Traps&Treasures - problemy

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Gość

Traps&Treasures - problemy

Post autor: Gość »

Mam 2 problemy :

1. Jestem w tym miejscu ( http://img352.imageshack.us/img352/2790/trap4ds.png ) i nie wiem co mam dalej zrobic ( w tym pomieszczeniu po prawej stronie pirata juz bylem http://img118.imageshack.us/img118/6281/trap29em.png )
2. Mam takie szare cos i nie wiem co z tym zrobic.

z gory dzieki
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

człowieku zaciolem sie wlasnie w tym samym momencie :o jezeli jescze grasz w ta gre to mozemy pomoc sobie nawzajem :) jesli uda ci sie przejsc ten bezsensowny kawalek to daj znac na forum jak mi sie uda to napisze.doprawdy niewiem gdzie isc a wszystko dalej pozamykane :shock: :shock: :shock: :shock:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
wojteks_86
Posty: 52
Rejestracja: 2 lut 2005, o 12:11
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: wojteks_86 »

wiec jak masz poprzedniego sejwa to lepiej go wgraj, mam na mysli moment w ktorym zdobyles chyba niebieski klucz. jak otworzysz nim pierwsze napotkane drzwi wymagajace niebieskiego klucza to dalej nie pojdziesz. musisz go uzyc na nastepnych. wtedy tam zdobedziesz ten klucz. jesli sie myle to mnie powiescie ale ja tak to pamietam w T&T gralem ost raz w listopadzie ;)
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

oj to mam mały problem bo ja save robie tylko oddzielnie bonusy a oddzielnie gra (zapisuje na poprzednim :P) chyba musze 2 lvl przejsc od nowa :D
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
wojteks_86
Posty: 52
Rejestracja: 2 lut 2005, o 12:11
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: wojteks_86 »

dzisiaj w to gralem i mam poprawke:
w mijescu gdzie lataja 2 duszki nad ostrymi palami
po lewej masz drzwi gdzie jest potrzebny zielony klucz i chyba po prawej tez potrzebny jest zielony wiec najpierw musisz otworzyc drzwi z prawej strony pali a dopiero potem te po lewej
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Ale ze mnie debil roku. :roll: Pod koniec pierwszego etapu znajduje się ostatni więzień na takim wzniesieniu. Żeby go uratować należy zanurkować i wydobyć spod wody linę, a potem zawiesić ją na słupie obok wzniesienia. Ciężko ją zauważyć, dlatego po pierwszym nurkowaniu ją ominąłem i myślałem, że teraz będę musiał się cofać do połowy etapu i przytargać ze sobą kilka skrzynek aż pod samo wzniesienie. Jak pomyślałem, tak zrobiłem. Mało tego - po drodze były aż 2 drabiny (a jak wiadomo, pirat nie może wnosić skrzynek po drabinie), więc musiałem przy użyciu skrzyń zbudować coś w rodzaju rusztowań. Non-stop biegałem/pływałem w tę i spowrotem, na energię w sklepie wydałem wszystkie pieniądze, aż w końcu znalazłem tę linę pod wodą (ale już po fakcie). :? Szkoda słów.
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
wojteks_86
Posty: 52
Rejestracja: 2 lut 2005, o 12:11
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: wojteks_86 »

Obrazek
zacialem sie w tym momencie. udalo mi sie dojsc do jakiejs zmiji bossa ;) ale nie mam tego proszku bo wiem ze trzeba go miec. nie wiem tez jak dojsc do pomieszczenia widocznego z innego miejsca: jest tam jakby maly waz i skrzynia. jakby ktos mi umial pomoc to bardzo prosze powiedziec gdzie mam isc albo co zrobic. mam jeszcze zdobyty jeden puchar ktory byl pod woda a obok zostaly jeszcze 2 przy ktorych wyskakuja kolce.
Gość

Post autor: Gość »

wojteks_86 pisze:dzisiaj w to gralem i mam poprawke:
w mijescu gdzie lataja 2 duszki nad ostrymi palami
po lewej masz drzwi gdzie jest potrzebny zielony klucz i chyba po prawej tez potrzebny jest zielony wiec najpierw musisz otworzyc drzwi z prawej strony pali a dopiero potem te po lewej
Mała poprawka ode mnie:
Najpierw trzeba otworzyć drzwi po lewej stronie pali (gdyż tam znajduje się czerwony klucz potrzebny do otworzenia bramy na lewo od tych drzwi). Zaraz za tą bramą jest zielony klucz i wtedy można nim otworzyć drzwi znajdujące się po prawej stronie pali.
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

wojteks_86: Żeby otrzymać proszek, to musisz zdobyty pod wodą puchar użyć w miejscu które zaznaczyłem na TYM screenie czerwonym kółkiem. Pozostałymi pucharami się nie przejmuj (one są nie do zdobycia), a do pomieszczenia o którym mówisz (tego ze skrzynią i pierścieniem w kształcie węża) dostaniesz się po pokonaniu żmiji-bossa. :wink:

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało, bo właśnie przed chwilą przeszedłem ten etap. Gdyby nie inny temat na forum, to w życiu nie odgadłbym kombinacji do tych drzwi zablokowanych dzidami i trucizną. A ten labirynt przez który trzeba się przebić do żmiji-bossa to jak dotąd najbardziej debilny motyw w całej grze. :?
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

jaka kombinacja guzików?

Post autor: biegu »

nie potrafie tu wstawić obrazka ale powinniście wiedzieć o jakie guziki mi chodzi.
Jestem juz pod koniec drugiego etapu, uwolnilem juz prawie wszytskich pirató , otwarłem tym emblematem wyjscie i pozostal mi jeden pirat który znajduje sie za zamknietymi drzwiami. Przed tymi drzwiami sa 3 guziki i za cholere nie wiem w jakiej kolejnosci mam je nacisnac. Prosze o pomoc !

z góry dzięki

edit

ok chyba juz znalazlem 3221332 ale nie jestem pewien
Awatar użytkownika
wojteks_86
Posty: 52
Rejestracja: 2 lut 2005, o 12:11
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: wojteks_86 »

nosferatu! dzieki bardzo! allahy for you!
mieciu7
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2006, o 12:56

Post autor: mieciu7 »

no wlasnie. gdzie jest ten labirynt. laze i laze i nic. mam juz ten proszek. i jaka jest kombinacja do drzwi, gdzie sa kolce i z kapia 4 krople w swiatyni. Mam jeszcze dwa klucze czerwony i niebieski
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

mieciu7 pisze:no wlasnie. gdzie jest ten labirynt. laze i laze i nic. mam juz ten proszek. i jaka jest kombinacja do drzwi, gdzie sa kolce i z kapia 4 krople w swiatyni. Mam jeszcze dwa klucze czerwony i niebieski
Labirynt jest właśnie za tymi drzwiami zablokowanymi dzidami i trucizną, a kombinacja do tych drzwi wygląda tak: 1,2,3,1,2,3,1,2,3
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

a jaka jest kombinacja w 3 planszy w pomieszczeniu gdzie są 4 guziki? chodzi o rytuał bogów.

----------

Ok już sobie poradzilem metodą "savestate"


----------

Pojawił się nowy problem otóż:
Pozostał mi jeden marynarz do uratowania i nie mam pojęcia gdzie on może być. Został mi jeszcze do użycia jeden sznur i jeden klucz niebieski.
Zabiłem juz kobrę, użyłem jej głowy na ścianie, znalazłem młotek, rozwaliłem nim mur i stoję w miejscu nie wiem co teraz. Jest ktoś w stanie mi pomóc? Może w tej plątaninie korytarzy jest gdzieś jeden?

---------------

znów sobie sam poradziłem, zapomniałem o drzwiach prawie na samym początku gry które się otwiera niebieskim kluczem.
Pootas
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2006, o 17:32
Lokalizacja: Piastów

Re: Traps&Treasures - problemy

Post autor: Pootas »

Stary post bo stary,ale jednak ludzie ciągle do tej gry wracają.Sporo porad jest na ppa,a pełna solucja tej gry znajduje się w numerze trzecim z roku 1999 pisma Amiga Computer Studio,do ściągnięcia z retro readers.
ODPOWIEDZ