Sen

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Sen

Post autor: Nosferatu »

Pomocy. Jestem na cmentarzu, odrąbałem gałąź siekierą i nie wiem co zrobić dalej. Posiadam następujące przedmioty:

- budzik
- schemat budzika
- kluczyk do budzika
- sprężynę do budzika
- świecę
- gwóźdź
- patyk
- gałąź

Przeszedłem cały cmentarz w tę i z powrotem, w każdym miejscu na ścieżce jak i przy każdym nagrobku po kolei używałem wszystkich przedmiotów z ekwipunku i nic. Co mam teraz zrobić? Pamiętam, że w jednym z numerów Secret Service z '95 lub '96 roku była solucja do tej gry, ale niestety ja już wszystkie swoje gazety sprzedałem koledze dawno temu.
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Sen

Post autor: Bebokus pospolitus »

W grę nie grałem. Ale jedyne co przychodzi mi na myśl to używanie wszystkiego na wszystkim jak to w przygodówkach bywa.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Re: Sen

Post autor: Nosferatu »

Napisz coś czego nie wiem. :roll: Czy naprawdę na tym forum nie ma ani jednej osoby która ukończyła Sen, ewentualnie takiej która jest w posiadaniu solucji do tej gry?
THE BEST IS YET TO COME
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sen

Post autor: olesio »

Nie pamiętam, ale chyba nie przeszedłem tej gry. Ale czy solucja z "Secret Service" nie pomaga? Z "Komendium Wiedzy" #1
Secret Service ustalilem, że Sen miał opis w numerze 27 (wrzesień 1995). Mam nawet ten numer w papierowej wersji, no
ale kiedyś przez porządki Matki okładkę szlag trafił. Link do tego numeru w wersji DjVu dla zalogowanych użytkowników
pod adresem: http://retroreaders.makii.pl/dload.php? ... ile&id=183 - kompletny chyba opis znajduję się na 19 stronie.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Re: Sen

Post autor: Nosferatu »

olesio pisze:Ale czy solucja z "Secret Service" nie pomaga?
Jak już wcześniej pisałem wszystkie swoje numery SS sprzedałem dawno temu kumplowi.
olesio pisze:Z "Komendium Wiedzy" #1 Secret Service ustalilem, że Sen miał opis w numerze 27 (wrzesień 1995). Mam nawet ten numer w papierowej wersji, no ale kiedyś przez porządki Matki okładkę szlag trafił.
Skoro masz ten numer to czy mógłbyś zerknąć do solucji i podpowiedzieć mi co trzeba zrobić dalej? Odwdzięczę się. :wink:
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: Sen

Post autor: Shoonay »

Ekhem. http://retroreaders.makii.pl/dload.php? ... gory&id=66

Edit: no tak, nie zauważyłem że już Ci tutaj kolega olesio podał link, więc oto megabonus, cała strona z solucją gry Sen:
http://img534.imageshack.us/img534/4519 ... ervice.jpg
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Re: Sen

Post autor: Nosferatu »

Dzięki Shoonay, w nagrodę dostajesz kolejny punkt do reputacji. :wink:

Co do solucji to przeczuwałem, że należy zrobić krzyż z patyka, gałęzi i gwoźdźa, ale myślałem, że trzeba to zrobić przy użyciu młotka, a nie siekierki, więc dlatego mi nie wychodziło. :? Zdziwiło mnie również, że po akcji na cmentarzu wraca się z powrotem na początek gry. Myślałem raczej, że trzeba będzie wykopać swój grób, otworzyć trumnę i wybudzić swoje własne zwłoki za pomocą budzika albo coś w tym stylu. :lol:

A tak w ogóle to na samym końcu pojawia się obrazek z jakimś kolesiem leżącym w łóżku i napis: "Uff.. To był tylko sen!", po czym gra wisi i żeby powrócić do ekranu tytułowego to trzeba po prostu zmienić dyskietkę na pierwszą, pomimo tego, że żaden tego typu komunikat się nie pojawia. Inna sprawa, że można też zwyczajnie wyłączyć/zrestartować WinUAE. :D

Naprawdę marna produkcja. Za krótka, za brzydka, zero NPC, zero dialogów, itp. Przecież dysponując opisem można tę grę przejść w ok. 10 minut! Co prawda zdaję sobie sprawę, że grę zrobiły zaledwie 2 osoby, ale aż dziw bierze, że LK Avalon zdecydowało się wydać tego gniota na komercyjny rynek, w dodatku w 1995 roku, czyli w rok po upadku Commodore. Nawet nie chcę mówić jakie gry wychodziły w tamtym czasie na PC, o konsolach nie wspominając. W dzisiejszych czasach tego typu gierek zrobionych chociaby we Flashu jest od nasrania, w dodatku całkowicie za darmo. :wink:
THE BEST IS YET TO COME
Pootas
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2006, o 17:32
Lokalizacja: Piastów

Re: Sen

Post autor: Pootas »

Gra rzeczywiście marna.Pamiętam jak za szczeniaka chciałem w to pograć,teraz w końcu odpaliłem i ukończyłem na emulatorze(z solucją-dzieki) i też nie wiem czemu ta gra wyszła.Pomysł niezły,ale wykonanie dramat.I ogólny brak logiki w tej grze.Broni się,jak to na Amidze,tylko muzyka...a szkoda...
ODPOWIEDZ