Jakiej muzy słuchacie?

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Ja preferuje muzyke z lat 80-tych.
Obecne boysbandy i "idole" zupelnie mi nie leżą :)

- New Romantic & Synth-Pop (OMD, DM, Pet Shop Boys, Alphaville)
- muzyka Elektroniczna (Jarre, Biliński, Vangelis)
- Italo Disco & Space (Laser Dance, Koto, Radiorama, Valerie Dore)

Z nowych rzeczy zdecydowanie rewelacyjny jest malo znany, niemiecki zespół T.O.Y. (wczesniej "Evil's Toy"). Bardzo polecam ich płytę "Welcome To The Space Radio".
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Alphaville,Jarre i Vangelis - zdecydowanie TAK :wink: a o Koto tylko słyszałem...podobno rewelka.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Wszystko co wymienilem to rewelka :)
Koto czy LaserDance to jakby polaczenie muzyki Instrumentalnej z dyskotekową (cos jak szybkie utwory Jarre, tylko jeszcze bardziej szybkie). Dla mnie cool :)
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Znamy, znamy, Jarra to nawet wszystkie plyty mam :D Koto niestety tylko na kasetach :cry:
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Właściwie to tylko leżą mi tematy lat '80. A głównie słucham 'Italo-Disco' (Koto, Lee Marrow, Fred Ventura, Mike Mareen, Roger Meno, Laserdance itp.). Ci co słuchają tego, to wiedzą co to za wykonawcy (Hi 'DanielP'!).

REKLAMA: Jak ktoś z Wielkopolski lubi taką muzę, to w każdą sobotę od 23:00 do 2:00 w "Radio Merkury" leci ten typ. Różniste z lat '80, w tym i program "Italo-Maniak" - polecam (sam zarywam każdą nockę z soboty na niedzielę :D ).
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Ehhh narobiliście mi smaka więc się trochę rozejrzałem i ... @Atalante - jeżeli chcesz rozwiązać swój problem z kasetami KOTO to spojrzyj na www.suprnova.org dział music :wink: - jeżeli nie masz stałego łacza to jak sciągnę to mogę Ci przesłać.
Pozdro!
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Dizekuje, zajrzalem, juz sie ciagnie. :D
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Hmm chłopaki mam pytanie :?: ściągam sobie Koto a dokładniej są to "The Down Of Time" ; "Other Tracks" i "Koto Plays Science Fiction Movie Themes" - patrząc po nazwach utworów na dwóch ostatnich płytach widzę że są tam takie pozycje jak Miami Vice theme,Star Wars itp.
I tu się rodzi pytanie czy ściągam TO Koto bo nigdy ich nie słyszałem a widząc tytuły nieodparcie kojarzą mi się "Gregorianie i inni tacy".
Pytam bo z tego co się orientuję koto to nazwa jakiegoś japońskiego instrumentu(sorry za ignorancję :wink: )...[/b]
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Wydaje mi sie, ze sciagasz to KOTO, przyznam sie, ze tych plyt nie znam, na kasetach mam "Masterpieces", i "Rofo". Jak sciagne wszystkie to chetnie poslucham innych. KOTO to muza bardziej elektroniczna i do Gregorianow to im daleko, a blizej do Jean Michele Jarra. Prosze, niech sie wypowie jakis prawdziwy fan zespolu i zapoda cos wiecej o ich muzyce.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 224
Rejestracja: 21 lut 2004, o 22:46
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Arek »

Przedewszystkimi Mike Oldfield płyta "Platinium" później Queen JM Jaree Deep Purple Maanam Isao Tomita J.S.Bach ELO "Bania u cygana" itp.
Awatar użytkownika
KACHA
Posty: 76
Rejestracja: 28 wrz 2004, o 15:03
Lokalizacja: d'ici ou de la

Post autor: KACHA »

a wlasnie - jeszcze Mike Oldfield Tres Lunas
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

martini pisze:Hmm chłopaki mam pytanie :?: ściągam sobie Koto a dokładniej są to "The Down Of Time" ; "Other Tracks" i "Koto Plays Science Fiction Movie Themes" - patrząc po nazwach utworów na dwóch ostatnich płytach widzę że są tam takie pozycje jak Miami Vice theme,Star Wars itp.
I tu się rodzi pytanie czy ściągam TO Koto bo nigdy ich nie słyszałem a widząc tytuły nieodparcie kojarzą mi się "Gregorianie i inni tacy".
Pytam bo z tego co się orientuję koto to nazwa jakiegoś japońskiego instrumentu(sorry za ignorancję :wink: )...[/b]
Tak tak - sciagasz TEGO i DOBREGO Koto !
Po prostu on wydał plyty ze znanymi motywami muzycznymi, w swoim wykonaniu. O ile dobrze pamietam, to mial dwa takie wydawnictwa :
- Koto Plays Synthesizer World Hits (światowe przeboje w wersji Koto)
- Koto Plays Science Fiction Movie Themes (motywy ze znanych filmow i seriali s/f)

Pobna plyta jest rowniez w wykonaniu Marka Bilińskiego.
EddY-ac
Posty: 4
Rejestracja: 9 paź 2004, o 01:18
Kontakt:

Post autor: EddY-ac »

A ja tam lubie duzo... od Janis Joplin, led zeppelin... po tool, pearl jam... do morphine, portishead... czasem tez amigowe mody :)
KIedyś A1240/33Mhz, teraz Winuae, ale i tak nie jest żle
Awatar użytkownika
Damian
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2004, o 22:09
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Damian »

Jako ze jestem gitarzystą mam skrzywienie zawodowe i nie słucham niczego co jest tandetne i składa sie z 3 riffów na krzyż. (CZyli wiekszośc obecnych pseudo rockowych kapelek) Generalnie dobry metal (heavy, black, death, power, symfoniczmy, neoclassical) dobry HH (pierwszy Kaliber i "Centrum" Wzgórza YP3) a i ambitny ambient nie jest zły :)

PS Oczywiscie Radio Piekary ponad wszystko : :lol:
Awatar użytkownika
BloodMage
Posty: 28
Rejestracja: 2 paź 2004, o 18:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: BloodMage »

Hmm wreszcie cos dla mnie..:D Moje ulubione zespoły to
Children Of Bodom Emperor Cradle of filth Mayhem iron maiden blind guardian sepultury tez slucham ...no i wiele wiele innych :wink:
Czasami trzeba rzucic sie z mostu zanim wyrosna nam skrzydla
ODPOWIEDZ