cd32

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dread
Posty: 36
Rejestracja: 5 sie 2005, o 16:39

cd32

Post autor: Dread »

jaka jest różnica między cd32 a innymi plikami pod amige? znaczy się nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: cd32

Post autor: Anthrox »

Dread pisze:jaka jest różnica między cd32 a innymi plikami pod amige? znaczy się nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.
Klik

Może to trochę Cię oswieci ;)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Dread
Posty: 36
Rejestracja: 5 sie 2005, o 16:39

Post autor: Dread »

Czy chodzi w tym o to że używa się tego WHLoad'a i to sie nie gra przez win uae tylko na dysku instalujesz?
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Nie. Obraz płyty CD32 można rozpadkować WinRARem, podpiąć rozpakowany folder w zakładce Hard Drives jako dysk twardy i spróbować uruchomić pod WB. Zazwyczaj taki sposób wymaga modyfikacji.

Można też włączyć Misc --> uae.scsi device i odpalić z płyty (podbno działa) lub z wirtualnego napędu (np. Daemon Tools, próbowałem ale jakoś nie chciało zaskoczyć).

Ponadto w zakładce Quickstart musisz zmienić na CD32 (tylko w nowszych WinUAE) i podpiąć odpowiednie kickstarty w zakładce ROM (3.1 i extended CD32)
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Slesz pisze: Można też włączyć Misc --> uae.scsi device i odpalić z płyty (podbno działa) lub z wirtualnego napędu (np. Daemon Tools, próbowałem ale jakoś nie chciało zaskoczyć).
Może źle masz skonfigurowany emulator CD-Romu - u mnie wszystko śmiga aż miło 8)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Dread
Posty: 36
Rejestracja: 5 sie 2005, o 16:39

Post autor: Dread »

WB- chodzi ci chyba o WorkBench'a czy jakoś tak. Tylko jak to włączyć?

---------------------------------------------
A poza tym, jaka jest potem różnica między normalnymi plikami a CD32? czy te cd32 są częściej spotykane? czy gry których normalnie nie ma są jako cd32?? czemu ludzie tak się nimi "zachwycają?"
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Poczytaj - ściągasz partycje z tej stronki (na niej jest zainstalowany WorkBench) np. stąd: Klik
potem ustawiasz emulator (rozpakowujesz to archiwum - w emulatorze ustawiasz katalog jako DH0, a nazwa Workbench) i gra gitara 8)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

DeathMieszko napisał ładnie i składnie nie tylko jak włączyć, ale i jak zainstalować Workbencha. Poradnik jest bardzo pomocny i oświecający nie tylko w sprawie instalowania WB.
Bezpośredni link --> TUTAJ
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
ODPOWIEDZ