pięć starych gier których szukam

W tym miejscu piszemy o grach w które graliśmy dawno temu, a tytuł wyleciał z pamięci. Jeśli dokładnie opiszesz grę, to możesz liczyć na przypomnienie tytułu.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Antyszwed
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 13:15

pięć starych gier których szukam

Post autor: Antyszwed »

ostatnio mam zajawkę na gry z commodore, łatwo znalazłem grog's revenge, cauldrona, trochę czasu zajęło mi znalezienie scuba kidz. teraz za nic nie mogę znaleźć tytułów kilku gier, oto one:
1. chodziło się takim łucznikiem (bodajże zielonym, wyjątkowo kwadratowa grafika i czarne tło) i strzelało a to w jakieś żółte owady, jakieś czerwone garbusy itp. gra miało stosunkowo "sandboxowy" charakter, tzn. można sobie było chodzić w sporo miejsc jak na C64
2.chodziło się żółtymi butami (dziwne) po kilkupiętrowych poziomach przypominających kanalizację "w stylu lsd" czyli że jaskrawo było i zbierało różne znajdźki po których przechodziło siędalej. gra miała niezłą grafikę
3.chodziło się już nie pamiętam czym po labiryncie, ale jak się weszło w takie drzwi to był tam kąpiący się dziwny dinozaurohipopotam, jakiś szkielet dziwnego stwora
4.gra na dwóch playerów, niezła graficznie, jeździło się jeepem i latało helikopterem, ciągle w prawo. samochodzik mógł podskakiwać. pamiętam że jednym z bossów były ożywające kości dinozaura, bardzo fajna gierka
5. na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=eY2gK1MP ... r_embedded
3 minuta 43 sekunda co to za gra? bo pamiętam że latanie tym kolesiem było całkiem spoko
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: pięć starych gier których szukam

Post autor: olesio »

Gier nie kojarzę za bardzo, ale numer 5: z opisu filmiku na YT wynika, że to
38. H.E.R.O. - Helicopter Emergency Rescue Operation (3:43)
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Antyszwed
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 13:15

Re: pięć starych gier których szukam

Post autor: Antyszwed »

spoko,dzięki i za to:) a tak poza tym to męcząco się ustawia w ccs64 klawiaturę (bo joysticka nie mam:/)
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: pięć starych gier których szukam

Post autor: OSH »

Trzeba sobie zrobić przejściówkę z dowolnego pada do PC na USB.
http://www.zimmers.net/anonftp/pub/cbm/ ... stick.html
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: pięć starych gier których szukam

Post autor: Borias »

4. Silk Worm.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
ODPOWIEDZ