CAPITAL PUNISHMENT

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

CAPITAL PUNISHMENT

Post autor: Łysy0800 »

Hej! Zainstalowałem CP i nie chce się uruchimić.. Ekran się ściemnia i wszystko wisi. Jak probuję uruchimić ręcznie komendami to wywala GURU. Kiedyś jak miałem Amigę to był ten sam problem, więc sprawa leży chyba w grze.. Słyszałem coś o jakiejś nakładce czy patch'u.. Może ktoś pomóc?
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Wg info na back2roots nie udalo się uruchomić tej gierki na emulatorze.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

BadMojo pisze:Wg info na back2roots nie udalo się uruchomić tej gierki na emulatorze.
hmmm, a gdzie na back2roots jest tak napisane? ja widze tylko ze jest to wersja na hd co nie oznacza ze nie pujdzie na emulatorze. Wg info na back2roots gra pujdzie na WinUAE 088R8, Kick 3.0, 68EC020 CPU, AGA Chipset, 2MB Chip, 8MB Fast, 1MB Slow, Sound emulated 100% accurate

Także łysy sprubuj na tym konfigu zainstalowac gierke na hd
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

CP na pewno chodzi na emulatorze, tylko musi to byc starsza wersja (wydaje mi sie ze 0.8.23)
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

A wiecie coś o tej nakładce? Spróbuję puścić giere na takich parametrach jakie napisaliście, ale na prawdziwej Amidze mialem to samo..
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

http://www.back2roots.org/Games/Find/?find=punishment
A więc jest tu takie info: "HD only! Freezes after character selection." Sam nigdy nie próbowałem odpalić tej gry. Gdy pisałem posta, posiłkowałem się tym info.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

BadMojo pisze:A więc jest tu takie info: "HD only! Freezes after character selection."
ale to wcale nie oznacza że nie działa pod emulatorem. Jest napisane że wersja tylko na dysk twardy i ze sie wiesza po wyborze postaci. Obok natomiast jest podana konfiguracja i wersja winUAE na jakim gierka pójdzie, wiec gdyby nie poszla wogule nie pisali by tego.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

a ja wiem o co chodzi, mialem ten sam problem jakis czas temu i dzieki pomocy norbiego i gosci z http://amiga.s3.pl/forum/ udalo mi sie rozwiązac go. Problem lezy w gierce są tam jakies błędy i zwykłej wersji sciągniętej z netu nikomu nieudalo sie odpalic pod winuae. Na prawdziwej amidze udało się to tylko szczęściarzom. Po zainstalowaniu patcha dostępnego na sieci, gierke da sie uruchomic ( tez przy duzym szczęściu) ale niedziała ona prawidłowo. Ja posiadam poprawioną wersje przez jednego z goscia z amiga.s3 i ta wersja po zainstalowaniu patcha daje sie uruchamiac i dziala, ALE jednak to nie wszystko. Przynajmniej w moim przypadku gierka sie zacinała i wysypywała co chwila, na każdym winuae. Aż penego dnia poszperałem troche i znalazlem jedną z starszych wersji: WinUae 0.8.8 Release 8 i pod nim dopiero daje sie gierke odpalic i działa prawidłowo i płynniutko na configu 68020+fpu - fastest possible, kick 3.1 chip 2mb fast 8 mb AGA Sound emulated, bez boot dysku - besposrednio z twardego
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Wirus pisze:
BadMojo pisze:A więc jest tu takie info: "HD only! Freezes after character selection."
ale to wcale nie oznacza że nie działa pod emulatorem. Jest napisane że wersja tylko na dysk twardy i ze sie wiesza po wyborze postaci. Obok natomiast jest podana konfiguracja i wersja winUAE na jakim gierka pójdzie, wiec gdyby nie poszla wogule nie pisali by tego.
Heh myślałem że skoro napisane jest że gra zawiesza się po wyborze postaci, jest to PRAWIE jednoznaczne z tym że gra pod emu nie działa, chyba że ktoś ma ochotę pooglądać sobie jakie postacie w grze są dostępne ;). A jeśli chodzi o podaną konfigurację - możliwe że na innych gra nie wczytywała się nawet do menu wyboru postaci.

NoOne: Swoją drogą dziwne że grę pisaną dla Amigi, udało sie na niej uruchomić tylko szczęściarzom. Czyżby ta gra nie ukazała się nigdy w sklepach, i dostępna jest tylko w necie?
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

jak jestes taki mądry to dostań teraz tę gierke w oryginale. cracker który ją crackował cos spaprał i dlatego są takie problemy
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

NoOne pisze:jak jestes taki mądry to dostań teraz tę gierke w oryginale. cracker który ją crackował cos spaprał i dlatego są takie problemy
Nie wiem za co mnie atakujesz. Ja poprostu zadałem pytanie i oczekiwałem normalnej odpowiedzi.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

BadMojo pisze:
NoOne: Swoją drogą dziwne że grę pisaną dla Amigi, udało sie na niej uruchomić tylko szczęściarzom. Czyżby ta gra nie ukazała się nigdy w sklepach, i dostępna jest tylko w necie?
Gierki na Amige byly pisane pod konkretny model i to wielki blad programistów. Wystarczylo kupic szybszy procek, wiecej pamieci, i gierka, ktora poprzednio dzialala, na lepszym konfigu sie "wywalała".
Teraz pisane gierki na Amige nie maja tej wady i mozna je odpalic na kazdej konfiguracji pod warunkiem ze spelniaja minimalne wymagania.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

NoOne pisze:jak jestes taki mądry to dostań teraz tę gierke w oryginale. cracker który ją crackował cos spaprał i dlatego są takie problemy
Hehe, a pamietasz NoOne "moje boje" o muzyke z "Doman'a"? :)
Jakbys sie uparl to pewnie i kod oryginalnej gry dalo by sie uzyskac
od samego wydawcy/autorow, o ile nie skasowano tych danych, co
w przypadku ludzi/firm z zagranicy jest bardziej prawdopodobne, bo
nie wszyscy sa chyba tak sentymentalni jak My, ale moze sie myle ;)
Btw, lamanie gier pod Amige bylo AFAIK wieksza sztuka niz na PC, no
wiec babole zdarzaly sie nawet mastahom ze slynnych grup z Zachodu.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

:-) Wiesz co ci powiem? Dla ciebie to pestka jak ci sie udało nawiązac kontakt z twórcami domana to z kolesiami z ClickBoom pewnie na piwko wkrótce sie wybierzesz:-) :-P
Jeszcze raz dzieki za tego domana

a dla tych co chcą wiedziec więcej o CP:
http://amiga.s3.pl/forum/


Mam nadzieje ze nikt niebedzie miał do mnie pretensji o podawanie tego linka :-P


-== edit by Blod ==-
skróciłem nieco linka coby strona się nie rozjeżdzała
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Pretensje chyba można by mieć co najwyżej do jego długości ;) Pozwoliłem sobie odrobinę go skrócic: http://tinyurl.com/yqffk
AXE Capoeira!
ODPOWIEDZ