problem z wypaleniem amigowego CD

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
xFlesk
Posty: 93
Rejestracja: 15 sty 2005, o 09:14
Lokalizacja: Szczecin

problem z wypaleniem amigowego CD

Post autor: xFlesk »

witam
mam problem z wypaleniem plyty CD tak zeby chodzila ona poprawnie w srodowisku workbench, a dokladniej o wypalenie obrazu amigowej plyty (mam go w formacie *.bin i zalega on na mojej PC-towej partycji).
po wlozeniu tego obrazu do wirtualnego Cd-romu (uzywam daemon tools) moj emulowany system widzi i odczytuje "plytke" poprawnie. problem pojawia sie kiedy wypalam ten obraz na CD (przy pomocy Nero), wowczas moj emulowany system widzi plytke jednak przy probie odczytania jakichkolwiek danych wyskakuje mi blad "wolumen ma blad odczytu/zapisu".
czy powinienem to wypalic w srodowisku workbench zeby dzialalo poprawnie (jesli tak to jakim programem), a moze znacie jakies inne rozwiazanie tego problemu?
za pomoc z gory dziekuje
peace
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Spróbuj w ten sposób. Zarzuć deamona z binem. Zrób na dysku twardym katalog o dokładnie takiej samej nazwie jak nazwa płyty. Przerzuć wszystkie pliki z płyty do tego katalogu (najlepiej przy włączeniu wyświetlania ukrytych plików). Wtedy się dowiesz czy bin jest uszkodzony, bo jak jest to wyskoczy Ci błąd odczytu. Jak nie wyskoczy to utwórz w nero normalną czystą płytę, nazwij ją tak samo jak oryginał i wrzuć do niej wszystkie pliki.

Ewentualnie spróbuj nagrać tego bina w innym programie (Alcohol itp.)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
xFlesk
Posty: 93
Rejestracja: 15 sty 2005, o 09:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: xFlesk »

chodzi o to ze jak przegram zawartosc plytki na dysk i wypale to traci ona swoje wlasciwosci zlozone (multi-track). mianowicie jest na niej obszar z danymi i niewielki obszar ze sciezka audio. plytka musi zostac wypalona z ta wlasnie niewielka sciezka audio do poprawnego dzialania (wydaje mi sie ze jest to cos w rodzaju zabezpieczenia czy cos takiego. kiedys sprobowalem przekonwertowac tego bina do iso, wyskoczyla mi adnotacja ze pytka straci swoje wlasciwosci multitrack, nie przejalem sie tym poczym wlozylem iso do wirtuala i sprobowalem czy dziala na emulowanym workbenchu. niestety sie zawiodlem.)
zeby ulatwic wam zadanie powiem ze chodzi mi o wirtualny obraz CD z systemem OS3.9, ktory chce sobie zarchwizowac na CD.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

A patrzyłeś czy nie nagrywasz z zadużą prędkością? Jak nagrywasz szybciej np.: masz w pc cdrom 52xspeed, a w amidze 32xspeed i nagrywasz z 40coś, to amiga będzie miała problem z odczytem. Zobacz czy przy prędkości 8x będzie wszystko poprawnie, jeśli chcesz nagrywać płyty na cd-32 to tylko prędkość 2x. Powodzenia!
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

To nagraj w nero ścieżkę z danymi+audio - chyba da się na pececie coś takiego zrobić :lol:
Bo ja używam nagrywarki na Amidze i Amigowe programy do nagrywania bez problemu to robią.
xFlesk
Posty: 93
Rejestracja: 15 sty 2005, o 09:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: xFlesk »

a czy mozna takim programem amigowym do wypalania (nazwe bym poprosil ;) ) wypalic pod workbenchem obraz plytki *.bin tudziez *.mdf.
oczywiscie chodzi mi o emulowany workbench.
peace
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

*.bin można a tych drugich nigdy nie próbowałem bo nie miałem takich obrazów płyt.
Trochę starszy (ale wciąż bardzo dobry i bardzo rozbudowany - chyba nawet bardziej od Nero) to MakeCD
Drugi i to wciąz rozwijany przez polaka to FryingPan.
Oba też nagrywają DVD ale niestety oba NIE SĄ darmowe.
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

by działało muszą być 2 pliki:bin i cue

a tak wogle sprawdz czy jak włączasz emulator to pokazuje ci się ''AMIGA CD32''

a i jak masz daemona to poco nagrywać?!mi działa z daemona
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
xFlesk
Posty: 93
Rejestracja: 15 sty 2005, o 09:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: xFlesk »

mam oba pliki bin i cue. nie chce miec tego obrazu tylko na dysku ale rowniez chce miec go zarchiwizowanego na CD zeby chodzil pieknie ladnie. wypalenie plytki z predkoscia x8 (bo juz nizszej nie moglem ustawic) nic nie dalo, plytka nadal ma blad odczytu/zapisu.
a tak wogle sprawdz czy jak włączasz emulator to pokazuje ci się ''AMIGA CD32''
nie wyswietla mi sie CD32, nie wiem nawet jaki to ma zwiazek z moim tematem. chodzi mi przeciez o emulowana amige (bodajze 1200 ;) ) z workbenchem 3.9 i problem z CD-kami.

wydaje mi sie ze sprobuje skozystac z jakiegos amigowego programu do wypalania. uda sie czy sie nie uda i tak bedziecie o tym wiedziec. :D
peace
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

xFlesk daruj sobie ten track z muzyką i nagraj tylko dane.
Czy po nagraniu tego obrazu na plyte nie ma problemów z przegladaniem tej plyty pod Windowsem?
xFlesk
Posty: 93
Rejestracja: 15 sty 2005, o 09:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: xFlesk »

nie ma problemu pod windowsem. calos moge przegrac na dysk itd. niestety pod workbenchem juz mam blad. niby ikonki napedu ladnie widac ale wysakuje blad odczytu/zapisu.

sprubowalem wypalic moj obraz *.bin pod amiga programem MakeCD jednak po zakonczeniu procesu wypalania plytka zostala, ze tak powiem, spieprzona.
xFlesk daruj sobie ten track z muzyką i nagraj tylko dane.
konwersje obrazu *.bin do formatu *.iso mozna nazwac "darowaniem sobie tracku z muzyka" (a raczej tracku z szumem, bo nic innego to nie jest) bo iso nie obsluguje audio. po zamontowaniu obrazu iso do wirtuala i odpaleniu amigi wszystko jest niby dobrze ale po probie odpalenia instalatora OS3.9 wyskakuje error (w przypadku *.bina z ta wlasnie krotka sciezka audio tego nie ma). po tym eksperymencie stwierdzilem ze wypalenie cd z samymi danymi nic mi nie da.

czy ktos udanie zarchiwizowal sobie OS3.9 na cd ? jesli tak to prosze o info jak to zrobic.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

To albo masz złe ustawienia w programie do wypalania, albo ISO jest popsute.
W drugim tracku jest muzyka AUDIO i musi grac dobrze.

Wypalenie plytki bez sciezki muzycznej nie wplywa na dane, wiec cos musisz robic nie tak.

Mógłbym przetestowac to ISO u siebie i nagrac na plyte, ale go nie mam.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

TO TY CHCESZ PIRACIĆ OS3.9 :!: :!: :!:
W TAKIM RAZIE DOBRZE ŻE CI NIE WYCHODZI :!: :!: :!:
CO JAK CO, ALE JUŻ SYSTEM TO MÓGŁBYŚ KUPIĆ ORYGINALNY - ZWŁASZCZA, ŻE NIE MA PROBLEMÓW Z JEGO NABYCIEM W POLSCE!

WSZĘDZIE [cenzura] PIRACI :evil:

OS SIĘ K U P U J E A NIE "archiwizuje"

TAKI Z CIEBIE "ZNAWCA I FAN AMIGI CO MA TYLE ORYGINALNYCH GIEREK SPROWADZANYCH Z ANGLII" A SYSTEMU NIE KUPIŁEŚ I PIRACISZ :?: :!:

To może jeszcze AmigaOS4 sobie ściągnij. Co się będziesz ograniczał do 3.9?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Powiadasz tworzysz obraz na MakeCD. Otoz krazyly kiedys seriale do tego programu, dawaly sie wklepac i program je przyjmowal. jednak nie dalo sie wowczas wypalic ani jednej plytki, wszystkie kopalo. Ot, taka mala pomyslowosc autora i zabezpieczenie antypirackie :wink:
To może jeszcze AmigaOS4 sobie ściągnij. Co się będziesz ograniczał do 3.9?
Zarzuc linkiem, niech inni tez skorzystaja :mrgreen:



















Zartowalem :wink:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Świerk
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2005, o 11:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Świerk »

Zarzuc linkiem, niech inni tez skorzystaja :mrgreen:
buuuhhhaaaaahhaaa :D

xFlesk: jak masz obraz zamontowany poprawnie w deamon tools to odpal nero i copy cd...
.::: Amiga Rulez! CD32 kicks ass! ::: CD32, Amithlon, WinUAE, WinUAE-Kaillera user :::.
.::: kupię Panasonic 3DO lub Atari Jaguar CD :!: :::.
...::: http://swrk.vgh.pl/ :::...
ODPOWIEDZ