Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: biegu »

Cześć

Znacie może jakiegoś magika który jest w stanie skonstruować taki adapter? Rozmawiałem już z jednym czarodziejem, który mówił że już owe adaptery robił i jest w stanie dla mnie zrobić, niestety kontakt się urwał a adaptera nie mam. Jak znacie kogoś takiego lub sami jesteście w stanie coś takiego dla mnie zrobić to proszę o kontakt. Mam sprawny dżojstik i chciałbym na emulatorze pograć sobie dżojem, wtedy nic do amigowego szczęścia nie będzie mi potrzebne ;] Oczywiście zapłacę za części i robociznę.
Pozdrawiam.
KwiateK
Posty: 78
Rejestracja: 20 sty 2005, o 13:24
Lokalizacja: Zagóry

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: KwiateK »

Znalazłem na Allegro coś takiego: http://allegro.pl/amiga-klawiatura-do-e ... 80929.html
Ciekawe, czy coś takiego może działać. Nie jest to może dokładnie to, czego szukasz, ale swoją drogą to niezła ciekawostka :)
AmigA 4ever
Awatar użytkownika
zeku
Posty: 292
Rejestracja: 16 sty 2006, o 10:53
Lokalizacja: Siedlce

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: zeku »

chociaż tego nie kupujcie.. to szmelc.. do zrobienia samemu .. lutownica port joya, bądź dwa.. i można podpinać amigowe joye.. a nawet pisać nimi..
A500 1.3/2.05, 1.8MB SLOW, 5,25 Drive, FG24,
A500+ 2.04, AmigaOS 2.1/1.3, GVP HD8+ Series II 153MB, 1GB, CDRW, 1.5MB CHIP, 8MB FAST,
A600 1.3/2.05/3.1/3.5, ClassicWB68K, 2MB CHIP, 4MB FAST, 1,5MB SLOW, CF 4GB,
CDTV 2MB FAST,
CD32 + EUREKA COMMUNICATOR,
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: biegu »

Klawiatura ciekawa, szkoda że qwertz. Ale już jakiś krok do przodu :) Dzięki.
zeku pisze:chociaż tego nie kupujcie.. to szmelc.. do zrobienia samemu .. lutownica port joya, bądź dwa.. i można podpinać amigowe joye.. a nawet pisać nimi..
Zeku jak masz pojęcie jak to zrobić żeby działało, chętnie od Ciebie odkupie takie coś. Z tego co rozmawiałem z tym gościem co miał to dla mnie zrobić to nie jest takie proste, bo trzeba jakiś układ ściągnąć z Niemiec bo u nas się go nie da dostać.
Awatar użytkownika
zeku
Posty: 292
Rejestracja: 16 sty 2006, o 10:53
Lokalizacja: Siedlce

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: zeku »

na logike naciśnięcie klawisza na klawiaturze co powoduje?.. połączenie dwóch "kabelków" tak?.. czyli działa to jak zwykły włącznik mono-stabilny.. a ruch w joyu? działa na takiej samej zasadzie.. czyli w teori wystarczy do amigowego gniazda joya podpiąć sygnał identyfikujący klawisz a do masy mase z klawiatury..

w praktyce było by tak jeżeli podpielibyśmy się pod klawisz "B", połączyli to z ruchem w lewo.. to w wordzie przy wciśnieciu joya w lewo napisalibyśmy "B"..

a potem to kwestia ustawienia w Winuae...
A500 1.3/2.05, 1.8MB SLOW, 5,25 Drive, FG24,
A500+ 2.04, AmigaOS 2.1/1.3, GVP HD8+ Series II 153MB, 1GB, CDRW, 1.5MB CHIP, 8MB FAST,
A600 1.3/2.05/3.1/3.5, ClassicWB68K, 2MB CHIP, 4MB FAST, 1,5MB SLOW, CF 4GB,
CDTV 2MB FAST,
CD32 + EUREKA COMMUNICATOR,
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: biegu »

zeku pisze:na logike naciśnięcie klawisza na klawiaturze co powoduje?.. połączenie dwóch "kabelków" tak?.. czyli działa to jak zwykły włącznik mono-stabilny.. a ruch w joyu? działa na takiej samej zasadzie.. czyli w teori wystarczy do amigowego gniazda joya podpiąć sygnał identyfikujący klawisz a do masy mase z klawiatury..

w praktyce było by tak jeżeli podpielibyśmy się pod klawisz "B", połączyli to z ruchem w lewo.. to w wordzie przy wciśnieciu joya w lewo napisalibyśmy "B"..

a potem to kwestia ustawienia w Winuae...
Tak jak mówiłem dla mnie to są czary, więc jeżeli masz chęci i umiejętności zrób to proszę a Cię wynagrodzę :)
Awatar użytkownika
zeku
Posty: 292
Rejestracja: 16 sty 2006, o 10:53
Lokalizacja: Siedlce

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: zeku »

hehe, bez wykrętów powiem, że poprostu czasu mi brak na zabawy z lutownicą.. sorry ale moje wolne to krótki czas, a jeszcze oprócz kilku amig mam wife i bliźniaki.. chociaż nie mówie że nigdy.. ale obecnie nie dam rady..
A500 1.3/2.05, 1.8MB SLOW, 5,25 Drive, FG24,
A500+ 2.04, AmigaOS 2.1/1.3, GVP HD8+ Series II 153MB, 1GB, CDRW, 1.5MB CHIP, 8MB FAST,
A600 1.3/2.05/3.1/3.5, ClassicWB68K, 2MB CHIP, 4MB FAST, 1,5MB SLOW, CF 4GB,
CDTV 2MB FAST,
CD32 + EUREKA COMMUNICATOR,
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: biegu »

zeku pisze:hehe, bez wykrętów powiem, że poprostu czasu mi brak na zabawy z lutownicą.. sorry ale moje wolne to krótki czas, a jeszcze oprócz kilku amig mam wife i bliźniaki.. chociaż nie mówie że nigdy.. ale obecnie nie dam rady..
Jasne rozumiem, szkoda. Może jeszcze ktoś by był w stanie się podjąć zadania?
Stawik
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 12:35
Lokalizacja: Włocławek

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: Stawik »

HEHE ciekawe rozwiązanie , taka klawiaturka, tylko ciekawe jak się sprawować będzie np Joystick-ami z np autofire itp...

mhhh dużo lutowania to tutaj nie ma :D lecz mam trochę inna koncepcje, zamiast klawiatury podpiąć się np do jakiegoś strzaskanego pada Usb.... zobaczymy. 8)
.... Amiga ....
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: norbi »

Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: Shoonay »

Nie wiem jak wykonano tę klawiaturkę, czy dodano chipek do zmiany sygnałów czy bezp. fizycznie do klawiszy klawiaturki, ale...
zeku pisze:na logike naciśnięcie klawisza na klawiaturze co powoduje?.. połączenie dwóch "kabelków" tak?
I tak i nie.
W klawiaturze są "strefy" klawiszy połączonych ze sobą, dlatego kiedy np naciśniemy i przytrzymamy klawisze DFG interfejs jest "przeciążony", słychać "pipkanie" i nie można nic wklepać bo wszystkie 3 znajdują się w jednej "strefie". Spokojnie jednak można np nacisnąć ASDFHKL czy jeszcze dalej na prawo jeśli nam starczy palców.
To z tych stref jest odczytywany sygnał który idzie do procka klawiatury.
Sygnał idzie najpierw do procesorka klawiatury, który zależnie od tego jaki klawiatura ma interfejs (PS2/USB) konwertuje naciśnięcia klawiszy i przesyła dalej do komputera.
Zreszta, zobacz sobie ile kabelków wychodzi z klawiatury, gdyby to było to samo co w joyu (gdzie KAŻDY sygnał ma odpowiadający mu kabelek) musiało by ich być około 100 ;)

Oczywiście, można połączyć bezpośrednio - fizycznie pod np "strzałki" ale zapewniam Cię że jest to potwornie trudne, niema punktów lutowniczych a jedynie takie cieniutkie folie które się ze sobą stykają przy naciśnięciu klawisza.

Tak na marginesie, jest program JoyToKey oraz XPadder który umozliwiają przyporządkowanie dowolnych klawiszy z klawiatury (czy myszki) pod dowolny klawisz dowolnego pada podłączonego do PC, co świetnie się sprawdza w grach które obsługują tylko klawisze, np wszelkiego rodzaju flaszowe popierdółki.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: Atalante »

voila

:mrgreen:

W końcu ktos pomyślał. Wykorzystał swój talent, wiedzę i mam nadzieję zarobi pare groszy.
Ja już zanabyłem.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: biegu »

Właśnie wszedłem tutaj żeby dać tego linka ale mnie wyprzedziłeś :) Ja kupuję to rozwiązanie.


Dziś otrzymałem adapter, wszystko działa super, autofire też. W winuae widnieje jako "mysz zgodna z hid." Wkońcu się tego doczekałem :) Polecam.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: Anthrox »

Ano, Atalante nie odwiedził TC i nie został doinformowany :mrgreen:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
lordkaramba
Posty: 0
Rejestracja: 25 paź 2010, o 19:05

Re: Przejściówka z amigowego portu dżojstika na USB

Post autor: lordkaramba »

Może ktoś będzie zainteresowany takimi rozwiązaniami:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=2696557
ODPOWIEDZ