Lost Dutchman Mine - kilka pytań

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Nosferatu

Lost Dutchman Mine - kilka pytań

Post autor: Nosferatu »

- Jaką rolę pełni w tej grze gazeciarnia? Można tam sobie przeczytać różne artykuły prasowe, ale czy one mają jakieś znaczenie dla samej gry?
- Czy można jakoś ochronić swoje osły przed śmiercią od grzechotnika, indian lub bandytów?
- U barmana można się napić whisky i jeszcze czegoś o dziwnej nazwie. Ile to kosztuje i co to daje?
- I najważniejsze - do czego służą: patelnia, dzbanek do kawy, piżama, koc, łopata i rękawice? :?: Myślałem, że jak kupię piżamę albo koc to będę mógł spać poza miastem, ale w żaden sposób nie można tych przedmiotów użyć. :?

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich Amigowców!
Gość

Post autor: Gość »

Kilka następnych pytań:
- Do czego służy nóż?
- W jaki sposób odbiera się nagrodę na bandytów? Załatwiłem kilku takich na pustyni (są łatwiejsi niż indianie, bo przynajmniej widać gdzie biegną), ale w więzieniu nadal wiszą plakaty, cela jest pusta, a mi nic kasy nie przybyło. :?
- Czy leczyć można się tylko w mieście u doktora, czy też może jest jakieś żarcie do kupienia w sklepie, które przywraca energię (jeżeli tak, to jakie)?
- W jaki sposób działa serum na ukąszenia? Czy mam je zażyć przed potyczką z wężem czy po?
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mierzwus »

a więc tak:
-gazeciarnia nie wiem co robi
-osły czy konie jak wiem to traci się tylko jak się ucieknie przed indianami
-to drugie to sarsaparilla (czy coś takiego) i podobnie jak inne napoje zmniejsza pragnienie, ale zmniejsza równiesz energie więc idzie się spać
-jeśli chodzi o te przedmioty to rękawice służą do tego by nie skaleczyć się podczas opuszczanie się po linie
-nóż CHYBA służy do podzielenia liny na kilka części żeby schodzić po kilku szczelinach
-bandytów jest wielu a tylko 2 jest wart tej nagrody (500 i 800 jak równiesz pamiętam :} ) więc jak zabijesz tego co trzeba to obok opcji EXIT będzie równiesz REWARD i będziesz mógł odebrać nagrode a gościu będzie za kratkami
-co do tego serum to nie wiem czy takie było, ale ja się leczyłem tylko u doktorka
Awatar użytkownika
dj_fan
Posty: 5
Rejestracja: 8 sie 2005, o 17:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

Post autor: dj_fan »

W gazeciarni mozesz zapoznac sie z artykulami z gazet- sluzy to wylacznie celom informacyjnym (wiesz co sie dzieje wokol, wiesz jaki bandyta uciekl z wiezienia, gdzie znaleziono zloto itd.)

Patelnia i kawa sluza przygotowaniu zywnosci i kawy kiedy jestes poza miastem (musisz miec tez zapalki).

pozdrawiam
<<..:: da clubbstyle masta::..>>
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Mierzwus pisze:-osły czy konie jak wiem to traci się tylko jak się ucieknie przed indianami
Aha. Tak myślałem, ale nie byłem tego do końca pewien.
Mierzwus pisze:-to drugie to sarsaparilla (czy coś takiego) i podobnie jak inne napoje zmniejsza pragnienie, ale zmniejsza równiesz energie więc idzie się spać
Testowałem to i pragnienie za bardzo mi nie malało (właściwie to nie malało wcale), a te drinki kosztują tylko 1$. Nie ma sensu tego pić, bo to nic nie daje. Zresztą po nocy spędzonej w Saloonie pragnienie i głód ponownie doskwierają, a drinków można się napić wyłącznie pod wieczór.
Mierzwus pisze:-jeśli chodzi o te przedmioty to rękawice służą do tego by nie skaleczyć się podczas opuszczanie się po linie
Owszem, kiedy nie mam przy sobie rękawic i opuszczam się po linie to dziadek zaczyna jęczeć, ale żadnego ubytku w energii nie odnotowuję. :? Więc nie mam sensu zawracać sobie głowy tymi rękawicami.
Mierzwus pisze:-nóż CHYBA służy do podzielenia liny na kilka części żeby schodzić po kilku szczelinach
Raczej nie, bo nie mając noża wielokrotnie zwiedzałem jaskinie bez drabin i jakoś nigdy liny mi nie zabrakło.
Mierzwus pisze:-bandytów jest wielu a tylko 2 jest wart tej nagrody (500 i 800 jak równiesz pamiętam :} ) więc jak zabijesz tego co trzeba to obok opcji EXIT będzie równiesz REWARD i będziesz mógł odebrać nagrode a gościu będzie za kratkami
Aha. Tego akurat nie wiedziałem. Thx. :wink:
Mierzwus pisze:-co do tego serum to nie wiem czy takie było, ale ja się leczyłem tylko u doktorka
Jest takie serum do kupienia w sklepie - nazywa się ANTI-VENOM. Po napisaniu poprzedniego posta na forum doszedłem do wniosku, że używa się go dopiero po ukąszeniu przez węża (bo ukąszenie powoduje pewnie stopniowy ubytek energii, ale w sumie nie sprawdzałem tego dokładnie).
Gość pisze:- Czy leczyć można się tylko w mieście u doktora, czy też może jest jakieś żarcie do kupienia w sklepie, które przywraca energię (jeżeli tak, to jakie)?

Żywność regeneruje ubytek energii wywołany jedynie głodem. Od ran postrzałowych (kule/strzały) można się wyleczyć wyłącznie u doktora.
dj_fan pisze:Patelnia i kawa sluza przygotowaniu zywnosci i kawy kiedy jestes poza miastem (musisz miec tez zapalki).

Czy ja wiem.. :roll: I bez patelni można jeść co się chce, a mając patelnię/dzbanek do kawy i zapałki to i tak wartości odżywcze potraw w ogóle nie wzrastają. Więc te rzeczy zajmują tylko niepotrzebnie miejsce w plecaku (podobnie jak nóż).
THE BEST IS YET TO COME
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mierzwus »

Według mnie opłaca się zabrać ze sobą:
JEDZENIE:
-12 pojemników na wode
-reszte miejsca wypełnić rybami
PRZEDMIOTY:
-wędka
-kilof
-rękawice
-lina
-rewolwer + naboje
-reszta miejsca dla worków ze złotem
ODPOWIEDZ