Gry i ich wpływ na człowieka

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

Czy kiedykolwiek gra komputerowa wywołała na Tobie jakieś silniejsze uczucia?

Tak, gry wywierają na mnie duży wpływ emocjonalny
3
18%
Tak, gry wpływają na moje uczucia w stopniu umiarkowanym, ale podchodzę do nich z dystansem
6
35%
Tak, wpływają choć nieznacznie, zazwyczaj po prostu denerwuję się gdy coś mi nie wyjdzie
7
41%
Nie, nie przywiązuję żadnej wagi do tego co się dzieje na ekranie
1
6%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Co do agresji- myślę że dzieci mająwrażliwąpsychike, nie powinno im się pokazywać gier zbyt brutalnych lub drastycznych, może mieć to niekorzystny wpływ na psychikę dziecka, owszem. Jednak tylko osoba niezrównoważona psychicznie może sięgnąć po broń i zabić pod wpływem gry. Nie możemy winić tutaj gier za takie przypadki, ponieważ:
1 - skąd te dzieciaki miały broń?
2 - dlaczego rodzice nie zauważyli, że dziecko nie zachowuje się normalnie (niezrównoważenie psychiczne powinno być zauważalne dla rodzica)
3 - obecnie często wykorzystuje się wytłumaczenie "to pod wpływem gry" "to pod wpływem filmu" aby złagodzić sobie karę nie zważając na konsekwencje które poniosą inni (osoba która zabija nie liczy się z innymi, tymbardziej w obliczu długoletniego więzienia)

A co do FF - wolę serię "Chrono" czyli "Chrono Trigger" i "Chrono Cross" i wyczekuję nadejścia "Chrono Break" o ile takowe ma w ogóle nastapić.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
ODPOWIEDZ