Błąd w Cannon Fodder

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
ranger_from_dark_forest
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2004, o 06:29
Lokalizacja: Bytom

Błąd w Cannon Fodder

Post autor: ranger_from_dark_forest »

Gdy uruchamiam grę z początku wszystko jest normalenie...leci demko grupy, która scrackowała grę, później startuje intro...po tym jak wyświetli sie kwiatek gra się resetuje..gdy próbowałem minąć intro(chociaż bardzo tego nie chciałem:( ) muzyka wycisza się, później jakiś dźwięk, migotatnie obrazu i znowu reset :(
POMOCY...TIA :?
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

zmienic:
- emulator
- kickstart
- uklady graficzne
- wersje CannonFodder
ranger_from_dark_forest
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2004, o 06:29
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ranger_from_dark_forest »

a jakiego ty używasz :?:
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

norbi akurat siedzi na prawdziwej amidze i nie bawi sie w emulacje amigi. Zarzuc ta konfiguracje
http://republika.pl/gryamiga/Default.UAE

tylko zmien sciezke do kicka 3.0 albo 3.1

ewentualnie zarzuc ta wersje gry
http://republika.pl/gryamiga/Cannon.rar

u mnie dziala no problemos

PS. mówimy oczywiscie o nanowszej wersji winuae 0.8.25
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Dzieki Wirus za wyreczenie :)
Ranger_from_dark_forest prawdopodobnie nie zna sie na Amigach i nie probowal innych konfiguracji emulatora.
Teraz trudno jest znalezc uzytkownikow komputerow (windows), aby mieli tyle pomyslowosci w rozwiazywaniu problemow jak Ci ktorzy zaczynali przygode z komputerami od ZXSpectrum, Atari i C64.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

ano co prawda to prawda, ale mimo to, dzisiejsze pecety nie daja tyle "zabawy" co atari, amiga itp. To byly wspaniale czasy :) Montezuma's revenge, boulder dash, moon patrol. Az sie łezka w oku zbiera jak sie przypomni te chwile. ehhh :D
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
ranger_from_dark_forest
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2004, o 06:29
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ranger_from_dark_forest »

norbi pisze:Ranger_from_dark_forest prawdopodobnie nie zna sie na Amigach i nie probowal innych konfiguracji emulatora.
Teraz trudno jest znalezc uzytkownikow komputerow (windows), aby mieli tyle pomyslowosci w rozwiazywaniu problemow jak Ci ktorzy zaczynali przygode z komputerami od ZXSpectrum, Atari i C64.
Fakt...może nie znam się tak na C64 z Amidze tak jak ty, ale miałem oba te "cuda"
Wirus pisze: ano co prawda to prawda, ale mimo to, dzisiejsze pecety nie daja tyle "zabawy" co atari, amiga itp. To byly wspaniale czasy Montezuma's revenge, boulder dash, moon patrol.
Nom...ile czasu spędziłem przy tych grach... szkoda że wtedy byłem 'berbeciem' :P może poznałbym C64 lepiej ?
no ale z Amigą nie wszystko stracone :) gdzieś leży w piwnicy, ale strzeliła pamięć :cry:
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

To ja jeszcze dodam od siebie, że wersja zamieszczona na stronie działa poprawnie w WinUAE 0.8.21r4 przy konfiguracji ecs13. To samo można zresztą przeczytać na stronie http://emulacja.net/game_info.php?game_id=28
|||||||||||||||||>--- [90%]
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

tak sie sklada ze ostatnio odpowiadalem na pytania odnosnie emulacji cf na innym forum wiec tylko wkleję:

oto prawidlowy konfig (jakby ktos chcial):

CPU - 68000, A500 speed, more compatible
RAM - 1MB Chip
ROM - 1.3
Chipset - ECS Agnus
FDD - najlepiej zaemulowac 3 stacje i powkladac dyski przed odpaleniem
Save State - najlepiej robic wtedy kiedy mozna bylo rzeczywiscie zapisac czyli na planszy z rekrutami po kazdej misji

[zapis stanu]
dobra, zakladam ze uzywasz wersje 0.8.25 winuae'a, po zakonczeniu kazdej misji jak pokazana jest plansza z rekrutami wciskasz f12 i przechodzisz na zakladke [priority and state files], klikasz na [save state] i zapisujesz "stan gry" pod wymyslona nazwa pliku (rob tak co misje - jak to save'y )

[odczyt stanu]
aby odczytac "stan gry" np. na drugi dzien i kontynuowac gre w cf zaladuj identyczny konfig z ktorym odpalasz zawsze gre (nie odpalaj tylko zaladuj/ustaw), teraz na zakladce [priority and save states klikasz na [load state] aby zaladowac swoj plik ze "stanem gry" i odpalasz emulator na samym dole [OK]
ODPOWIEDZ