Archiwum i save Legion

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Smerf 88

Archiwum i save Legion

Post autor: Smerf 88 »

jak mam zrobic dysk archiwum ?
niemoge zapisac gry a w emulatorze pisze ze legion niema tyle pojemnosci :/

prosze o instrukcje jak i co mam zrobic mój email papa_smerf@o2.pl
Arachnid
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2004, o 16:28
Lokalizacja: Mars

Post autor: Arachnid »

F12 -> misc -> Save State

A jezeli nie uzywasz emu i grasz na czystej ami (w co watpie ale . ) to w jakimkolwiek programie do kopiowania dyskietek formatujesz i nadajesz podczas formatu nazwe Archiwum.
Smerf 88

Post autor: Smerf 88 »

pokazuje mi sie biały kursor zadnej opcij niemam :/
niemoge wtedy nic zmieniac w grze.

czyli dalej niewiem jak save zrobic
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Jeśli koniecznie chcesz save;ować na dyskietce to musisz ją najpierw stworzyć (w zakładce disk drives).
Potem włącz Workbencha lub np. program X-Copy - w nich możesz dyskietkę sformatować. Musisz nadać jej etykietę "Archiwum" (bez cudzysłowiu).
Potem w grze włożyć ja do Df0: gdy bedzieo nią prosiła gra.

Można też save'ować w emulatorze. W trakcie gry wciśnij F12, wejdź do zakładki misc i wybierz save state. Ten sposób sejwowania ma jedną wadę - przy loadowaniu konfiguracja emulatora musi byc dokładnie taka sama.

Jeśli zacina Ci się gra przy próbie save'owania to możliwe że masz złą konfigurację. Legion ma większe wymagania, szczególnie jeśli chodzi o RAM.
Dodaj RAMu w opcjach emulatora lub spróbuj jednej z przygotowanych TUTAJ configów (aga na kicku 3.0 powinna starczyć)

Uważaj, bo Legion to złośliwa gra i potrafi się sypnąć (ma krucho napisany kod), dlatego częste sejwowanie jest bardzo istotne (ew. pomyłka przy podawaniu kodów zabezpieczających przed piractwem w trakcie rozgrywki także możesię przytrafić).
To chyba wszystkie możliwości, jakie mi przychodzą do głowy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to musisz precyzyjniej opisać problem i poczytać jeszcze trochę np. w "Szukasz pomocy?" i w FAQ[/b]
Gość

Post autor: Gość »

dalej nic nie pomaga a z tą dyskietką tez nie robi bo stacja dyskietek mi jej nie odczyta nawet jak dyskietke sformatowałem z nazwą Archiwum ;(


a legion ma chyba jakis błąd bo jak wypije jakis napój albo zjem jakies zioło to siła spada do 35 :(
Awatar użytkownika
phl22
Posty: 296
Rejestracja: 29 sty 2005, o 08:39
Lokalizacja: Newark UK (Zabrze)

Post autor: phl22 »

Anonymous pisze:
a legion ma chyba jakis błąd bo jak wypije jakis napój albo zjem jakies zioło to siła spada do 35 :(
Zależy co wypijesz i co zjesz ;)
a tu masz ARCHIWUM ;)
http://phl22.w.interia.pl/save.rar
Ostatnio zmieniony 7 sty 2006, o 21:13 przez phl22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Nie, to fakt - mi też takie kwiatki się pojawiały. Nawet przy zwykłych ziółkach uzdrawiających. Na Amidze tego nie było.
To całkiem możliwe, że to wina emulacji. Może po prostu gra zapomina o niekorych informacjach - całkiem możliwe, że dodanie RAMu ponad miarę mogłoby coś dać.

BTW: istniała kiedyś wersja 1 MB - grałem w nią na swojej A600 i działała w pełni sprawnie.
Gość

Post autor: Gość »

phl22 pisze: Zależy co wypijesz i co zjesz ;)
a tu masz ARCHIWUM ;)
http://phl22.w.interia.pl/save.rar

tego pliku mi tez niewidzi :(
nawet z nazwą"Archiwum"
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Slesz pisze:BTW: istniała kiedyś wersja 1 MB - grałem w nią na swojej A600 i działała w pełni sprawnie.
Nie wiem czy da się znaleźć tą wersję na necie, ale mam ją na dyskietkach :). Grałem w nią jeszcze na gołej a500+. Jeśli dyskietki jeszcze nie padły, a będą chętni mogę je zrzucić. Jednak i w tej wersji są błedy, choć faktem jest że rzadziej się wywala.
AXE Capoeira!
Gość

Post autor: Gość »

zrobiłem archiwum z RAM DISC-u w edytorze no i stan gry zapisało ale po wyjsciu całkowice z edytora i uruchomienu ponownie gry archiwum jest puste :cry:

jak widac to jest dla mnie czarna magia :(
Awatar użytkownika
phl22
Posty: 296
Rejestracja: 29 sty 2005, o 08:39
Lokalizacja: Newark UK (Zabrze)

Post autor: phl22 »

Mi pod uae działa te archiwum bez problemu ;)
coś masz żle ustawione lub jakąś trefną wersje gry masz :(
Smerf 88

Post autor: Smerf 88 »

phl22 pisze:Mi pod uae działa te archiwum bez problemu ;)
coś masz żle ustawione lub jakąś trefną wersje gry masz :(
daj mi stronke skąd Ty sciągnołeś "Legion"
Smerf 88

Post autor: Smerf 88 »

Dzinks ludzie !
wkoncu mam te jeb.e archiwum :P

działa :)
ODPOWIEDZ