Znaleziono: Wreckers, Jupiter's Masterdrive (było: 2 gry - )

W tym miejscu piszemy o grach w które graliśmy dawno temu, a tytuł wyleciał z pamięci. Jeśli dokładnie opiszesz grę, to możesz liczyć na przypomnienie tytułu.

Moderator: GTW

Zablokowany
crackers

Znaleziono: Wreckers, Jupiter's Masterdrive (było: 2 gry - )

Post autor: crackers »

Szukam dwóch gier z Amigi
1. Mieliśmy do wyboru jednego z trzech bohaterów (różnili się chyba tylko kolorem stroju - czerwony, niebieski i jakiś tam). Gra była przedstawiona w rzucie izometrycznym (tak jak w diablo). Akcja odbywała się na stacji kosmicznej, która była podzielona na cztery części. Pomiędzy nimi można było się poruszać na piechotę, ale istniała tez możliwość poruszania się za pomocą czegoś w rodzaju poziomej windy. Stacja była atakowana przez jakieś zielone kulki do których można było strzelać. Można też było je eliminować zanim przeniknęły na pokład statku za pomocą czegoś jak odkurzacz (trzeba było podejść do ściany gdzie było takie urządzenie i z tamtego miejsca go używać). Na jednej z platform stacji (chyba 4) był komputer za pomocą którego można było tworzyć roboty rożnych rodzajów które walczyły za nas (pamiętam że jeden z typów niczym nie strzelał tylko miał zamiast rąk ostrza którymi ciął). Jeżeli nasz bohater zginał to zamieniał się w takiego dużego zielonego gluta (i jego już się nie dało rozwalić, a przynajmniej ja nie umiałem) i trzeba było wybrać kolejnego bohatera. Jeżeli wszyscy trzej zginęli, albo opłynął pewien okres czas to się przegrywało.
2. Tu pamiętam znacznie mniej. To były jakieś wyścigi. Miejsce wyboru torów to był rysunek jakiegoś układu słonecznego. W niezbyt dalekim tle była widoczna jakaś duża planeta, a na pierwszym planie mniejsze, po których wybraniu się ścigało. Wydaje mi się że pierwsze auto którym się ganialiśmy to był coś na kształt garbusa (trochę jak w death rally)

Jeżeli ktoś wie i mnie poratuję to będę bardzo zobowiązany :)
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: kendziur »

Rzut izometryczny sugerowałby Syndicate, tudzież UFO. Czy to była gra bardziej nastawiona na akcję, czy może strategia? Jeszcze Gauntlet III mi przychodzi na myśl... ale w sumie tam nie ma stacji kosmicznej.
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: Shoonay »

1. Space Crusade?

2. Jupiter's Masterdrive?
Na HOL nie widzę tego ekranu wyboru toru, ale coś mi świta że to właśnie były planety.
Napewno coś z tego ;)
crackers

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: crackers »

2 gra trafiona zatopiona. To jest Jupiter's Masterdrive. Thx Shoonay ^^
Co do pierwszej gry to tak: Ani nie Syndicate, ani nie UFO. Space Crusade wygląda inaczej. Przede wszystkim tam (w grze o której myślę) był tylko jeden rodzaj przeciwników (te zielone kulki) do których się strzelało z jakiegoś karabinu laserowego. Ekran nie był podzielony na takie komnaty jak widzę na screenach ze SC tylko był ciągły. Przypomniało mi się że o podczas wybierania bohaterów, były jakieś czarno-białe zdjęcia ich twarzy (ale tego pewny nie jestem). A propos tego kończenia się czasu to pojawiał się wtedy taki modulowany sygnał jak przy jakiejś awarii i wydaje mi się że pisało coś o topieniu się rdzenia, ale mój angielski wtedy był na niskim poziomie więc z mogłem tutaj czegoś nie zrozumieć poprawnie.
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: OSH »

A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
crackers

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: crackers »

Niestety, to niestety też nie to. W tamtej grze poruszający się bohaterowie mieli z tego co pamiętam jednoczęściowy strój, który był ubraniem, a nie żadnego rodzaju skafandrem kosmicznym i w całości był zielony, czerwony, albo niebieski (tak sądzę że to były te 3 kolory) w zależności od tego którym bohaterem się grało. Te rzekome zdjęcia były tylko przy wyborze bohatera.
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: OSH »

A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
crackers

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: crackers »

To niestety ciągle nie to. Tamci bohaterowie nie mieli żadnych irokezów i byli to dorośli ludzie nie dzieci. Poza tym chyba nie było możliwości żeby więcej niż jeden był na planszy.
rusek
Posty: 37
Rejestracja: 2 sie 2005, o 19:56

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: rusek »

The Chaos Engine?

http://hol.abime.net/2984?
crackers

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: crackers »

Zdecydowanie nie :)
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: Bebokus pospolitus »

http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
crackers

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: crackers »

W tej gierce nie ma nawet rzutu izometrycznego. Niemniej dziękuję wszystkim za starania :)
Awatar użytkownika
Deepdelver
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2009, o 11:52

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: Deepdelver »

Odnośnie pierwszej gry - obstawiam Wreckers.
crackers

Re: 2 gry - jedna na stacji kosmicznej a druga to wyścigi

Post autor: crackers »

Tak, to to!!! Dziękuję bardzo wszystkim :)
Podsumowując
1. Wreckers
2. Jupiter's Masterdrive
Zablokowany