Winuae ustawienie pada

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LolikZabijaka
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2008, o 00:49
Lokalizacja: Olsztyn

Winuae ustawienie pada

Post autor: LolikZabijaka »

Jak ustawić pada w winuae, ogólnie to korzystam z WinFellow, ale chcę se zamłucić w pewną grę która na WF nie działa poprawnie. Mój pad jest taki sam jak z Playstation, chcę żeby przycisk X był fire, ustawiłem w emulatorze Generic USB Joystick i nie działa :(
Game Maker 6.1 - moje narzędzie pracy
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Re: Winuae ustawienie pada

Post autor: Xerwer »

Witam
Jaki to problem?
- po lewej stronie z listy wybierasz ikonkę joya-(Game ports) a tu w "Port 1" wybierasz nazwę swego pada
- następnie, jeśli domyślne ustawienia ci nie pasują, wybierz tę drugą ikonkę joya-(Input) i tu wybierasz nazwę pada po czym dowolnie zmieniasz przypisania do klawiszy...

Jeśli będziesz miał jeszcze jakiekolwiek problemy z obsługą swego pada czy innego joya w emulatorach lub grach na PC to (użyj eduromu... hehe) użyj programu o nazwie Joytokey - dzięki niemu udało mi się zmusić gry do pełnej obsługi mojego pada (czyli komfortowego grania) takie gry jak Bomber Fun, Doom 1 i 2, czy Blood 1...
Awatar użytkownika
Tomo
Posty: 26
Rejestracja: 1 lis 2005, o 12:32
Lokalizacja: Zebrzydowice / Poznań

Re: Winuae ustawienie pada

Post autor: Tomo »

W WinUAE można bez problemu użyć pada od Playstation (jeżeli masz przejściówkę). Sam tak zrobiłem: zastosowałem pad od PS do emulacji CD32. Sprawuje się nieźle, kwestia przyzwyczajenia. Wystarczą sterowniki wbudowane w WinXP (posiadam WinXP Pro + SP3) i pad jest widziany przez system jako joy 12 przyciskowy. Tak samo jest wtedy widoczny w WinUAE.
ODPOWIEDZ