problem z turrican 2

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
speed.nsx
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2006, o 10:01
Lokalizacja: Nowa Sól

problem z turrican 2

Post autor: speed.nsx »

Mam problem z gra turrican 2 mianowicie gdu jestem juz w statku kosmisznym i po naprawieniu mi silnika rozwalam kolesia,statek wylatuje o za obraz i pokazuja mi sie kolorowe paski.jak mialem amige to mialem taki sam problem.i kiedy wklada sie 2 dysk? :?:
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Za kazdym razem kiedy pojawiaja sie paski trzeba zmieniac dysk.
Zmien dysk i nacisnij fire albo LMB.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
speed.nsx
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2006, o 10:01
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: speed.nsx »

thx za info ale problem dalej jets gdyz po wlozeniu 2 dysku i nacisnieciu myszki emulator dostaje swira tzn muzyka przeskakuje, emulator pracuje na 200 % i wiecej i wogole niechce dysku odczytac.
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

speed.nsx pisze:thx za info ale problem dalej jets gdyz po wlozeniu 2 dysku i nacisnieciu myszki emulator dostaje swira tzn muzyka przeskakuje, emulator pracuje na 200 % i wiecej i wogole niechce dysku odczytac.
zalezy tez od konfiguracji sterowania bo ja akurat zeby wcisnac myszke to nie wciskam myszki tylko 0 (Ins) na kalkulacyjnej i normalnie wchodzi :wink:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
speed.nsx
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2006, o 10:01
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: speed.nsx »

niestety.cigle to samo.A moze podacie jakie ustawienia wy macie ze gra chodzi wam ok z gory dzieki
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

ja lece na ustawieniu Pod turricana 2 pod takim kątem:

Win Uae ver 0.8.27

CPU Type:68000 + more compatible , Match A500 speed
Chipset:full ECS , fast cooper , sprites and sprites vs. playfield
ROM:1.3
RAM:Chip 2mb reszta wylaczona
Display:800x600 16bit , Line mode:Doubled , Refresh:Every Frame
Game & I/O Ports:Amiga mouse port 0 "A" Amiga mouse port 1 "B"

jesli Ci nie wchodzi to wysli mi na maila save state w miejscu gdzie ci sie wiesza to ci to zrobie nagram i przesle juz na poczatku levela.Ale najlepszym sposobem jest samemu to zrobic bo dalej tez sie gra tak przycina.
Najlepiej wes zmien dyskietke gdy sa te kolorowe paski,i jak wcisniesz ok to wcisnij od razu przycisk odpowiadajacy za lewy przycisk myszki i szybko wcisnij F12 i zmien ponownie dyskietke i po wcisnieciu ok znowu lwey przycisk myszki.Gra powinna ruszyc dalej :wink:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
speed.nsx
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2006, o 10:01
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: speed.nsx »

Wielke dzieki za rozwiazanie problemu normalnie jestes wielki :wink: jeszcze raz dzieki
ODPOWIEDZ