Własna gra, dobra gra

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Własna gra, dobra gra

Post autor: Szoszo »

Witam. Od ładnych paru miesięcy lata mi po głowie pomysł zrobienia własnej gry (podobnej do Franko). Akcja toczyła by się u mnie na osiedlu :D Chciałem tez wrzucić bardzo szczegółowe odwzorowanie otoczenia. Jedak problemem jest nie brak chęci (bo tych mam aż za duzo :D lecz brak sensownych "narzędzi" tj. programu za którego pomoca mógłbym to "złożyć w całość". Zna może ktoś jakiś zaawansowany programik który nadawałbysię do tego szalonego projektu ? Jeśli ktoś pomoże odwdzięcze się umieszczając go w napisach końcowych gry w dziale "Podziękowania" :D Najlepiej gdyby programik był freeware, ale jak by był nawet płatny to gotów jestem wyłozyć conieco kasy. Wkońcu sukces nie przychodzi sam z siebie i to w dodatku za darmo :roll:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Sprawdź game maker ( chyba tak się nazywało ) starsze wersje za darmo
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

żadna gra typu franko, doman lub jakakolwiek inna na amige nie zostala stworzona w programie do tworzenia gier bo to jest niemozliwe. Zeby to jakos wygladalo i dzialalo w miare sensownie to musisz napisac ta gre samemu. Chyba ze znasz kogos obeznanego w programowaniu. W kazdym razie bez programisty nic nie zdzialasz. Moze zacznij od razu uczyc sie programowania, a moze daj sobie spokoj bo napisanie gry, zrobienie do niej grafiki, dziwieku i muzyki to nie jest proste zadanie i potrzeba do tego minimum kilku osob, bardzo duzo wolnego czasu oraz nie gasnacego zapalu.
Pozdrawiam
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

a kto powiedział że ja nie mam czasu zapału i nie mam programisty pod ręką :D jak narazie to dzieki za info na temat gry franko bo wiem ze progamowanie gier nawet takich jak ta nie jest proste.a co do game makera to udalo mi sie stworzyc gre zrecznosciowa. prymitywna ale na dobry poczatek dobre i to :D :roll:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Ja czekam na ten hit,pamiętaj Szosz o odzwykach w stylu tych z franko :)
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

Bebokus nie martw sie odzywek z Franko mam caly folder, ale przecierz nikt tu nie chce plagiatu nie :lol: :roll:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Jeżeli dobrze pamiętam, to "Franko" zrobiło dwóch kolesi. Jeden był odpowiedzialny za programowanie, a drugi za muzykę. Był jeszcze tester, ale to był jakiś szczeniak. :P Zresztą zdjęcia twórców "Franko" przewijały się w rytm takiej skocznej muzyczki w stylu trance na końcu gierki (po rozwaleniu Klocka). <lol2>
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

Nosferatu pamiętam najlepszy był ten koles co lubiał gry brutalne i bardzo krwawe. Swój chłop :twisted: :roll: niech zyje Mirage Software :lol: :wink: Acha i jeszcze jak by ktoś nie zauważył w tym temacie zbieram wszelkie informacje na temat Franko. Jeśli coś wiecie a nikt wcześniej tego nie powiedział to prosiłbym podzielić się ze mną jak i z innymi wiedzą :wink: bardzo dziękuje za jakiekolwiek info, dobrzy ludzie :roll: :lol:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

Kilka sprostowań: Gre franko stworzyły trzy odoby:
Mariusz Pawluk - pomysłodawca, grafik i animator
Sławomir Mrozek - Muzyk
Tomasz Tomaszek - Programista
i tworzyli oni grupę World Software

Mirage Software było tylko wydawcą tej i innych gier

Proponuje ukonczyc gre Doman aby dowiedzieć sie więcej o tych osobach i ich pracy.

Pozdrawiam

Chciałem jeszcze dodać że więcej inormacji można znaleść na tym forum, proponuje użyć, opcji szukaj, no i oczywiście na Google np: taki link

http://tweak.pl/forum/index.php?s=758ca ... opic=70038
na szczęscie kiedy jeszcze emu makki działało zapisałem sobie wszystkie screeny.
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Dziwne że chcieli to napisać na GBA przecie ta "konsola" ssie.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

Co do gry Doman to ukonczyłem ją nie raz, wiem co jest na końcu tak samo jak na końcu Franko :) Słyszałem tez ze było Franko 2 (nieoficjalnie) ale ponoc ktos się nie zgodził na wypuszczenie jej na rynek i pupa zimna z gry. :cry: a ja tak czekałem na 2 odsłone po przejscu Franko na Amisi :cry:

P.S - NoOne dzieki za PW wiadomo z czym :D :wink: .
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
ODPOWIEDZ