napędy fdd ?

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
clayster
Posty: 37
Rejestracja: 14 lis 2004, o 20:24
Lokalizacja: w tej chwili Szkocja

napędy fdd ?

Post autor: clayster »

Mam pytanko, może ktoś będzie wiedział dlaczego tak jest.
W Amidze 600 naped fdd jest bardzo głośny (sprawdzałem na 2 egzemplarzach), a ostatnio dorwałem sobie Amige 500 i tam napęd jest bardzo cichy prawie niesłyszalny. CZy tak ma być ? Czy stacje z A500 sa lepsze ? (chociaz starsze), czy tez jest na odwrót, te głosniejsze sa lepsze. Może ktos wyrazi opinie na ten temat. Z góry dzieki.

o kurcze pomyliłem sie miało to być w dziale hardware a nie software, ale i tak czekam na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Nie wiem, czy mozna powiedziec, ze stacje z A500 sa lepsze. W obudwu komputerach czytaja tak samo. Po prostu mogles trafic na jakis wyrobiony egzemplarz. Z tego co pamietam w Amigach montowalo sie stacje Chinona i Panasonica, one tez mogly roznic sie miedzy soba glosnoscia.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Mój poprzedni Panasonic (A1200 by Escom) pstrykał jak głupi; w końcu zdechł. Założyłem TEAC ze starej A500 i prawie go nie słychać - nawet jak wkładam dyskietkę to leciutko coś tam tyknie wewnątrz i działa. Poprzedni Panasonic walił jak głupi w momencie wkładania flopa. Czemu był tak głośny? Nie wiem - miał tak od początku.

PS: dobrze że w końcu wyciągnął kopytka :D
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Stęclik Robert
Posty: 97
Rejestracja: 10 lis 2004, o 19:33
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Post autor: Stęclik Robert »

Moim zdaniem niema reguły.Miałem kilka sztuk A500 oczywiście nie w tym samym czasie.Była też A600 i A1200.Pamiętam że jedna A500 wydawała takie dżwięki jak przy otwieraniu starych zardzewiałych wrót.Okazało się że była przykręcona na jeden wkręt!!!Po uzupełnieniu braków pracowała normalnie. PS. Tak się teraz zastanawiam......Jedi może to była ta twoja :wink:
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Dziwne... mam A500 i A600 i obydwie pracują tak samo, pewnie dlatego że poprzedni właściciel przełożył do a600 inną fdd (w a500 fdd jest sprawny od początku)
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

A moze jest tak, ze po prostu A500 ma wieksza obudowe, ktora bardziej tlumi halas floppa ? W A600 obudowa malutka i dlatego jest glosniej :)
Zrob test i zamien te stacje w Amigach :)
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

A komu by się chciało. :)
U mnie jest na odwrót, stacja dyskietek w A600 pracuje cichutko a w A500 tłucze się jak śmieciarka. Nie włączam jej po 22:00 bo sąsiedzi wzywają policje. :wink:
S.E.G.A RULES Obrazek
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Pewnie masz zdezolowaną stacje :)
Nowe nity , przybij młotem pneumatycznym i po kłopocie :wink:
ODPOWIEDZ