Mistrz Gier czyli konkurs (badanie wstępne)

Tutaj można zostawiać swoje uwagi na temat działania forum, strony oraz wszelkie propozycje zmian.

Moderator: GTW

Czy jesteś zainteresowany/a wzięciem udziału w takich rozgrywkach?

Czas głosowania minął 30 sty 2007, o 02:39

Tak
11
55%
Nie, ale pomysł wydaje mi się ciekawy
5
25%
Nie jestem zainteresowany/a
3
15%
Nie mam zdania
1
5%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

ja niestety nie wiem jak uzywac tej kaillery i nawet jakos nie chce mi sie wiedziec, moze jak mi sie zachce to cos o tym poczytam. Ja bym bardziej wolal sie skupiac na jakichs rekordach, bo zawsze wolalem grac w "single player" na dwoch gralem jak bylem mały to kolegów sie na zapraszało i gralem w amige, pozniej w psx.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

tak jak juz mowilem :D nie chce mi sie grac online, a pozatym zamiesciles poradnik do MAME a mnie by bardziej amiga winuae interesowalo jak juz by cos.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Sleszak wymeczyl mnie za to ze hey :wink:

Co ja moge ze nigdy kaillery z winuae nie uzywalem
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

Ja byłbym jak najbardziej zainteresowany grą przez kaillere w Mortal Kombat 1 nie koniecznie w turnieju ale moge sie dostosowac. Muszę tylko poszukać i zobaczyć czy jest WHDload do tej gry bo gra z dyskietek była by troche uciążliwa ze względu na długie ładowanie sie pojedynków. Musiałbym też zobaczyc na forum, poczytac jak sie przygotowuje plik do gry z kaillerą no i taki plik przygotować. Zaznaczam ze najbardziej zalezało by mi na MORTAL KOMBAT.
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Ja nei umiem obsługiwać więcej niż jednej dyskietki w kaillerze więc daje sobie spokój :P
Polecam z gier za to:Battle Chess :wink:
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
phl22
Posty: 296
Rejestracja: 29 sty 2005, o 08:39
Lokalizacja: Newark UK (Zabrze)

Post autor: phl22 »

Bebokus pospolitus a HDF to tez dysk(ietka) :D
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

NoOne pisze:Ja byłbym jak najbardziej zainteresowany grą przez kaillere w Mortal Kombat 1 nie koniecznie w turnieju ale moge sie dostosowac. Muszę tylko poszukać i zobaczyć czy jest WHDload do tej gry bo gra z dyskietek była by troche uciążliwa ze względu na długie ładowanie sie pojedynków. Musiałbym też zobaczyc na forum, poczytac jak sie przygotowuje plik do gry z kaillerą no i taki plik przygotować. Zaznaczam ze najbardziej zalezało by mi na MORTAL KOMBAT.
Na mame jest ta wersja - poczytaj moj poradnik - tez chetnie bym z Tobą zagrał :wink:

HDF - jak najbardziej - zmontowalem nawet pare gier WHDLoad, ale nie wiem jak na kaillerce by dzialaly :roll:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Tyle że ja się nie znam na żadnym WHDLoad :?
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

niemam teraz za bardzo czasu ale zobacze co sie da zrobic z tym MK
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Pierwsze testy polowe przeprowadzone, w MK2 da się spokojnie grać przez WinUAE Kaillera z czterech dyskietek. Obecnie pracujemy z Anthroxem nad przyspieszeniem działania gry.

UWAGA!
W strefie zrzutu pojawiła się WinUAE Kaillera z grą Mortal Kombat 2 od razu ustawiony pod grę.
Należy tylko wypakować archiwum, uruchomić pliczkiem WinUAEXP-Kaillera.exe , przejść do zakładki Kaillera, kliknąć Launch Kaillera i czekać na doładowanie listy serwerów. Potem wejść na dany serwer - jedna osoba zakłada grę, a druga się dołącza i można grać.
Czasami bywa, że lista serwerów nie chce się dograć, wówczas należy skorzystać z Recent lub można wyłączyć program, wlączyć jeszcze raz i spróbować.
Życzę miłego testowania.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Sciągnięte,jak dacie tak inne gry to możemy grać :)
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

W strefie zrzutu pojawiła się wersja whdload WinUAE Kaillera z grą Mortal Kombat 2 w wersji AGA.

Dziękuję za pomoc przy konstrukcji pliczku .hdf norbiemu (który napisał mi praktycznie startup-sequence) oraz Anthroxowi za pomoc przy testach polowych.

Wystarczy rozpakować, wejść w zakładkę Kaillera, Launch Kaillera i grać.

Znane problemy:
:arrow: Wyszukiwanie serwerów Kaillery
:arrow: Miganie ekranu przy doładowaniach
:arrow: Po dłuższym czasie gry gra potrafi się kaszanić w miejscu "Continue" i może się w tym miejscu zawiesić
:arrow: Kiepska czułość na sterowanie w grze na dwóch (choć lepsza niż w wersji adf)

P.S. W trakcie gry można rozmawiać przy użyciu klawisza F11
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Slesz pisze:W strefie zrzutu pojawiła się wersja whdload WinUAE Kaillera z grą Mortal Kombat 2 w wersji AGA.
"Nie masz dostępu do strefy zrzutu."


Zreszta gra na jakichs serwerach czesto mija sie z celem, gralem dosc duzo na serwerach przy uzyciu kaillery (mame kawaks) i dosc czesto dochodzi do desynchronizacji miedzy graczami gdzie na emulatorach graczy odtwarzane jest co innego. No chyba ze ktos z zew. ip zalozy serwer albo gramy po lanie wtedy mozna pograc.

dopisałem Cię do grupy Strefa Zrzutu - Blod
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Wersja adf
http://rapidshare.com/files/11906953/ka ... 2.rar.html

Wersja AGA (hdf whdload)
http://rapidshare.com/files/11907350/ka ... 1.rar.html

Paczki zawierają od razu wszystko co jest do gry potrzebne (łącznie z configiem), więc dwie osoby grające korzystające z tych paczuszek nie powinny doświadczyć zagrożenia dyssynchronizacji.

Mieliśmy z Anthroxem taki przypadek podczas niezgodności ustawień/wersji emulatora na MAME i muszę powiedzieć, że dzięki chatowi i GG można łatwo zjawisko dyssynchronizacji zauważyć. W przypadku testowania podanych tutaj paczuszek żadnych znacznych problemów z tym nie było.
Podobnie można ustawić niemal każdą grę - w tym te ponad czterodyskietkowe multiplayer (są takie?) można ustawić pod whdload.

Serwery kaillera - wiadomo - nie są niezawodne. Można jednak znaleźć jakiś w miarę dobry i na nim z przyjemnością trochę pograć.

Problemy z paczuszką z MK2 whdload wynikają zapewne z niedopracowanego configu. Może jeszcze uda się sklecić coś lepszego.
Chętnych do testowania zapraszam.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
ODPOWIEDZ