Hdd do A-5oo

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yasioo
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2005, o 19:31
Lokalizacja: 3City
Kontakt:

Hdd do A-5oo

Post autor: Yasioo »

Czy da rade podłączyć hdd 4.3 GB :?:

Czy jest to operacja raczej bezproblemowa czy już uderzajaca mocno w koszta... może lepiej sprzedać 5oo i kupić 12oo ? :oops:
Awatar użytkownika
SDC
Posty: 209
Rejestracja: 7 lut 2005, o 00:49
Lokalizacja: Łask

Post autor: SDC »

Do podłączenia HDD do 500-setki potrzebny jest zewnętrzny kontroler niezłe wypasy robił GVP)i posiadały nawet banki do rozszerzenia pamięci i
wkładasz to z lewej strony (ujżysz zaślepkę). Najlepiej kupić Amige 1200 fucktycznie.
Łatwiej ubrać kobietę niż ją rozebrać.
OGame/Tibia fan.
benny
Posty: 17
Rejestracja: 9 mar 2005, o 20:30
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: benny »

A ja właśnie mam problem z A500 i HDD :/ Mam w Ami ten ROM który umożliwia podpięcie twardego dysku (37.350) i kontroler Elsatu Mega Ram HD, wcześniej miałem dysk 340MB Caviara a teraz chcę podłączyc Seagate 520MB i mam cholerne problemy :/ Dysk był używany na A1200 i wiem, że jest sprawny gdyż na emulatorze działa mi bez problemu. Pokasowałem zawartośc, zainstalowałem spod emulatora WB i niezbędne problemy ale Ami nie widze dysku :/ Próbowałem wszelkich możliwych ustawień ale po uruchomieniu programu do zarządzania HD z dyskietki Elsatu wyskakuje mi elsat.device not found lub couldn't open elsat.device. Sprawdziłem SnoopDosem i wrzuciłem plik elsat.device we wszystkie możliwe miejsca gdzie program może go szukac (m.in. do katalogu DEVS dyskietki z Workbenchem) ale nadal nic to nie daje :/ Czy jest możliwe, żeby ten dysk po prostu "gryzł" się z kontrolerem?

Nie wiem już sam, może kontroler jest zepsuty? Znacie może jakieś miejsca oprócz allegro gdzie można tanio dostac jakiś kontroler HD do A500? A może ktoś miał podobny problem z HD do A500 i znalazł rozwiązanie?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

A stary dysk dziala bez problemow?? Nie wiem jak jest w A500 z kontrolerem Elsatu, ale mialem kiedys podobny problem na A600, pomoglo przeciecie reset pinu na tasmie IDE. Po prostu Amiga bootowala sie, zanim twardy dysk zdazyl sie rozkrecic i po kazdym resecie bylo tak samo, dlatego dysk nie byl wogole widziany. Po modyfikacji kabla, wszystko bylo ok.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
SDC
Posty: 209
Rejestracja: 7 lut 2005, o 00:49
Lokalizacja: Łask

Post autor: SDC »

Podobnie bywało w A1200. Pomagał wtedy drugi reset bo dysk za wolno się bujał.
Łatwiej ubrać kobietę niż ją rozebrać.
OGame/Tibia fan.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Benny nie spreparujesz dysku twardego dla MegaRamHD na emulatorze na pececie.
Elsat.device nie jest zgodny z scsi.device.
Nie potrzebujesz rowniez ROM w wersji 37.350 gdyz cala obsluga HDD jest niezalezna od wersji Kickstartu.
Wszystko czego potrzebujesz do uruchomienia HDD na tym kontrolerze masz dyskietce ktorą powinienes miec dolaczona wraz z kontrolerem (jest tam instrukcja)
ODPOWIEDZ