emulacja cd32 na 1200 (winuae)

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AndrECho
Posty: 14
Rejestracja: 4 lip 2004, o 22:29

emulacja cd32 na 1200 (winuae)

Post autor: AndrECho »

czy da się odpalić programy typu CD32-Emulator na winUAE ?
Awatar użytkownika
Grybski
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2004, o 21:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Grybski »

Sam osobiście nie sprawdzałem pod emulatorem ale podejrzewam,że jeżeli działa mi on pod moją amigą to pod winuae też nie powinno być problemu.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2004, o 00:31 przez Grybski, łącznie zmieniany 1 raz.
Staczasz się na dno a nie wiesz,że dno jest końcem wszystkiego.
Awatar użytkownika
AndrECho
Posty: 14
Rejestracja: 4 lip 2004, o 22:29

hmm...

Post autor: AndrECho »

akuratnie używam pliku HD (pamieta jeszcze moją A1200) bez zdefiniowania CD0: (qrde... jak to sie robiło :shock: ), ale jak onegdaj używałem starszej wersji WinUAE to wołało mi biblioteki CD.library i nici z emulacji. Więc teraz chciałem sie dowiedziec jak to jest teraz (winuae 0.8.27) ?
Awatar użytkownika
Grybski
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2004, o 21:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Grybski »

Jak wcześniej wspomniałem nie miałem z tym doczynienia pod emulatorem ale jeżeli bardzo Ci zależy to mogę spróbować spreparować partycje na której bedzie zdefiniowane CD0: oraz emulator cd32.(pod winuae 0.8.27)
Staczasz się na dno a nie wiesz,że dno jest końcem wszystkiego.
Awatar użytkownika
AndrECho
Posty: 14
Rejestracja: 4 lip 2004, o 22:29

...

Post autor: AndrECho »

mi na A1200 tez działa ale pod UAE juz nie działa emulator. a może jest jakiś inny sposób na uruchomienie gier (na CD) z CD32. a czy w ogóle da sie zdefiniowac CD0: pod WinUAE i czy ma to coś wspólnego z UAEscsi.device ?
Awatar użytkownika
Grybski
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2004, o 21:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Grybski »

Zdefiniowanie CD0: pod winuae jest bardzo proste żeby działało wystarczy przy konfiguracji zaznaczyć UAEscsi.device i podczas instalacji AtapiCDFS (lub innego systemu obsługi cdromu) wybrać jako device właśnie uaescsi.device reszta postępowania jak na Amidze.

A jeszcze odnoście do innej możliwości emulacji CD32 istnieją specjalne emulatory do tego przeznaczone są to:

-Akiko
-Project32

niestety są to emulatory płatne i obsługują jedynie kilka tytułów

Wrazie jakichś problemów wal śmiało.
Staczasz się na dno a nie wiesz,że dno jest końcem wszystkiego.
Awatar użytkownika
AndrECho
Posty: 14
Rejestracja: 4 lip 2004, o 22:29

qrde...

Post autor: AndrECho »

nie chce działac... zapodałem devs z workbencha3.1 i zmieniłem tylko (handler został tzw. systemowy) scsi.device na uaescsi.device i wciąż nic a na A1200 to działało. wszelkie programy informuja o braku zdefiniowania CD0:. Może ktos mi łopatologicznie wyjasni co i jak mam zrobic aby działał CD0 na UAE. aha... nie chodzi mi o opcje "dodaj dyski PC przy starcie- to byłoby za proste ;))
Awatar użytkownika
Grybski
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2004, o 21:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Grybski »

Widzę,że nie możesz sobie poradzic więc tutaj umieściłem Ci zdefiniowanego cd0: wystarczy jak przekopiujesz pliki do odpowiednich folderów na swojej partycji i oczywiście włącz w emulatorze uaescis.device.

Nic prostszego :)

Powodzenia.
Staczasz się na dno a nie wiesz,że dno jest końcem wszystkiego.
Awatar użytkownika
AndrECho
Posty: 14
Rejestracja: 4 lip 2004, o 22:29

hmm...

Post autor: AndrECho »

dzięki za pomoc, ake mam wrażenie, że Cię nie zaskoczę jak powiem, że jednak nie działa :lol: . ja robiłem to dokładnie w ten sam sposób i też nici. działą tylko instalki pakietuów do osługi CD, ale wszystkie to dema więć marny z nich pożytek.
Awatar użytkownika
Grybski
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2004, o 21:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Grybski »

Co do tego,że Ci nie działa to nie jestem pewien ale mam tutaj dla ciebie pakiet CDFS (nie demo) jak go zainstalujesz to bedzie działać (podczas instalacji jako device wybierz uaescsi.device) oraz jest tam emulator cd32 który jak zainstalujesz też bedzie działał.

Powodzenia :)
Staczasz się na dno a nie wiesz,że dno jest końcem wszystkiego.
Awatar użytkownika
AndrECho
Posty: 14
Rejestracja: 4 lip 2004, o 22:29

Post autor: AndrECho »

dzięki... jutro sprawdzę ijakby co to dam znać :)
ODPOWIEDZ