kurde problem mam z kompem!

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Ja jestem niewierny, niewierzący niedowiarek
Klik Często jakiś robal próbuje się władować z tej stronki, szczególnie jak już wyświetla się serial do czegoś
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Borias pisze:Klik Często jakiś robal próbuje się władować z tej stronki, szczególnie jak już wyświetla się serial do czegoś
Jak z większości stron z serialami i crackami. Zwłaszcza z crackami ściągniętymi z internetu trzeba uważać, lepiej pierw przeskanować plik z crackiem a później go uruchomić, bo w 80% każdy crack ma w sobie wirusa. Tak to jest z nielegalnymi grami, programami. Najlepiej kupić orginał, wtedy nie ma żadnego problemu - nie trzeba zawirusowanych cracków, nie trzeba szukać seriali. Poza tym z grą / programem oryginalnym jest instrukcja, pudełko, ładna płyta, nie jak w piratach - brzydka płyta w papierowej kopercie. Kiedyś kolega kupił pirata na stadionie (a właściwie jego siostra) i okazało się, że gra nie działa, a mogło to być spowodowane tym, że gość wepchał cztery płyty do wąskiej koperty i wszystkie płyty były porysowane. Brak profesjonalizmu wśród piratów i dobrze, może wreszcie ludzie zrozumieją, że kupując płyty od złodzieja szkodzą nie tylko producentowi, ale także samym sobie. Jak to kiedyś zespół Kult napisał na swojej płycie: "Kto kupuje płyty od złodzieja jest *utasem i niech wypie*dala", czy coś w tym rodzaju.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Z tymi crackami to racja,sam miałem taki przypadek :)
Ściągnąłem cracka,rozpakowałem i się zaczęło.TYsiące okieniek zaczęło się otwierać nagle.Ledwo co dziada usunąłem :wink:
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Od czasu Starforce cracki już nie są potrzebne :twisted: , to i problem wirów się skończył, wystarczy cd/dvd odłączyć, chyba że ktoś kombinuje z różnymi śmieciami typu Starfuck. Człek różnych dziwnych pytań i sposobów naczytał się pełno, wystarczy wejść na jakiekolwiek forum o grach, ludziska na głowach stają, żeby oryginału nie kupić. Zresztą to jest Polska i polska mentalność: kto jest uczciwy to frajer, a kto złodziej i przekręt ten gość (przykład idzie z góry, ryba psuje się od głowy.)

ps. O kurde, ale się politycznie zrobiło. Kończę, bo jeszcze jakiś Rydzyk mnie namierzy i rozgrzeszenia nie da. :twisted:
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 224
Rejestracja: 21 lut 2004, o 22:46
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Arek »

Ja jestem niewierny, niewierzący niedowiarek
Klik Często jakiś robal próbuje się władować z tej stronki, szczególnie jak już wyświetla się serial do czegoś
Byłem na tej stronce popatrzałem sobie i nic nie załapałem.Można na dzień sprawdzić tylko 10 seriali.Oczywiście piszę z knoppka.
Kto mieczem wojuje od pochwy ginie.Zapamiętajcie.
Awatar użytkownika
Kisztel82
Posty: 210
Rejestracja: 1 lis 2005, o 21:07
Lokalizacja: woj. łódzkie

Post autor: Kisztel82 »

mi wyskoczylo cos takiego w XP :shock:

Obrazek

kliklem na krzyzyk i lekarstwo sciaglem, potem gruntowne skanowanie i po bulu. Polecam stronke
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Także mam ten anytwir,ostatnio mi skanował kompa przez 10 godzin.
Pomocy bo oszaleje,co chwile mi się pojawiają jakieś okienka z reklamami z explorera(mam spyware ale to nic nie daje),nie da się uruchomić żadnej gry,bo te okienka się zaraz pojawiają.
Co robić? :?
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

zrobic format i zainstalowac windowsa 2000 proffesional. Tam nie wpieprzaja sie takie rzeczy, a win 2k jest na rdzeniu XP wiec to ten sam windows tyle, ze bez pierdołek graficznych i bezpieczny w tych czasach :)
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
Kisztel82
Posty: 210
Rejestracja: 1 lis 2005, o 21:07
Lokalizacja: woj. łódzkie

Post autor: Kisztel82 »

Bebokus pospolitus pisze:Co robić? :?
sciagnij http://www.idg.pl/ftp/pc_753/Ad.Aware.6 ... ndard.html zainstaluj, powinno pomoc jak nie pomoze to umiesc loga a to przeczytaj i na tamtym fotum pomoga :P http://forum.programosy.pl/hijackthis-g ... t9452.html
Awatar użytkownika
Juras
Posty: 137
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Łódź (prawie)

Post autor: Juras »

Jeśli chodzi o wcześniej wymienioną stronkę z serialami wystarczy zablokować sobie uruchamianie i instalacje skryptów ActiveX + dobry firewall i spoko (testowane na XP SP2 + Norton I.S.+ MKS). Żaden syf się nie wcisnął.

A propos:
Jeżeli chodzi o działy download znanych firm wydawniczych powiązane są z nimi płytki dodawane do znanych i "poważanych" :wink: czasopism komputerowych. Na jednej z takich płyt, w spolszczeniu do Ad Aware, MKS znalazł mi ostatnio Trojanka Hupigon.DK + 16 innych plików zasyfionych trojanem w dziale: "Dla Ambitnych" :wink: . Po ściągnięciu polecam skanować też takie pliki mimo gwarancji (lub nie) wydawcy że pliki są czyste.
"Mężczyzn od chłopców różni tylko jedna rzecz - cena ich zabawek."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

A co powiecie na BitDefendera? Zacząłem używać go niedawno i chyba to jest to (antywir, antyspam, firewall itd.). No i w końcu przestał mi tak twardy rzęzić jak przy Nortonie06 :twisted: , chyba trafiłem w sedno, a przy Avast!, bardzo powoli mi się strony ładowały.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Bałem się że jakiś robal to był,a wystarczył zwykły spybot i po problemie. :wink:

Norton-błee
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Juras
Posty: 137
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Łódź (prawie)

Post autor: Juras »

Norton nie jest taki wcale do końca błee. Pracuje z Nortonami od 2002 roku,ale ponieważ nie jest "do końca błee" to sobie używam dodatkowo MKSa i w/w Spybota S&D - Dla mnie ten zestaw wystarcza.

A zapomniałem: i Peer Guardiana z blocklistami z Bluetack.
"Mężczyzn od chłopców różni tylko jedna rzecz - cena ich zabawek."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Generalnie dobry jest też Kaspersky, ale dziwnym trafem na XP podobno potrafił sprawić problem - usługa ksvc zajmowała 99% procka (2 Ghz).
Widziałem to na własne oczy - nic nie chciało normalnie chodzić. Na szczęście wystarczylo w msconfig wyłączyć usługę ksvc, odinstalować Kaspersky'ego (choć jeden z kumpli mający ten problem pojechał na skróty: format C)
Pod 2k nie miałem tego problemu. Polecam za to Avast! + AdAware. Przydatne są też programiki może nie związane z wirusami, ale dla mnie w tej chwili ich przydatnośc jest nieoceniona. A mianowicie polski Odkurzacz (wersja 10) + RamCleaner (warto sczyścić RAM przed wypalingiem np. płyty DVD lub CD z delikatnym materiałem). Ten pierwszy jest darmowy, Cyberlat RamCleaner nie jest, ale wersja bez rejestracji działa tak samo, tylko trzeba przy uruchamianiu odczekać ustawowe 45 sekund.
Do tego Diskeeper do defragmentacji i pełna swoboda - nic się nie właduje.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Ja miałem nortona.Blokował wszystko(i wszystkich),zwalniał prace komputera,chciał ciągle coś skanować.wyrwałem chwasta.znaczy mam innego antywira :P
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
ODPOWIEDZ