Kupiłem A1200 wpakowalem hdd,sformatowalem,spierdzielilem!

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

W HDToolbox ustaw dla partycji startowej "bootable"
Awatar użytkownika
Palma
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2005, o 02:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Palma »

dzieki pomoglo :) zmienilem i jest w sumie ok ale chyba znowu jakis czeski blad zrobilem bo teraz startuje mi z dysku twardego ale wyskakuje mi :

Amiga DOS
ble ble ble ble
ble ble
AllRights Reserved.
1>

i dalej stoi w miejscu :( a poradniku mlodego skauta nic niepisalo na ten temat :) he he bede wdzieczny za kolejne wskazowki :) i pewnie przyjdzie mi za to postawic jakiegos browarka :) pozdrawiam .

i jeszcze jedno pytanko czy a1200 jest kompatybilna z 500 czy 600 tzn czy gry z nizszych modeli rusza na 1200 ?? i np na aminecie wszystkie pliki sa kompatybilne z jakim sprzetem ?? bedzie ruszac na 1200 czy 600 ??
########################
##Pozdrawiam Palma gg#251152##
####### palma77@wp.pl ######
########################
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

W katalogu S powinien byc plik startup-sequence. Jesli go tam nie ma to znaczy, ze nie wszystko sie przegralo na dysk i dlatego system nie startuje poprawnie.

Uzytki beda chodzic raczej wszystkie, na aminecie tez raczej wszystko pod kicka 3.0. Z gierkami moze byc ciut gorzej, ale tez 80-90% powinno dzialac. Jedynie z bardzo starymi tytulami moga byc problemy. Poza tym jest kupe gierek w wersjach na A1200 z wielokolorowa grafika.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Palma
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2005, o 02:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Palma »

no i w koncu sie udalo dzieki za pomoc :) ale niewiem dlaczego mnie to niecieszy he he he zaczyna mnie to przerastac workbench juz chodzi ale w dalszym ciagu niepotrafie przerzucic plikow na dysk z amigi poniewaz wszystkie pliki sa spakowane .lha a ja niemam zadnego softu do rozpakowania i tak w kółko :( mam 1Gb gier na amige ale zgrane na pecku i niepotrafie tego zgrac na dysk z amigi juz podlaczylem dysk sformatowany na amidze z zaistalowanym Wokbenchem pod peceta i odpalam go pod emulatorem WinAUE system rusza ale co z tego jak niepotrafie rozpakowac nic bo wszystko jest w .lha cdromu do amigi niedalem rady zainstalowac wyzsza szkola jazdy :cry: niemam pojecia jak plik spakowany .lha rozpakowac w emulatorze po prostu WinAUE niewidzi mi takich plikow :( w necie wszystkiego pelno ale w kolko ten sam problem softu mam mnostwo ale niema jak przerzucic lub rozpakowac :( nawet cdrom nagrany pod windą niejest widoczny przez WinAUE buuuuu chcialem sie pobawic a chyba przyjdzie mi spowrotem sprzedac ta amige he he he jak tak dalej pojdzie :) bede wdzieczny za kolejne wskazowki .
########################
##Pozdrawiam Palma gg#251152##
####### palma77@wp.pl ######
########################
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Lha bez problemu znajdziesz na Aminecie, jak sie postarasz to znajdziesz na sieci plugin do Total Commandera, rozpakowujacy LHA.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

Mi LHA pod windowsem rozpakowywuje bez problemu Winrar 3.30 :)
A pod Amige - jak Ci polecali - na aminecie poszukac ;)
Awatar użytkownika
Palma
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2005, o 02:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Palma »

no ładnie to juz niewiem czy to jest takie oczywiste dla wszystkich ze ciezko to wytlumaczyc ?? bo w sumie to spoko moge rozpakowac .lha na windowsie ale co mi z tego skoro niemam jak tego przeslac do amigi . bo przeciez proste przez WinAUE nieda rady bo emulator nieczyta plikow lha tylko adf a jak chce zmontowac zeby widzial partycje windowsowe to sa puste katalogi a jak chce zmontowac cdrom to tez go niema :/ a nawet jak chcialbym przeslac twinexpreessem przez kabel to tez nieda rady bo niemam twinexpressa pod amige tzn mam na pececie ale niemam jak przeniesc itd w kolko to samo !!!
########################
##Pozdrawiam Palma gg#251152##
####### palma77@wp.pl ######
########################
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Palma, nie dramatyzuj. Rozkaz LHA znajdziesz bez problemu na Aminecie, jego skladnia jest naprawde prosta. Wloz troche wysilku chlopie. Wpakuj LHA do katalogu c: i reszta jest nieskomplikowana.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Debe
Posty: 6
Rejestracja: 4 lut 2005, o 00:01
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Debe »

Ja sie za bardzo na tym nie znam, ale po uruchomieniu Amisi z twardzielem pokazuje się łapa bo chce czytać z DF0. Zresetuj Amige i powinien czytać z Twardziela.
A jeśli chodzi o Workbencha w ADF to podłącz twardziela od amigi do peceta, odpal WinUae, w zakładce Harddrive wybierz Add Harddrive. Wlóż dysk instalacyjny Worka i zainstaluj go na pececie. Jakl pózniej podłączysz twardziela do amigi powinno chodzić.
Tak mi sie wydaje
POWODZENIA
Awatar użytkownika
Palma
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2005, o 02:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Palma »

urwał nać pietruchy !!!! normalnie niewytrzymam stary w trzy dni sie nauczylem jak do amigi 1200 wpakowac dysk 3.5" (nauczylem i wpakowalem i chodzi he he he) przerobiłem kable zasilające , nauczyłem sie instalować workbencha , odpalilem dysk sformatowany pod amigą na emulatorze WinAUE i kilka innych zagadnień wiec nienazywaj mnie ciemną masa ale z tego co mi napisales to ja jestem urde ciemny (i dodam ze ostatni raz na amidze pracowalem jakies 9 lat temu to mialem prawo zapomniec no nie ?? ) !!!! i niemam pojecia z czym to ugryźć !!!! moze by ktos mial chwile czasu i odezwal sie na gg bo na forum to jakos ciezko informacje przeplywają a co rusz to ktos pisze tylko ze "nie dramatyzuj" , "wlóż troche wysilku" i inne tam "stary poszukaj to napewno znajdziesz" albo inne piii piiii piiii .... .... ..... niebede pisal bo brak mi sil do tej amigi a niechce kolejnego upomnienia dostac od Wajrusa :) pozdrawiam i chyba pojde juz spac bo mam dosc na dzis :/
########################
##Pozdrawiam Palma gg#251152##
####### palma77@wp.pl ######
########################
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

Palma pisze:...przez WinAUE nieda rady bo emulator nieczyta plikow lha tylko adf a jak chce zmontowac zeby widzial partycje windowsowe to sa puste katalogi ...


W workbenchu masz taką opcje show all files. otwórz okno tej partycji (katalogu)- kliknij na góny pasek prawym przyciskiem (i przytrzymaj) następnie wybierz Window>Show>All files
Awatar użytkownika
Palma
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2005, o 02:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Palma »

Dzieki NoOne ruszyło i ma sie dobrze :) pozdrawiam wszystkich i wielkie dzieki za pomoc :)
########################
##Pozdrawiam Palma gg#251152##
####### palma77@wp.pl ######
########################
ODPOWIEDZ