Wyjście mono w Amidzie 500-jakość!

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
sadat
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2005, o 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Wyjście mono w Amidzie 500-jakość!

Post autor: sadat »

Witam,
jako lamer :-), mam kolejny problem a raczej pytanie:
Amiga 500 połączona ze starym TV przez wyjście mono generuje TRAGICZNY obraz, a raczej- jego resztki. nie udało mi się złapać dobrego czy nawet znośnego obrazu, a ten co jest opiera się głównie na "kropkach" które układają się w obraz ale baaaardzo słaby i zamazany.
Kabel jest OK- wyjście na cinch i antenówkę.
Co może być tego przyczyną???? (Jakości obrazu rzecz jasna:-))
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Jaki jest to telewizor ? Amiga 500 nie generuje obrazu w wysokiej rozdzielczości, więc na telewizorach płaskoekranowych z wysoką rozdziałką itp. może działać conajmniej dziwnie. (znowu teoria z mojej strony ;) )
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

sadat pisze:wyjście na cinch i antenówkę.
Zaraz... Z tego co piszesz podlaczyles kabel do wyjscia Compositive MONO i wejscia antenowego w TV? Tak nie zadziala. Podlacz przez przejsciowke do euro np.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Podlacz composite w amidze z wejsciem cinch lub euro w tv i obraz MUSI byc dobrej jakosci (tyle, ze czarno-bialy).
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
sadat
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2005, o 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sadat »

Hmmm...
Przez 10 lat nie bawiłem się Amigą i sporo już zapomniałem (jak widać), ale pamiętam doskonale, że na tym moim starym, a nawet bardzo starym telewizorze (kto pamięta firmę Otake?!) podłączałem A600 do wejścia antenowego i było git. Rozumiem, że mając modulator nie będzie to stanowiło żadnego problemu?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Modulator bedzie git, tylko jakosc bedzie gorsza. Idealem bylo by podlaczyc RGB w amidze z euro w telewizorze.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ