Rally Championship, problem z uruchomieniem na XP

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Rally Championship, problem z uruchomieniem na XP

Post autor: Jedi »

Otóż, dzisiaj jakoś zachciało mi się zagrać w wyścigówki, przejrzałem swoje gry i zauważyłem starą, dobrą grę Rally Championship (gra ta była wydana na płycie wraz z gazetą Komputer Świat GRY, numeru nie pamiętam, rok 2001 się zdaje). Wkładam płytę do CD-ROMu, instaluję, na razie idzie wszystko gładko, instalacja została przeprowadzona bez problemów, klikam na skrót, przypominam sobie, patrząc na tak zwane "pokazówki", jak to 3 lata temu grało się w tą grę. Wszystkie "pokazówki" skończyły się i nadszedł czas na ekran ładowania. Wydaje się, że wszystko jest w porządku, żadnych zniekształceń grafiki, tak jak za starych lat. Tak patrzę się na ten ekran i patrzę, i dochodzę do wniosku, że coś powinno się dziać. Przypomniało mi się, że na dole powinien być czerwony pasek sygnalizujący ładowanie się gry. Lecz go tam nie było. Czekam, klikam, lecz nic. Instalować próbowałem różne łatki, bez skutku,sytuacja się powtarza. Cóż zrobić, z takim stanem rzeczy, cóż począć?
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

wedlug mnie na XP tego sie nie odpali bo to za nowy system, tak samo jak sa problemy z odpaleniem innych starych gier, np. C&C na 2k, ale moze jest jakis patch
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Tak samo i ja myślę, w sumie gra jest z 94', więc ma swoje lata. A szkoda, bo to naprawdę była dobra wyścigówka. "Stare czasy, stare dobre czasy, one nigdy już nie wrócą.".
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

Jeżeli jest z 94 roku, może spróbuj ją uruchomic w trybie zgodności z Windows 95. Jeżeli to gra dosowa, uruchom ją w dosboxie.
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

ewentualnie (jeżeli tryb zgodnosci nic nie da) zobacz opcje "wyłacz przyspieszenie sprzętowe" tudzież w direct x'ie powylaczaj efekty (wychodzi na to samo) - ja mialem problemy z Warhammer Dark Omen - grafika nie wyswietlala sie poprawnie a po wylaczeniu "dopalaczy" wszystko smigalo ladnie
If you live with apes man, it's hard to be clean
ODPOWIEDZ