Łindołsik ikspe :)

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Łindołsik ikspe :)

Post autor: !Gregor! »

Witam.
Po uruchomieniu systemu uruchamia się w tle grupa pewnych programów.
DrieweSpeed, Quick Time, Avast i Firewall.
Jak zmienić kolejność uruchamianych programów?
Chciałbym, by FireWall włączał się jako pierwszy.
Proszę o odpowiedz, pozdrawiam.
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

Nie bardzo mi wiadomo coś na temat kolejności uruchamiania, ale zdaje się że firewall już sam z siebie powinien uruchamiać się pierwszy - przynajmniej mój Kerio tak robi. Nie, może inaczej - on blokuje wszelkie programy dopóki sam się nie zadomowi w systemie, posprawdza swoje i dopiero pozwala innym. Przynajmniej tak jest u mnie ;)

Ale czy to ważne dopóki nie połączysz się z netem? Nie jestem pewien jak to jest z innymi typami połączeń, ale na Neostradzie nawet choć mam program automatycznie łączący (AutoConnect), czeka on grzecznie na pozwolenie od Kerio.
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

to że ikonka na tray'u pojawia sie jako ostatnia nie znaczy ze program uruchamia sie ostatni
If you live with apes man, it's hard to be clean
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Dodam, że można modyfikować elementy uruchamiające sie przy starcie systemu w Start->uruchom wpisz: msconfig . Nie wiem czy było tam cokolwiek w kwestii priorytetów uruchamiania.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

akuhedr pisze:to że ikonka na tray'u pojawia sie jako ostatnia nie znaczy ze program uruchamia sie ostatni
Używam Outpost Firewall Pro ver. 3.0. Gdy był zainstalowany sam, włączał się zaraz po załogowaniu na profil. Teraz jak są zainstalowane inne programy, Firewall włącza się o wiele dłużej ok. 1min. Przez ten czas nic się nie da zrobić. Pomyślałem ,że jak by się dało ustawić ,by ładował się jako pierwszy to trwało by to krócej.
Slesz pisze:Dodam, że można modyfikować elementy uruchamiające sie przy starcie systemu w Start->uruchom wpisz: msconfig . Nie wiem czy było tam cokolwiek w kwestii priorytetów uruchamiania.
Niestety w winXP nie ma czegoś takiego jak msconfig. W windows 98 było ale gdzie się coś podobnego znajduje w xp to nie wiem.
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

!Gregor! pisze:Niestety w winXP nie ma czegoś takiego jak msconfig. W windows 98 było ale gdzie się coś podobnego znajduje w xp to nie wiem.
Być może w wersji Home msconfig nie jest obecny, ale w Professional jest na pewno.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Są też programy, w których możesz się bawić StartUpem. Jest tego trochę. dla przykładu podam Magic Utilities 2006.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

!Gregor! pisze:Teraz jak są zainstalowane inne programy, Firewall włącza się o wiele dłużej ok. 1min
Właśnie sobie odpowiedziałeś. Dodatkowe programy = dodatkowe sprawdzanie dla firewall'a.

Do konfigurowania startup polecam: http://www.mlin.net/StartupCPL.shtml
Awatar użytkownika
Juras
Posty: 137
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Łódź (prawie)

Post autor: Juras »

!Gregor! pisze:Niestety w winXP nie ma czegoś takiego jak msconfig. W windows 98 było ale gdzie się coś podobnego znajduje w xp to nie wiem.
Blod pisze: Być może w wersji Home msconfig nie jest obecny, ale w Professional jest na pewno.
1.Wszystkie windy od 95 na 100% posiadają polecenie msconfig

Menu Start -> Uruchom -> wpisać "msconfig"

2. Jak dla mnie to lista uruchamianych programów nie koniecznie odpala się wg kolejności w zakładce "Uruchamianie", trzeba się pobawić w rejestrach albo jakimś tweakerem
"Mężczyzn od chłopców różni tylko jedna rzecz - cena ich zabawek."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Juras pisze:1.Wszystkie windy od 95 na 100% posiadają polecenie msconfig
Błąd, żeby być na 100% pewnym musiałbyś sprawdzić każdy z tych systemów. ZTCP to bodaj 2000 SBS nie miał tego narzędzia.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Juras
Posty: 137
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Łódź (prawie)

Post autor: Juras »

Ok, dobra: na 98% :wink:
"Mężczyzn od chłopców różni tylko jedna rzecz - cena ich zabawek."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

Teraz działa u mnie msconfig. Myślałem, że w XP niema takiego programu bo kiedyś sprawdzałem i nie działało. Potem jeszcze w internecie czytałem na jakimś forum, że XP takiej opcji nie posiada. Dzięki za wyprowadzenie z błędu. :wink:
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Programy antywirusowe są pisane tak by uruchamiały się jako pierwsze i ostatnie wyłączały (przynajmniej te dobre) i lepiej nie grzebać w plikach startowych jeśli nie jesteś pewien tego co robisz.
Ja preferuję programy które zawierają pełen zestaw ochrony ( firewall + antywir) z reguły to awirus po kolei sprawdza i dopuszcza programy do działania (nie firewall)- przez co firewall innej firmy może nieco się spóźniać w trayu lecz to nie dowodzi braku działania - jeśli by się tak stało to XP by cię powiadomił o braku zapory - dobra rada przed wyłączeniem kompa dobrze jest wyłączyć sieć wyczyść pozostałości netu i np. przeskanować AD-aware - trochę dbałości a nigdy nie znajdziesz na swym dysku wirusa - (w ręcznym skanowaniu)
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Xerwer pisze:Programy antywirusowe są pisane tak by uruchamiały się jako pierwsze i ostatnie wyłączały (przynajmniej te dobre) i lepiej nie grzebać w plikach startowych jeśli nie jesteś pewien tego co robisz.
Nie przesadzajmy. Kiedyś w msconfigu wyłączyłem wszystko (łącznie z operacjami systemowymi) i załadowały się mimo wszystko (i zaznaczyły ponownie w boocie).
Podobnie jak w menedżerze urządzeń (Alt+Ctrl+Del) wyłaczysz explorera windowsowego (pod którym pokazywane jest wszystko z wyjątkiem chyba tylko tła na pulpicie) - włączy się on po chwili spowrotem. Z systemowymi precoseami jest podobnie - wiekszosc włącza się samoistnie ponownie.

Oczywiście patent ten wykorzystują również wirusy - ale od czego jest m.in. Avast (skanujący boot system przed uruchomieniem systemu - bardzo pożyteczna opcja, wykrywa sie wiecej dzieki temu) i inne antywiry skanujące procesy aktualnie w tle.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Slesz pisze: Nie przesadzajmy. Kiedyś w msconfigu wyłączyłem wszystko (łącznie z operacjami systemowymi) i załadowały się mimo wszystko (i zaznaczyły ponownie w boocie).
Podobnie jak w menedżerze urządzeń (Alt+Ctrl+Del) wyłaczysz explorera windowsowego (pod którym pokazywane jest wszystko z wyjątkiem chyba tylko tła na pulpicie) - włączy się on po chwili spowrotem. Z systemowymi precoseami jest podobnie - wiekszosc włącza się samoistnie ponownie.
Panie Slesz i pozostali panowie - (nie chcem ale muszem to napisać) w msconfig to można jakieś drobne bzdetki wyłączyć - a poważniejsze usługi to w narzędziach administracyjnych/usługi - tam faktycznie można narobić sobie niezłego bałaganu bo często wyłączając jedną usługę przestaje działać kilka innych dlatego pisałem o rozwadze - raz zdarzyło mi się że usługa po wyłączeniu nie dała się ponownie uruchomić
ODPOWIEDZ