Gry z HD

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Kris
Posty: 17
Rejestracja: 2 maja 2004, o 18:17
Lokalizacja: Legionowo

Gry z HD

Post autor: Kris »

Cześć! Bardzo chciałbm zagrać w Alien Breed Tower Assault w wersji z twardego dysku (podobno tylko w takiej nie zawieszają się Store Zones), ale nie wiem jak ją odpalić. Czy potrzebuje jeszcze jakiś program oprócz WinUAE? Poszę o napisanie wykonywanych czynności krok po kroku. Dzięki K.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

musisz zdobyć workbencha (patrz pw) i z tej strony przeczytać jak go zainstalować. A potem przerzucasz pliki z gierki na plikopartycje, uruchamiasz i wsio :)

powodzenia
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Reeve
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2004, o 14:22

Post autor: Reeve »

Jako ze niedawno zaczolem uzytkowac winuae i jestem nieobeznany;p mialbym pytanie: Mam juz workencha z wszystkimi dodatkami, ale nie wiem jak wykonac ta prosta czynnosc jaka jest instalacja na twardym dysku. Wyzej kolega pisze "przerzucasz pliki z gierki na plikopartycje", tzn gdzie? I jeszcze jedno sciagnolem plik WHDLoad no i tez nie wiem jak sie go uruchamia albo instaluje. Moze juz sa gdzies odpowiedzi na te pytania na forum ale jakos nie moglem ich znalesc;)
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

jezeli chodzi o whdload to po ściągnęciu ze strony oficjalnej instalatora, wystarczy, że pod amigą uruchomisz plik Install i postąpisz wg kolejnych kroków. Osobno ściągasz instalatory poszczególnych gier, również ze strony oficjalnej i również uruchamiasz plik Install. Żadna filozofia. Niektóre gierki mają własne instalatory zamieszczone razem z grą (najczęściej pliki o nazwie Install HD) i wtedy nie musisz używac instalatorów z whdload.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Reeve
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2004, o 14:22

Post autor: Reeve »

Spoko, rozpakowalem i zainstalowalem whdload, ale... no własnie po instalce nie pojawila sie zadna ikonka do uruchamiania tego programu :roll: .
Jeszcze mam problem z gra dungeon master 2 ktora to po sciagnieciu jest w 1 pliku, no i w workbenchu jest to plik nie do uruchomienia :cry:
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Reeve pisze:Jeszcze mam problem z gra dungeon master 2 ktora to po sciagnieciu jest w 1 pliku, no i w workbenchu jest to plik nie do uruchomienia
Zobaczmy.. klikam w link na stronie głównej do Dungeon Master 2. Ściągam grę, spoglądam na ustawienia (uae i konfiguracja) i jednoczeście czytam uwagi dotyczące gry. Klikam w konfigurację, aby ją ściągnąć. Jestem na stronie z opisem konfiguracji. Przy dh0 (takiej wymaga gra) pisze m.in.:
uwaga: w menu Hard Drives (Dyski twarde) należy podać ścieżkę do dysku twardego jako katalogu lub pliku
OK, ściągam konfigurację, ustawiam ścieżkę do rozpakowanego pliku. Przypominam sobie o uwagach przy opisie gry:
uruchamianie: dm2 [enter] skullkeep [enter]
Robię jak mi każą i działa znakomicie.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Reeve
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2004, o 14:22

Post autor: Reeve »

Ok, dzieki juz poszlo :) tylko szkoda ze nie moge cieszyc sie wpelni gra :? bo zamiast muzyki slysze skrzeki, ale to nie pierwsza gra. Poprostu winuae nie lubi chyba mojego SB :( , no i gra uruchamia sie raz na 3 proby ale przeboleje to, wazne ze moge wkoncu zagrac w tego hiciora amigowego, bo szukalem go juz od dawna.
Grenthal
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2004, o 17:19

Post autor: Grenthal »

to może teraz ktoś pomoże mi:):/.. róniez mam kłopot z tą grą (dungeon master 2) .. ale skoro koledze się udało to wierze iż mi również;)... wgrałem emulator... uruchomiłem go... podałem link do kickstartu.. wybrałem wymaganą konfigurację... w hard drives dałem 'namiar' na plik.... i jedyne co widzę to logo z dyskietką:/.. co mam jeszcze zrobić?... (wiem że na pewno mam jeszcze wpisać dm2.. i skullkeep. .ale nei wiem gdzie:/. z góry dzięuje za pomoc;) )
Ostatnio zmieniony 23 lip 2004, o 18:18 przez Grenthal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Jesli koryztsasz z obrazów dyskietek (ADF) to zamiast na hard drives daj plik do DF0: (F12)
Grenthal
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2004, o 17:19

Post autor: Grenthal »

to ma rozszerzenei hdf... emulacją zajmuje amigi zajmuj esię.. od 2 h:)... nei za bardzo wiem jeszcze o co chodzi:/
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Czy na pececie tez odpalisz gry bez systemu operacyjnego?
Jesli chcesz uruchomic gre w wersji HD to musisz miec zainstalowany Workbench na Amidze.
W przypadku uruchamiania gier obrazów dyskietek (adf) nie jest to wymagane
Grenthal
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2004, o 17:19

Post autor: Grenthal »

Jak juz pisałem zajmuje isę tym od paru godzin:).. w FAQ / pomocy nic nei pisano o plikach hdf.. więc sądziłem że uruchomi się je podobnie jak pliki 'dyskietkowe'... Dzięki:).. przy odrobinie szczęścia uda mi się to odpalić (.. i zarwać noc:P:) )
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Grenthal pisze:wgrałem emulator... uruchomiłem go... podałem link do kickstartu.. wybrałem wymaganą konfigurację... w hard drives dałem 'namiar' na plik.... i jedyne co widzę to logo z dyskietką:/
Wciśnij F12 i upewnij się, że w menu Hard Drives jest ustawiona ścieżka do pliku (należy korzystać z opcji "Add hardfile"/"Dodaj obraz dysku")
|||||||||||||||||>--- [90%]
ODPOWIEDZ