Problem z HDD 2.5

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
perseo
Posty: 117
Rejestracja: 4 lip 2004, o 10:57
Lokalizacja: Biłgoraj

Problem z HDD 2.5

Post autor: perseo »

Proszę o pomoc nie mogę podłączyć dysku HDD 2.5 calowego w amidze 600 myślę że zasilanie nie działa ale dlaczego ??? moja amiga ma nie dolutowane 4 piny od spodu płyty czy to może być to czy mam zły dysk ?? a jest to Toshiba ?? czy do tego dysku podłącza się zworki aha mam rom 37.300 i 37.350 dysk 3.5 działa
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

dokładnie tak jak napisałeś te niedolutowane 4 piny są winne. Dyski 2,5 calowe pobierają zasilanie przez taśmę a konkretnie przez te 4 piny. NAjprawdopodobniej ktoś odlutował je z obawy, że spali się dysk 3,5 (;)) bo dyski 3,5 calowe mają oddzielne zasilanie.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
perseo
Posty: 117
Rejestracja: 4 lip 2004, o 10:57
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: perseo »

podłączyłem do drugiej amigi hdd która ma wszystko ok i kontrolka hdd cały czas świeci a dysk nie pracuje nie słychać proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2005, o 18:08 przez perseo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

zworki jeżeli istnieją to należy ustawić na master. Niektóre dysku pójdą bez zworki. Metoda prób i błędów, nie martw się od tego się dysk nie zepsuje.

Jak będziesz lutował to uważaj żebyś nie pozwierał nóżek ze sobą bo możesz się pożegnać z dysiem
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
perseo
Posty: 117
Rejestracja: 4 lip 2004, o 10:57
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: perseo »

Już wiem przelotka 2.5-3.5 cala ma zaślepiona zasilanie dysku 2.5 czyli tylko 40 pin a nie 44 muszę kupić taśmę
ODPOWIEDZ