Kupiłem A1200 wpakowalem hdd,sformatowalem,spierdzielilem!

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Palma
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2005, o 02:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Kupiłem A1200 wpakowalem hdd,sformatowalem,spierdzielilem!

Post autor: Palma »

zajefajnie ekrany powycinane kable zasilajace przerobione dysk podlaczylem zlozylem wszystko i o dziwo chodzi :) sformatowalem itp

ale

URWAŁ NAĆ cos sie zepsuło he he he [troche mnie poniosło panie Virus :D pozdrawiam] tzn sprzet wszystko ok ale z dyskietkami z Workbench-em cos nietak odpalilem z dyskietki INSTALL i poszla instalacja wlozylem dyskietki pokolei INSTAL pozniej chyba pytal o WORKBENCH i zeby je odbezpieczyc bo sa zablokowane przed zapisem :/ jak to zrobilem cos zaczal kopiowac i wywalil konunikat ze dyskietka jest pelna i chuk nic niedalo sie zrobic po restarcie niestartuje ani z dyskietki INSTALL ani WORKBENCH buuuuuuu ale namieszalem skopiowalem recznie wszystko na dysk c (tak nazwalem partycje) do katalogu system i nic nieidzie zrobic po restarcie normalnie pokazuje sie dyskietka buuuuu a jak wloze dyskietke np INSTALL to ja czyta i wywala "C:SetPatch: Unkown command" i "C:SetPatch failured returncode 10"
i dupa leze i piszcze he he he bede wdzieczny za jakas podpowiedz :)

Pozdrawiam Palma gg#251152
########################
##Pozdrawiam Palma gg#251152##
####### palma77@wp.pl ######
########################
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Pewnie nie czytałeś co wyświetla instalator i bezmyślnie naciskałeś "Proceed" i zacząłeś instalować system na dyskietkę Workbench :lol:
Nie kopiuje się wszystkiego do katalogu system TO NIE PECET (żeby nazwać partycję C: to trzeba mieć pecetowe klapki na oczach :twisted: )
Jeżeli już kopiujesz ręcznie na dysk to zachowaj strukturę katalogów taką jak na dyskietkach systemowych (i pamiętaj o najważniejszych katalogach, które są niewidoczne)
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

A ja mysle, ze problem lezy w nazwie dysku. Nazwales dysk "C". A Amiga ma taka domyslnie nazwe katalogu, w ktorym sa rozkazy workbencha. Moim zdaniem system zaczal sie instalowac na dyskietce w katalogu C: Sprobuj jeszcze raz inaczej nazywajac swoj dysk twardy. I nie instaluj systemu w katalogu tylko zrob normalna partycje na system tak jak radzi Amigafan.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Palma
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2005, o 02:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Palma »

hm no tak czlowiek sie przyzwyczail do peceta i tak sobie nazwalem myslalem ze to bez roznicy :) a co do tego klikania PROCEED to raczej czytalem co klikam i chyba niebylo tam nic o instalacji na dyskietce (choc moglem cos przeoczyc niemialem doczynienia z amiga kilka lat) a teraz to mam inny problem bo niemam juz dyskietek instalacyjnych workbencha buuuu i co mi pozostalo zrobic ?? kabelek null modem czy jest jeszcze jakies inne wyjscie ?? mozna w jakis sposob wykozystac (zgrac na hdd na pececie lub jakis inny sposob) ta gotowa partycje z polska wersja Workbencha ktora mozna sciagnac w dziale pliki ??

Pozdrawiam Palma gg#251152
########################
##Pozdrawiam Palma gg#251152##
####### palma77@wp.pl ######
########################
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Ta partycja jest przewidziana na emulowany procesor i emulowaną kartę graficzną.
Na prawdziwej Amidze ona nie pójdzie i trzeba nieźle grzebać w systemie, żeby ją przystosować do prawdziwej Ami z gfx.
Awatar użytkownika
Palma
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2005, o 02:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Palma »

hm no to co mi jeszcze pozostalo zrobic ?? bo szukam czytam i jakos niemam pojecia wracam do punktu wyjscia :?
########################
##Pozdrawiam Palma gg#251152##
####### palma77@wp.pl ######
########################
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Poszukaj na sieci bez trudu znajdziesz Workbencha w ADFach.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Palma
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2005, o 02:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Palma »

no tak znalezc to nie problem ale jak go przeniesc na amige ?? bo z tego co wyczytalem zeby przeniesc trzeba miec TwinExpress lub inny soft dla amigi zeby odczytala dyskietke z pc-ta a niemam nic ZADNEGO SOFTu i wlasnie o to pytam czy jest jakas mozliwosc zeby to przeniesc ??

Pozdrawiam Palma gg#251152
########################
##Pozdrawiam Palma gg#251152##
####### palma77@wp.pl ######
########################
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

szukajcie na googlach a znajdziecie ;)
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Da sie takie dyskietki uratowac jak rowniez da sie tą partycje dostosowac do prawdziwej Amigi, ale trzeba znacz sie "na rzeczy".
Uruchom Amige bez startup-sequence z bootmenu i wpisz w CLI:
sys:c/loadwb
potem
sys:c/endcli
i powinien pokazac Ci sie Workbench
Awatar użytkownika
Palma
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2005, o 02:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Palma »

DO AMOS :

CZY ODPOWIEDZI TYPU "SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE" nie powinny byc traktowane jak : "popieram", "tak", "nie", "czesc", "czemu nic nie piszecie?" itp. bo z tego co wiem to w REGULAMINIE wyraźnie jest napisane :

Zabronione jest:
pisanie wiadomości nic nie wnoszących do tematu, np. jeśli masz napisać "popieram", "tak", "nie", "czesc", "czemu nic nie piszecie?" itp. - to lepiej nie pisz (nie dotyczy działu Hydepark)


Wiec jeslli ktos pisze na forum ze ma problem to znaczy ze go ma lamerski lub nielamerski ale oczekuje pomocy !!!! chyba temu sluzy forum !!! a jesli twoja pomoc ma polegac na krytykowaniu i glupich komentarzach to moze lepiej sie nieodzywac bo po co komu taka pomoc jak twoja ??
########################
##Pozdrawiam Palma gg#251152##
####### palma77@wp.pl ######
########################
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Chciałbym dodać, że bardzo często zdaża się, że komuś po prostu nie chce się samemu poszukać i pyta na forum. Po jakimś czasie zaczyna się to robić monotonne, niekiedy drażniące. Zapewne wynikiem tego typu frustracji czyimś domniemanym lenistwem są teksty typu "poszukajcie na google, a znajdziecie". Niektórzy jednak nie pytają z lenistwa, a z niewiedzy. "Miej języka za przewodnika".
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

O przenoszeniu dyskietek w formacie adf na Amige jest sporo na forum, na pewno dasz sobie rade.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

I o to właśnie chodzi , w ostatnim czasie postów o przenoszeniu adfów na amige jak grzybów po deszczu przybyło , a chyba nie jest sie taką lamą żeby nie można było poszukać??
Awatar użytkownika
Palma
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2005, o 02:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Palma »

Dzieki Norbi jestes wielki :) po odpaleniu tak jak napisales i wpisaniu w CLI sys:c/loadwb

zaladowal sie Workbench i dyskietki zaczely spowrotem chodzic normalnie :) ale znowu sie urodzil kolejny problemik :? wszystko ladnie poszlo instalacja workbencha do samego konca az wyswietlilo komunikat ze workbench zostal pomyslnie zainstalowany i nalezy wyciagnac dyskietke i zrestartowac sprzecik :) po restarcie dalej lipa :( po prostu nic łapa z dyskietka i nic sie niedzieje :( ale sie zastanawiam czy po wejsciu w bootmenu niepowinno mi pokazywac mozliwosci botowania z hdd bo wyswietla mi w ustawieniach ze dysk twardy jest nobottable czy cos takiego :? co moze byc tego przyczyna ??
########################
##Pozdrawiam Palma gg#251152##
####### palma77@wp.pl ######
########################
ODPOWIEDZ