Zewnętrzna stacja dyskietek.

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Zewnętrzna stacja dyskietek.

Post autor: !Gregor! »

Czy można zrobić jakoś zewnętrzną stacje dyskietek ze stacji pc?
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Nie ma rzeczy niemożliwych ,są tylko za słabe procesory ;)

klik

Dużo roboty, lepiej kupić na allegro gotową bo często się trafia.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

Pamiętam ,że jak jeździłem parę lat temu na giełdę Amigową to tam gry nagrywano tak ,że mieli dwie Amigi 500 połączone jakoś tak ,że przy pomocy X-copy przegrywali dyskietki ze stacji jednej Amigi do stacji drugiej Amigi.
Czyli druga Amiga pracowała jako zewnętrzna stacja dyskietek. Może ktoś wie jak łączy się dwie Amigi ,żeby tak pracowały.
S.E.G.A RULES Obrazek
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

A może przez modem ?
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

Nie wydaje mi się? Pamiętam jeszcze , że jedna Amiga miała bebechy na wierzchu. Więc może jakaś przeróbka na płycie?
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Pamiętam ,że jak jeździłem parę lat temu na giełdę Amigową to tam gry nagrywano tak ,że mieli dwie Amigi 500 połączone jakoś tak ,że przy pomocy X-copy przegrywali dyskietki ze stacji jednej Amigi do stacji drugiej Amigi.
Wydaje mi sie, ze tylko X-Copy pozwalalo na taka prace. Jesli sa jakies programy pozwalajace na taka prace, to beda sie pewnie ograniczac jedynie do systemu i w przypadku gier nie spelnia swojej roli.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Pewnie do tego jest potrzebny specjalny kabelek, ktory w obu Amigach podlacza sie w miejsce gniazda do floppa. Druga Amiga udaje floppa i gites :)

Ale to tylko taka moja fantazja... ale byc moze sluszna :)
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

!Gregor! pisze:Pamiętam ,że jak jeździłem parę lat temu na giełdę Amigową to tam gry nagrywano tak ,że mieli dwie Amigi 500 połączone jakoś tak ,że przy pomocy X-copy przegrywali dyskietki ze stacji jednej Amigi do stacji drugiej Amigi.
Czyli druga Amiga pracowała jako zewnętrzna stacja dyskietek. Może ktoś wie jak łączy się dwie Amigi ,żeby tak pracowały.
Troche to dziwne, ze komus tak sie chciało.
Pamietasz wiecej szczegółów, moze pamietasz jaki to był program itp.
Przeciez lepiej było podpiąc 3 stacje dysków i robic 3 kopie w tym samym czasie. Na to pozwalał Xcopy.
Gregor mozna za pomoca prostego interface miec 2 stacje dysków obslugiwanych na jednym kablu (podobnie jak w pececie), ale nie wiem czy cie to interesuje
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

norbi pisze:Troche to dziwne, ze komus tak sie chciało.
Pamietasz wiecej szczegółów, moze pamietasz jaki to był program itp.
Przeciez lepiej było podpiąc 3 stacje dysków i robic 3 kopie w tym samym czasie. Na to pozwalał Xcopy.
Gregor mozna za pomoca prostego interface miec 2 stacje dysków obslugiwanych na jednym kablu (podobnie jak w pececie), ale nie wiem czy cie to interesuje
Pamiętam ,że były dwie Amigi 500 jedna bez obudowy leżała na wierzchu a druga w obudowie leżała pod spodem.
Kupowało się czyste dyskietki. Podchodziło do gościa i mówiło jaką się chce grę, gość szukał dyskietki z grą wkładał ją do jednej z Amig (nie pamiętam czy do tej na górze czy na dole) a do drugiej wkładało się czystą dyskietkę. Gierka się nagrywała. Na pewno używał X-copy. Nie wiem czemu nie używał zewnętrznej stacji. Może tak było taniej. :)
S.E.G.A RULES Obrazek
ODPOWIEDZ