Mistrz Gier czyli konkurs (badanie wstępne)

Tutaj można zostawiać swoje uwagi na temat działania forum, strony oraz wszelkie propozycje zmian.

Moderator: GTW

Czy jesteś zainteresowany/a wzięciem udziału w takich rozgrywkach?

Czas głosowania minął 30 sty 2007, o 02:39

Tak
11
55%
Nie, ale pomysł wydaje mi się ciekawy
5
25%
Nie jestem zainteresowany/a
3
15%
Nie mam zdania
1
5%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Mistrz Gier czyli konkurs (badanie wstępne)

Post autor: Slesz »

Temat ląduje tutaj ze względu na formę oficjalną i ze względu na zmiany, które może za sobą pociągnąć na stronie.

Wpadł mi do głowy pomysł - konkurs na mistrzostwo w poszczególnych grach. Konkurs byłby organizowany przez stronę jako taką, czyli wyniki umieszczane w odpowiednim miejscu na stronie, przebieg kontrolowany przez osoby zajmujące się organizacją.


Rodzaje rozgrywek:

:arrow: Rekordy - podobnie jak było to w przypadku niegdysiejszych rekordów prowadzonych przez Wirusa z gry Pinball Dreams. W tym konkursie jednak byłby ograniczony czas na konkurowanie ze sobą w kwestii najlepszych wyników, po upływie danego czasu (powiedzmy wstępnie: miesiąc) wyniki są ujawniane i na stałe umieszczane na stronie w odpowiednim dziale. Zwycięzca otrzymuje na forum specjalną rangę "Mistrz Gier" którą nosi do czasu obalenia go przez kolejnego zwycięzcę. Ranga ta mogłaby wiązać się z jakimiś przywilejami.
Każdy wynik musiałby oczywiście być udowodniony przez screenshoty.

:arrow: Liga - zgłoszeni chętni rozgrywają partie każdy z każdym korzystając z WinUAE Kaillera. Wyniki muszą być zgłaszane przez obydwie strony na pw do organizatora (najlepiej z poparciem w postaci screenu), jeśli podane przez obie osoby wyniki będą takie same, to wynik będzie uznany za autentyczny. Na podstawie wyników tworzona byłaby klasyczna tabela z punktacją (zwycięstwo=3pkt remis=1pkt porażka=0pkt)

:arrow: Puchar - ta forma rozgrywek wydaje się ciekawsza i wygodniejsza do zorganizowania. Również oparta na pojedynkach Kaillera, jak wyżej.


Rozgrywki można by organizować w różnych grach, powiedzmy co miesiąc / dwa (zależnie od rodzaju prowadzonych rozgrywek).
Rekordy te różniłyby się od tych z CCO o tyle, że na CCO można było pisać praktycznie co się chce, nie czuć było ducha rywalizacji - przynajmniej ja go tam nie czułem. Tutaj podstawą zabawy byłaby rywalizacja między graczami, a zwycięzca uwieczniony w odpowiednim miejscu na stronie (proponuję aby przeszli mistrzowie nadal widnieli z odpowiednim wynikiem obok oraz datą, wpisanie się na taką dość prestiżową listę na stałe także może być odpowiednią motywacją).

Pomysł wydaje się być w porządku, ale ma jedną zasadniczą wadę, którą trzeba ustalić ZANIM zacznie się cokolwiek organizować i w cokolwiek angażować. Otóż trzeba ustalić ile osób czuje się naprawdę zainteresowanych braniem udziału w takich rozgrywkach i ile z nich ma tylko słomiany zapał. O ile w przypadku konkursy 'na rekord' można śmiało organizować bez listy chętnych, to w przypadku rozgrywek pucharowych lub ligowych osoby biorące udział w konkursie musiałyby się wykazać także odpowiedzialnym podejściem do tematu i rozegrać + przesłać wyniki w miarę na czas. Po prostu musicie wykazać zainteresowanie pomysłem.

Pomysł ma już wstępne poparcie Prezesa. Każdy chętny niech wyrazi tutaj swoje zdanie, a wyżej opisany pomysł może stać się faktem.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Fajny pomysł,a w co byśmy grali?
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

z Tymi rekordami to jest jedna wada, mianowicie taka ze wiele gier ma trainery i np w Pinball Dreams ktos sobie moze wybrac powiedzmy zeby miec 20 piłek, a screenshot tego nie pokaże.
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Mnie pomysł się podoba, lecz rozgrywki musiały by odbywać się w weekendy, bo w tygodniu nie mam czasu (zwłaszczaw tym - 2 kartkówki i sprawdzian).
@biegu - trzeba będzie ufać, że nikt nie będzie oszukiwał, w końcu gramy dla przyjemności i nie będzie w tym żadnych nagród materialnych. Można także wprowadzić taką zasadę, że każdy przed rozpoczęciem swoich rozgrywek będzie musiał złożyć przysięgę, w której oświadczy, że nie będzie oszukiwał ;) .
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Jak będą walki z mame na czele to jestem gotowy ^^

Niszczyć rywali, co Bebokus ? :wink:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Hmm, a dowód w postaci podesłanego adf z zapisanym na nim rekordem? Byłoby widać raczej po takim adf'ie czy to wersja z trainerem czy bez.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

Slesz pisze:Hmm, a dowód w postaci podesłanego adf z zapisanym na nim rekordem? Byłoby widać raczej po takim adf'ie czy to wersja z trainerem czy bez.

no to jest dobry pomysł.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

moze. :wink:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Nie wydaje mi się by każda gra obsługiwała zapisywanie rekordów.
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Jak gra nie obsługuje zapisywania rekordów to ustalić można konkretny config WinUAE (z wersją adf'ów odpowiednią 'włożoną do stacji') i zbierać zapis stanu emulatora (Save state). Prawdopodobnie save state'y z innych configów nie zadziałałyby prawidłowo.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Slesz pisze:i zbierać zapis stanu emulatora (Save state). Prawdopodobnie save state'y z innych configów nie zadziałałyby prawidłowo.
i jak udowodnisz ze ktos nieoszukiwal uzywajac wczesniej save state ;]
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

W ostateczności można jako dowodu wymagać filmiku z nagraniem, ale myślę że taka skrajność nie jest nam potrzebna - mimo wszystko myślę, że można pobawić się bez konieczności oszukiwania (czyli po prostu wykazać nieco zaufania wobec graczy - jak już stwierdził Jedi).

Dlatego nagroda faktycznie musi dawać jedynie rangę, wpis i ewentualnie kosmetyczne zmiany (jak np. nick podświetlony na zielono, coś w tym guście), aby motywacja nie stała się na tyle wysoka i nie motywowała do oszustw.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Halo? To tylko jedna z opcji i prawdę mówiąc, najmniej poważnie brana pod uwagę. Nie myślcie jak uwiarygodnić uzyskany wynik, a raczej w co chcielibyście grać przez Kaillerę i ile osób byłoby chętnych.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Popieram Bloda. Może w końcu byśmy ustalili w jakie gry moglibyśmy grać, warto było by także zająć się uczestnikami. Proponuję zrobić listę graczy, każdy kto zgłosił by się do grania został by dodany do listy, łatwiej można by wtedy zorientować się ilu graczy już jest.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Jako pierwszą grę proponuję Dyna Blaster.

Dodatkowo:
Mortal Kombat
Mortal Kombat 2
Street Fighter 2
Jaguar XJ220
The Settlers

Sam bardzo chętnie zagram w każdą z wyżej wymienonych gier.
Przydałoby się, aby ktoś, kto już ma doświadczenie w grze poprzez WinUAE Kaillera przygotował ustawienia itp. i udostępnił je reszcie, jeśli znajdzie się odpowiednia ilość chętnych, to rozegramy kilka próbnych (aby przetestować czy wszystko gra) i można zabierać się za organizację.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
ODPOWIEDZ