Opera 9.0 - problem z uruchomieniem

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Opera 9.0 - problem z uruchomieniem

Post autor: Jedi »

Otóż na codzień korzystam z Opery, tyle że jej starszej wersji - 8.54 (wersja zaraz przed 9.0). Ponieważ wyszła nowa wersja tejże przeglądarki postanowiłem ją wypróbować i ściągnęłem instalkę ze strony głównej Opery (okazało się, że mam ją już na dysku, ale postanowiłem nadpisać plik, żeby nie okazało się, że jest to wina pliku), uruchomiłem instalkę, wybrałem język, zaznaczyłem aby z aktualizować starą wersję i zainstalowałem. Instalacja poszła bez problemu, te natomiast pojawiły się nieco później. Kliknęłem na skrót na pulpicie i czekałem, aż nowa wersja przeglądarki się uruchomi. Nie doczekałem się. Postanowiłem sprawdzić jak zachowywuje się ten proces - wcisnęłem najczęściej używaną kombinację klawiszy w windzie - Alt + Ctrl + Del i uruchamiając program spojarzałem co się dzieje w zakładce Procesy. Znalazłem nazwę Opera.exe i okazało się, że w kolumnie CPU jest wartość albo to 98 albo 99 a używana pamięć to 12 592 K. W zakładce Wydajność wykres pokazuje stu procentowe zużycie procesora, lecz kiedy usunęłem proces z listy wszystko od razu wróciło do normy. Pomyślałem, że może mam za bardzo zapchaną pamięć, więc wywaliłem z zasobnika zbędne programy i spróbowałem jeszcze raz powtórzyć operację. Nic z tego, ciagle to samo. Wcześniej miałem ten sam problem, lecz gdy pojechałem do kolegi i zainstalowałem mu tą samą wersję Opery i zobaczyłem jak ładnie śmiga to pomyślałem, że może tym razem mi się uda ją zainstalować. Niestety. Co prawda kolega ma więcej pamięci operacyjnej ode mnie (on ma 512 a ja mam 256 MB), lecz nie wydaje mi się czy to ma jakieś znaczenie. Wydaje mi się to dziwne, bo poprzednia wersja Opery działała mi bez zarzutu i chyba zmiany w najnowszej wersji Opery nie są aż tak prockożerne, żeby nie chciała mi się uruchomić. Dodam jeszcze, że spróbowałem usunąć wszystkie pliki pozostawione przez Operę na dysku, oraz wyczyściłem wpisy w rejestrze zostawione przez ten program i zainstalowałem Operę na nowo, lecz i to nie przyniosło żadnych rezulatatów - ciągle to samo. Co może być przyczyną nie uruchomiania się u mnie Opery i jak temu zaradzić?
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Kisztel82
Posty: 210
Rejestracja: 1 lis 2005, o 21:07
Lokalizacja: woj. łódzkie

Post autor: Kisztel82 »

Nie możliwe, że Opera ma duże wymagania, co do pamięci, na 256MB pójdzie spokojnie XP, możliwe ze masz śmiecia w systemie. Zainstaluj system na drugim dysku + Operę 9.0 i neta, wystarczy 2GB, ale trochę się zejdzie z instalacją żeby sprawdzić na tak wolnym dysku chyba, że dysk SCSI 8) . Jak nie masz takiego dysku to utwórz programem Partition Magic PL taką partycje pozostałe da się schować. U mnie Opera chodzi, ale nie wiem, jakie ma wymagania. Miałem też tak, że pewien program nie chciał się uruchomić i pokazywało 98-99 %, wystarczyło wyłączyć HT w biosie lub ustawić priorytet na niższy w innym programosie. Jak bym miał dobry zasilacz to bym sprawdził nawet na 64MB ramu i PII z jakimś starym systemem np. :shock:

Napisz, co zdziałałeś :P
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Pomogli mi na innym forum, nie wiem dlaczego, ale nie mogę zaktualizować starszej wersji na nowszą, musiałem zainstalować ją "na surowo" i przekopiować kilka plików ze starej wersji na nową, żeby zachować wszystkie stare ustawienia, no i działa.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Kisztel82
Posty: 210
Rejestracja: 1 lis 2005, o 21:07
Lokalizacja: woj. łódzkie

Post autor: Kisztel82 »

Jedi pisze:ale nie mogę zaktualizować starszej wersji na nowszą, musiałem zainstalować ją "na surowo" .
Ja nie musiałem, ale ważne, że Opera działa :)

PZDR :wink:
ODPOWIEDZ