Problem z instalacją :(

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
to_tylko_ja
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2006, o 21:17

Problem z instalacją :(

Post autor: to_tylko_ja »

Może mi ktoś powiedzieć, jak to zainstalowac :( taka super gierka a ja nie potrafie tego zainstalować :( Wypakowałem poprzeż WinRaR i powstał plik SuperFrog z czterema diskami (disk 1, 2, 3, 4) .adf . Czym to otworzyć :( POMOCY !
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

WinUAE , a tak pozatym to przeczytaj faq, było milion razy.
to_tylko_ja
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2006, o 21:17

Post autor: to_tylko_ja »

no i wrzucam pierwszy obraz do DF0 i nic, pisze mi na górze coś że myszka aktywna i jest czarny obraz :( jestem ciemny w tym, bo pierwszy raz bawie sie w instalowanie gier z amigi, a zależy mi bo superfrog jest super :D
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Ty nie instalujesz gierek, tylko odpalasz je z obrazow dyskietek (ADF).
Jesli chcesz zainstalowac SuperFroga na HDD (na Amidze lub jej emulacji) to musisz skorzystac z wersji na CD32 lub skorzystac z instalera WHDLOAD.
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Re: Problem z instalacją :(

Post autor: DeathMieszko »

to_tylko_ja pisze:Może mi ktoś powiedzieć.. Czym to otworzyć :( POMOCY !
emulatorem.

a tak powaznie to poczytaj ten (choc nieswiezy juz ale wystarczajacy) poradnik o konfiguracji winuae lub inny z pozostalych w tym dziale.
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
kaaboom
Posty: 23
Rejestracja: 15 paź 2006, o 20:57

Post autor: kaaboom »

1.Sciagasz folder z partycja WB31PL autorstwa Death Mieszko z dzialu pliki na emulacja.net. . .rozpakowujesz do np. C:\Amiga\DH0

2.Sciagasz gry w formacie WHDload ze strony http://amiga.magix.name/index.php (rejestracja). . .do ich rozpakowania potrzebny bedzie W95unlzx
http://xavprods.free.fr/lzx/ . . .wrzucasz 2 pliki (.info i folder z nazwa gry) OSOBNO do katalogu np "C:\Amiga\Gry

3.Do poprawnej emulacji potrzebny bedzie Kickstart 3.1 ROM (emulacja.net-pliki). . .wypakuj do folderu \winUAE\Roms

4.Uruchom winUAE

a)zakladka Paths klikasz Rescan roms. . .twoim oczom musi ukazac sie napis "A1200 available". . .jesli sie nie pojawi podaj sciezke do Kickstart 3.1 w zakladce ROM- Main ROM file:
b)konfigurujesz program wedlug opisu ktory znajdziesz podczas sciagania partycji
c)zakladka Hard Drives robisz podobnie jak z folderem WB31PL(Instalacja-w ww opisie) podajac inna sciezke np. "C:\Amiga\Gry
d)ustawiona konfiguracje mozna zapisac. . .zakladka Configurations:Save As
e)klikasz "Start". . .powinienes ujrzec s pulpit systemu operacyjnego Amigi a na nim katalog z grami (u mnie nosi on nazwe GRY--")

5.Uruchamiasz gre klikajac dwukrotnie w ikonke^^. . .gra prawdopodobnie bedzie chodzila zbyt szybko. . .wciskasz F12 wchodzisz do zakladki CPU. . .odznaczasz -JIT-
zakladka -CPU Emulation Speed- zaznaczasz "fastest possible"

6.Po wyjsciu z gry (podczas uruchamiania jest informacja ktorym klawiszem). . .zaznaczasz -JIT-

7.Troche zagmatwane ale inaczej nie jestem tego w stanie opisac--;

P.S Tym sposobem emulujesz granie z twardego dysku. . .nie trzeba wachlowac dyskietkami i szybciej sie wgrywa o.o.Wbrew pozorom nie jest to trudne :P
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

Typkowi pewnie nie chodzi o instalowanie, ale o same granie, jak juz napisal jest w tym ciemny. Myslal że sie to instaluje. Więc ja też polecam przeczytanie tego linka jaki napisał deathmieszko
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Wal do mnie na gg,to Ci pomoge z Winuae ziom.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
ODPOWIEDZ