Ambermoon - mala zacinka

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Pamietam maly cheat, napoczatku gry znajdujemy (chyba w piwnicy) NETSRAK Staff. W miescie na polnocy w slepym zaulku widnieje tabliczka KARSTEN<- WAS HERE, czytajac od tylu to NETSRAK, uzywajac przy tabliczce rozdzki otworzy sie wejscie do budynku w ktorym znajduja sie wszystkie przemdmioty (bardzo przydatne krysztaly do napedu statku) z gry oraz wszystkie postacie ktore mozemy zwerbowac min. tez tworcow gry.

ps. Pod koniec gry gdy juz wedrujemy (latamy) po planetach pomieszczenia i lokacje klimatem dziwnie przypominaja kolejna gre autorow mianowicie ALBION ktory tez jest swietna gra, moge z czystym sumieniem polecic ja fanom seri Amber.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Bane
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006, o 21:07

Post autor: Bane »

Widzialem ten tip ;) bardzo fajna sprawa, jednak ja nie bawilem sie nim tym razem zeby sobie nie zepsuc zabawy. Co do Albionu, to slyszalem ze jest to nie oficjalna 3 czesc serii Amber. Bo jak wiadomo oficjalnie 3 czesc sie nigdy nie ukazala, a szkoda. Chociaz. wyszperalem w sieci ze zawiazala sie pewna grupa zapalencow i chca oni dokonczyc zaczete dzielo. No coz pozostaje czekac i miec nadzieje ze ich zapal nie oslabnie.
Przy okazji dowiedzialem sie juz o tej wiezy Lebaba. Znajduje sie tam sklep prowadzony przez corke bylego wlasciciela wiezy. Oferuje ona ladowanie przedmiotow ktorym sie ladunki czarow skonczyly. Jednak nie musze jeszcze pokombinowac jak sie do niej dostac ;)
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Albion jest od dawna dostepny na PC, a do konwersji na ami byly jakies przymiarki ale na checiach sie zapewno skonczylo.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Bane
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006, o 21:07

Post autor: Bane »

No teraz to o konwersji na Amige to juz chyba raczej mowy nie bedzie. Bede musial sobie zagrac w Albion po zakonczeniu Ambermoona. Ciekawe ile podobienstw, oprocz lokacji, jeszcze sie tam znajdzie.
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Wierz mi Albion to pozycja obowiazkowa i grzechem bylo by niezagrac jesli jest sie maniakiem poprzednich czesci. Podobienstw jest masa tzn wszystko co bylo w poprzednich czesciach jest i w Albionie, zreszta jak ukonczysz Ambermoona zobaczysz endscreen ktory ma cos (kogos podobnego) wspolnego z Albionem. Choc przyznam ze nieskonczylem jeszcze Albiona utknolem na 3/4 etapie gry, i niemam narazie weny ale przyjdzie zima.;]
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

No patrzcie! Ja mam Albion i nawet nie wiedziałem, że to kontynuacja! Muszę koniecznie zagrać (pytanie kiedy.)
Co do ładowania magią przedmiotów, to niestety wieczne to niejest. Można podładować max. 2 razy (o ile pamiętam.)
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
Bane
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006, o 21:07

Post autor: Bane »

No Ambermoona juz prawie koncze ( tak mi sie wydaje ) bo jestem w tych antycznych podziemiach na Kire Moon. Tam to jest juz prawie czyste sci-fi. Swietne polaczenie swoja droga. Widzialem screny Albiona, wyglada przepieknie a graficznych podobienstw jest masa jak widzialem. Napewno sobie w to pogram.
A z tym ladowaniem to w tym sklepie chyba mozna ladowac caly czas, samemu czarem chyba tylka dwa razy. Musze to sprawdzic.
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

dzisaj wpadlem na stronke o grze a tam wzmianka o jakims remake

http://www.dilac.de/amber/ambermoon/amber_remake.html

nieznam niemieckiego wiec niewiem oco dokladnie biega.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

To ja w skrócie wyjaśnię. Gość pisze, że podczas szukania w Internecie modów do Morrowinda natknął się na stronę o podanym poniżej adresie. Tam ponoć było forum miłośników Amberstara i Ambermoona, którzy chcieli tę grę zreaktywować. Poniżej masz przykładowe screenshoty. Podał też ksywy dwóch gości, ktrórzy pracowali nad tymi remake'ami. Problem w tym, że tej strony z forum już nie ma.może jest gdzie indziej?
Ok, ja wracam do tłumaczenia zlecenia :D
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
Bane
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006, o 21:07

Post autor: Bane »

Tak tez widzialem ta strone. Ambermoon i Amberstar jako mod pod Neverwinter Nights. Pomysl ciekawy, jak najbardziej, ciekawe tylko czy zostanie ukonczony. Wiem z doswiadczenia ze praca nad takimi modami jest dluuuga.

Znalazlem strone http://agatho.ag.funpic.de/index.php ale z niemieckim u mnie slabo. Z tego co widze stronka w budowie ale chyba wlasciciele zajmuja sie remakiem "Amberow"

BTW skonczylem Abermoona.super giera. Teraz wezme sie za Albion
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Bane pisze:BTW skonczylem Abermoona.super giera. Teraz wezme sie za Albion
gdybys potrzebowal full wersji to wal domnie ;]
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Bane
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006, o 21:07

Post autor: Bane »

Dzieki ZB jak by co to sie zglosze. Narazie zobacze ta wersje, ktora mam. Jakos 92 MB zajmuje, to chyba bedzie pelna wersja.
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Bane pisze:92 MB zajmuje, to chyba bedzie pelna wersja.
to masz chyba wersje bez intra, moja zajmuje 116MB. Ale i tak intro to nic specjalnego jakies fajerwerki i tyle ;]
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Bane
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006, o 21:07

Post autor: Bane »

No faktycznienie ma intra, ale to mi nie jest az tak mocno potrzebne. Pogralem juz nawet troche. Noo. musze powiedziec ze normalnie klon Ambermoona. Podobienstw jest cala masa.
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

Bane pisze: Znalazlem strone http://agatho.ag.funpic.de/index.php ale z niemieckim u mnie slabo. Z tego co widze stronka w budowie ale chyba wlasciciele zajmuja sie remakiem "Amberow"
Hmm, na razie nie widzę, by, jak to oni napisali "udało się nam zapełnić szybko tę stronę" :?
Wydaje mi się, że dali sobie spokój. Strona od dawna nieaktualizowana. Szkoda :(
Może zamiast moda do MW zrobić remake oryginalnej gry od nowa? Ale ile z tym bedzie roboty. :(
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
ODPOWIEDZ