Ciekawe (ale nie zrecznosciowe) gry...

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kad3t
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 2005, o 15:36
Lokalizacja: The Wicked World of Amiga
Kontakt:

Ciekawe (ale nie zrecznosciowe) gry...

Post autor: kad3t »

Witam!

Ostatnio zainstalowalem sobie w telefonie i na PSP emulatory C64 i zaladowalem je jestkami gier z dzicinstwa. Przyjemnie bylo powspominac, ale tez o ile PSP do gier zrecznosciowych sie wysmienicie nadaje, o tyle telefon juz srednio. Tak czy siak, do czego zmierzam tu, to, to, ze poszukuje jakis ciekawych gier strategicznych, rpg, taktycznych badz ekonomicznych lub handlowych (najlepiej z rozgrywka turowa) z obsluga myszki lub prostym interfesjsem obslugiwanym oryginalnie tylko joystickiem. Oczywiscie dopuszczam wszelkiego rodzaju uzycie klawiatury do wpisania badz to imienia gracza, czy kraju lub firmy, ale nie chce by na klawiaturze obsluga gry byla oparta, gdyz bedzie mi to sprawialo trudnosc (bedzie niewygodne) na wczesniej wspomnianych platformach. Co do gier to mam tylko dwa proste wymagania: aby nie mialy wiecej niz trzy (no, gora cztery) dyskietki i by byly wystarczajaco rozbudowane by przyciagnac uwage przez dluzszy okres czasu niz 10 minut. Naturalnie im ciekawsza gra tym lepiej.

Oczywistymi "ofiarami" sa Pirates!, Vermeer, SimCity, Laser Squad, King's Bounty, Ultima I-III i morze polski Kupiec. Ale co ponad to?

Jesli ktos moglby doradzic jakies gry z ktoregokolwiek z wyzej wymienionych gatunkow najlepiej w rozgrywce turowej z wygodnym interfejsem, to bylbym BARDZO wdzieczny!

Dziekuje!
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: Ciekawe (ale nie zrecznosciowe) gry...

Post autor: OSH »

Skoro Laser Squad, to i Lords of Chaos

Skoro Vermeer, to i Chicago

Polecam również Legacy of the Ancients

A generalnie proponuję zajrzeć na stronę www.gb64.com i samemu poszukac. Wyszukiwarka jest naprawdę dobrze skonstruowana, można szukać po kategoriach.
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
kad3t
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 2005, o 15:36
Lokalizacja: The Wicked World of Amiga
Kontakt:

Re: Ciekawe (ale nie zrecznosciowe) gry...

Post autor: kad3t »

Dzieki!
Na pewno te gry sprawdze! W szczegonosci zaciekawilo mnie to Chicago, jesli piszesz, ze w duchu podobna do Vermeera, to szykuje mi sie niezla gra na PSP... ^__^
Retro Video Game Reviews: http://kad3t.wordpress.com
Classic Video Game Intros: http://www.youtube.com/user/kad3t (ponad 1150+ intr, czeste aktualizacje)
ODPOWIEDZ