k240 - jak zbudować coś na asteroidzie?

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
banita
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2004, o 11:14
Lokalizacja: Głogów

k240 - jak zbudować coś na asteroidzie?

Post autor: banita »

Wczoraj zachciało mi się pograć w K-240 (super strategię), ale nie wiem jak coś mogę zbudować na moim asteroidzie. Po wciśnięciu PPM wyskakuje menu z 9 opcjami (kwadrat 3x3) i w prawym dolnym rogu jest ikonka budynków. Po jej wyborze wyświetla sie ekran ze wszystkimi możliwymi (w danej chwili) do postawienia strukturami. Niestety wybór budynu i wcisnięcie LPM na powierzchni asteroidu owocuje jedynie komunikatem o "niskim stanie funduszy budowlanych".

Przeszukałem wszystkie menu i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu - może trzeba wybrać jakąś opcję i ustawić część gotówki z przeznaczeniem na BUDOWNICTWO? A może jest jakiś klawisz (ew. skrót), który pozwala na przesunięcie pieniędzy do budowania?

Czy ktoś ma jakieś wskazówki ew. pomysły? Minęło już sporo czasu, kiedy zagrywałem się w K-240, więc pamięć już mi szwankuje ;).

Mam też pytanie dodatkowe - po przybyciu statku z korporacji (czy jak to zwał - przylotowi towarzyszy wielki huk i błysk zieleni), czy jest możliwy jakiś handel surowcami wydobywanymi z asteroid? Dostałe tylko info, że transporter za chwilę się zmywa, dlatego lepiej żebym zakończył procedury przeładunku minerałów.

p.s. czy jest jeszcze jakaś gra (niekoniecznie od GREMLINów), dzięki której możemy budować kolonie na asteroidach lub w kosmosie?
..::the truth is (całkiem) out there::..
Belial
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2004, o 14:12

Post autor: Belial »

Jka dobrze pamietam to wciskasz PPM i teraz ikonke przypominającą "i" (górny rząd środek bodajże), później zaś ikonke z wykresami i tam przydzielasz fundusze na budynki, tak samo trzeba uwzględnić fundusze na budowe pojazdów, wywiad i produkcje rakiet.

Co do statku federacji to trzeba na niego najechać wskaźnikiem kontroli statków, jest w menu jako ikonka promu kosmicznego (jak będziesz sprzedawał surowce zwróć uwagę na ceny potrafią się zmieniać nawet tuż przed odlotem- zwykle na gorsze)
Jeżeli chcesz się napić musisz zrobić to sam. Żaden opis wody nie zastąpi ci jej.
banita
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2004, o 11:14
Lokalizacja: Głogów

Post autor: banita »

Odnosnie tych funduszy (wiem gdzie to jest!) - cale zatwierdzanie nalezy wykonac przy uzyciu klawiatury? bo wciskalem myszką ale bez efektu, dlatego zgaduję, że przydałoby się zrobić to kursorami (ew. emulowanym JOYSTICK'iem).

Dzięki za poradę Belial - jak wrócę z pracy to przetestuję Twoje sugestie!!!
..::the truth is (całkiem) out there::..
muha
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2004, o 23:02
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: muha »

:evil: Fundusze należy przelać w oknie pod przyciskiem z tabelkami(wykresami),
potem tylko ok imożesz budować 8)
Melemele
Belial
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2004, o 14:12

Post autor: Belial »

Eeeee to trzeba było od razu tak mówić. No to może być trochę kłopotliwe. Trzeba przelać je kursorem myszki. Musisz najechać na linijke na którą chcesz przelać kase i kliknąć LPM (tylko że trzeba to zorbić w mairę dokładnie - inaczej możesz klikać w nieskończoność).
Jeżeli chcesz się napić musisz zrobić to sam. Żaden opis wody nie zastąpi ci jej.
banita
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2004, o 11:14
Lokalizacja: Głogów

Post autor: banita »

ufff - nareszcie - piękne dzięki za pomoc! -> wszystko hula bez zarzutu, wreszcie można się pobawić!
..::the truth is (całkiem) out there::..
ODPOWIEDZ