Nowy dzial na stronie glownej

Tutaj można zostawiać swoje uwagi na temat działania forum, strony oraz wszelkie propozycje zmian.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
piotrek133
Posty: 28
Rejestracja: 4 lut 2008, o 11:16

Nowy dzial na stronie glownej

Post autor: piotrek133 »

Wedlug mnie moze byc doadany dzial na stronie glownej dzial z emulatorami i grami na nesa snes i zxspectrum to byloby dobre urozmaicenie
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

(S)NES w najbliżej przyszłości nie będzie.
ZX Spectrum ma znacznie większe szanse => patrz ogłoszenie na stronie głównej.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Ja chętnie bym się zaznajomił z Apple II, ale ten temat raczej nikogo nie interesuje :D
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Widzisz, był pomysł żeby zrobić coś z Apple II, ale nie było chętnych. Dopiszę do newsa, to może się znajdą.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Atari, atari, to ja bede chetny :mrgreen:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Atari ma większe szanse niż (S)NES, ale w tej chwili są dobre polskie strony o Atarynce i nie warto im robić konkurencji.
|||||||||||||||||>--- [90%]
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

@Blod: ja się na redaktora średnio nadaję, bo popełniam często ortograficzne błedy
i nie mam za bardzo umiejętności bogatego opisywania gier, ale skoro na poważnie
myślisz o założeniu działu z grami dla ZX Spectrum, to ponieważ miałem bo i do tej
pory mam ten komputer w kartonie pokryty kurzem stoi gdzieś na szafie chyba :)
Ale na emulacji tego komputera słabo się znam. Jedyne co mogę polecić to, to aby
na stronie umieścić emulator "RealSpec" w wersji 0.97.26, który działa doskonale.
pod Windows XP i pozwala na sterowanie w grach - zamiast jakimiś nieznanymi i
dziwnymi klawiszami - kursorami i prawym ALTem jako Fire, tak go ustawiłem i z
54 grami w formacie z80 (podkatalog Z80) umieściłęm u siebie na wuwuw, pod
adresem: http://skorski.net/~oles/realspec_plus_z80_games.rar - ściągnij i wypakuj.
No a jakbyś później potrzebował do tych gier screenshotów albo był jakiś problem z
klawiszologią to służe pomocą. Emulator obsługuje się banalnie. Pod F1 - mamy listę
dostępnych poleceń, F4 ustawiamy "Kempston" na "Custom Keys" strzłką w prawo.
Natomiast klawiszem F5 ładujemy gry w formacie z80, a ALT+F5 robimy save do z80.
Opisy gier typu rok i producent oraz okładki znajują się na stronie, którą pewnie znasz:
http://www.worldofspectrum.org/games/index.html - napisałem wszystko w tym nieco
przydługim poście bo nie chciałem tworzyć nowego tematu, a oto lista dołączonych gier,
mam nadzieję że niektóre z nich już znasz i chętnie umieścisz na stronie w dziale dla ZX.

Kod: Zaznacz cały

actforc2.z80 "Action Force 2" - Komputer steruje graczem a my celujemy do wrogów aby oczyścić mu drogę)
backtosk.z80 "Back To Skool" - Druga cześć przygód Erica w Szkole
barb1.z80 "Barbarian 1" - Walki na miecze w stylu Conana Barbarzyńcy)
batlship.z80 "Battle Ships" - Gra w statki
bombjack.z80 "Bomb Jack" -  Zbieramy bomby aby ukończyć poziom
cabal.z80 "Cabal" - Niszczymy wrogie wojska, czolgi, helikoptery itd - chyba kazdy zna z Amigi :)
chichase.z80 "Chickin Chase"
cobra.z80 "Cobra" - Chodzimy Cobra Stallonem i likwidujemy przeciwnikow na końcu etapu ratując "Księżniczkę"
commando.z80 "Commando" - Klasyk, idziemy komandosem niszcząc hordy wroga
final_as.z80 "Final Assault" - Wspinamy sie na szczyt góry
gnasher.z80 "Gnasher" - taki uproszczony Pac Man
goldaxe.z80 "Golden Axe" To samo co w wersji na Amigę oraz PC.
gptennis.z80 "Lawn Tennis" - Tenis
grnbet.z80 "Green Beret" - Kierujemy komandosem z oddziału zielonych beretów
gryzor.z80 "Gryzor" - Gra bardzo pdoobna do Pegasusowej gry "Contra"
h_poker.z80 "Hollywood Poker" - Rozbierany Poker (gra raczej dla dorosłych - do Bloda dezycja czy umieścić w serwisie)
hmrbo1.z80 "Hammer Boy" - Bornimy fortu przed wrogami
hmrbo2.z80 "Hammer Boy 2" - Bornimy zamku przed wrogami
intspeed.z80 "International Speedway" - Wyścigi żużlowe
jugern.z80 "Juggernaut" - Kierujemy ciężarówką, którą musimi rozwozić towary po mieście
jumpjack.z80 "Jumping Jack" - sterujemy skaczącym Jackiem, który musi dostać się na górę poziomu pokonując dziury w ruchomych platformach
kane.z80 "Kane" - Przygody cowboya na Dzikim Zachodzie, zmierzyć się muisimy w jednej z czterych konkurencji: strzelanie do kaczek z łuku, jazda na koniu i pokonywanie przeszkód, strzelanie do przeciwników oraz pogoń za pociągiem.
kboom.z80 "Kaboom" - Łapiemy spadające bomby do pojemnika z wodą
krakout1.z80 "Krakout 1" - Odbijamy paletką piłeczkę w poziomie, coś jak taki "Arkanoid"
krakout2.z80 "Krakout 1" - Odbijamy paletką piłeczkę w poziomie, coś jak taki "Arkanoid" -  druga część - nieco inne plansze.
kungfu.z80 "Kung-Fu" - Walczymy z przeciwnikami w stylu Kung Fu, z każdym następnym poziomem przeciwnicy dysponują nowymi brońmi lub technikami walki
matchday.z80 "Match Day" - Piłka nożna, rozgrywamy mecze angielskimi drużynami
mm1.z80 "Manic Miner" - Przygody górnika, który musi pozbierać wszystkie klucze na danym poziomie zanim skończy się mu powierze
mm2.z80 "Manic Miner 2" - Przygody górnika, który musi pozbierać wszystkie klucze na danym poziomie zanim skończy się mu powierze
mm3.z80 "Manic Miner 3" - Przygody górnika, który musi pozbierać wszystkie klucze na danym poziomie zanim skończy się mu powierze
mm4.z80 "Manic Miner 4" - Przygody górnika, który musi pozbierać wszystkie klucze na danym poziomie zanim skończy się mu powierze
mm5.z80 "Manic Miner 5" - Przygody górnika, który musi pozbierać wszystkie klucze na danym poziomie zanim skończy się mu powierze
mm7.z80 "Manic Miner 7" - Przygody górnika, który musi pozbierać wszystkie klucze na danym poziomie zanim skończy się mu powierze
paprboy2.z80 "Paper Boy 2" - kierujemy gazeciarzem/ką, który na rowerze musi dostarczyć prasę mieszkańcom ulicy
pingpong.z80 "Ping Pong" - Jak tytuł wskazuje, gra w tenisa stołowego :)
pyjamara.z80 "Pyjamara" - przygody spiocha, który musi odnaleźć sposób aby się obudzić (sorry, ale opis piszany na szybko, dokładnie nie pamiętam celu gry ale jak ktoś odpali tę grę to na pewno przypomni sobie że to klasyk także z C64).
renegade.z80 "Renegade" - Bijatyka na wielu różnych poziomach. Na końcu pozostaje do pokonania boss
rickdang.z80 "Rick Dangerous" - hit między innymi z Amigi, nie trzeba chyba opisywać :)
robocop.z80 "Robocop" - Strzelanka, kierujemy oczywiście robotem - policjantem
robocop3.z80 "Robocop 3" - Strzelanka, kierujemy oczywiście robotem - policjantem - częścć trzecia
rolercos.z80 "Roller Coaster" - Chodzimy po wesołym miasteczku i musimy zebrać wszystkie "skarby"
sab2-128.z80 "Saboteur 2" (Wersja 128 K) - Chodzimy ninją, którego zadaniem jest wydostanie się z ogromnej warowni
sabot2pl.z80 "Saboteur 2" (Wersja PL) - Chodzimy ninją, którego zadaniem jest wydostanie się z ogromnej warowni
saboteur.z80 "Saboteur" (Wersja PL) - Chodzimy ninją, którego zadaniem jest wydostanie się z ogromnej warowni helikopterem
samuwarr.z80 "Samurai Warrior" - Chodzimy samurajem, który musi pokonać wrogów - oszczędzając "cywili"
skooldaz.z80 "Skool Daze" - Pierwsza cześć przygód Erica w Szkole
splitimg.z80 "Spliting Images" - Naszym zadaniem jest ułożyć portret znanej osoby z losowo wybieranych kwadratów przed  pływem czasu. Zbędne elementy można wyrzucać Uważać należy na bomby które można wylosować. Polecam tę grę, według mnie jest lepsza niż ta znana z Amigi
stuntcar.z80 "Stunt Car Racer" - Wyścigi samochodowe po róźnych torach.
tapper.z80 "Tapper" - Kierujemy barmanem, który musi podać piwo rzeszą nadciągajacych klientów. Polecam tę grę :)
tarzan.z80 "Tarzan" - Przygody Tarzana w Dżungli
the_dark.z80 "The Dark" - Musimy pokonać labirynt, docierając do wyjścia
turboesp.z80 "Turbo Espirt" - Kierujemy samochodem, jeźdząc po mieście. Naszym celem jest schwytanie samochodów dilerów narkotyków
darts.z80 "Darts" - Gra w ľutki
firetrap.z80 "Fire Trap" - Naszym celem jest dostanie się na szzyt budynku, uważając na przeszkody
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Ja to chętnie, ale ja sam bym musiał się sporo dowiedzieć o tym sprzęcie :P
Najlepiej to kupić i potestować, ale mam strasznie mało miejsca w pokoju (A nie po to się kupuje taki sprzęt by go w szafie chować :) ).
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
gladiator133
Posty: 46
Rejestracja: 3 sie 2008, o 09:06

Re: Nowy dzial na stronie glownej

Post autor: gladiator133 »

Jeśli pomysł ciągle istnieje to sądzę że zespół złożony z 3 forumowiczów poradziłby sobie z nowym działem. Ja jestem na 100% chętny. Przeszukam tylko płyty w domu i powiem jaki dział mogę prowadzić.
Co o tym szef myśli??
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Nowy dzial na stronie glownej

Post autor: Blod »

W najbliższym czasie (do końca wakacji) na stronie pojawi się kilka nowych rzeczy, więc proponuję śledzić forum/newsy.
|||||||||||||||||>--- [90%]
gladiator133
Posty: 46
Rejestracja: 3 sie 2008, o 09:06

Re: Nowy dzial na stronie glownej

Post autor: gladiator133 »

Tak jak wspomniałem, mogę pomóc w prowadzeniu działów:
1. Atari (chociaż do tego działu nie jestem przekonany, dużo już jest w necie o tym sprzęcie stron).
2. Turbo Gfx 16 jest to konsola która rzadko gości na stronach www i wielu też o niej nie słyszało dlatego ten dział mógłby być bardzo dobry.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Nowy dzial na stronie glownej

Post autor: Blod »

Nie wykluczone, że TurboGrafx-16 kiedyś się pojawi na stronie - choćby dlatego, że nie jest dobrze znana konsola. Jednak na pewno nie będzie to miało miejsca w najbliższym czasie.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowy dzial na stronie glownej

Post autor: Bebokus pospolitus »

Te Turbo to chyba konsola co rządziła w japonii , kto będzie grał w japońskie gry ? :)
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: Nowy dzial na stronie glownej

Post autor: Shoonay »

Blod pisze:Nie wykluczone, że TurboGrafx-16 kiedyś się pojawi na stronie - choćby dlatego, że nie jest dobrze znana konsola. Jednak na pewno nie będzie to miało miejsca w najbliższym czasie.
Byłoby super, na PC-Engine kilka całkiem fajnych remaków Amigowych gierek wyszło, ogrom shmupsów no i... najlepsza - według wielu - Castlevania (nie licząc Symphony of the Night z PSX ;)).

@Bebok: Z Twojego postu wynika że Ty nie, świetnie, ale mogłbyś tak łaskawie nie mówić za innych?
Nie wszyscy są tak ograniczeni...
ODPOWIEDZ