north&south

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

malymiszcz
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2005, o 06:30
Lokalizacja: Mysłwowice

north&south

Post autor: malymiszcz »

Czesc, dopiero wczoraj sciagnalem sobie WinUAE i nie moge sie w tym wszystkim polapac. Wszsytko zrobilem wg instrukcji, sciagnalem sobie north&south. Kombinowalem z konfiguracja i nawet udalo sie!!!! zagralem sobie wczoraj pare razy. Ale najwyrazniej udalo mi sie przez przypadek. Dzis siedze juz nad tym ze 3h i za cholere nie moge uruchomic tej gry. Wszystko jedno co ustawie pojawia sie reka z dyskietka i nic. Pomozcie mi plizz jak mam dokladnie skonfigurowac WinUAE i w jaki sposob uruchomic north&south. Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

jezeli pojawia sie reka z dyskietka to znaczy ze nie włożyłeś, albo włożyłeś niewłaściwa dyskietkę. Sprawdź czy na pewno dobrego adfa wrzucasz, ewentualnie ściągnij gre jeszcze raz
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Gość

Post autor: Gość »

Dalej nie umiem tego zrobic. Zeby bylo prosciej to napisze wszystko bo robie i Ty napisalbys mi co robie zle...
-sciagnalem gre i rozpakowalem
-otwieram WinUAE, wchodze w zakladke "dyskietki" , przy DF0 naciskam na kropeczki i zaznaczam north&sound.adf, pokazuje sie to tak north&south.adf { D:\gierki\North&South\ }, DF1, DF2 i DF3 mam wylaczone, wciskam start i po paru sek otwiera sie okno z bialym tlem...
Gość

Post autor: Gość »

zostawilem otwartego WinUAE i po 30min pokazala sie strona tytulowa gry i bardzo zaina.. czyli pewnie mam cos zle skonfigurowane.. ?
malymiszcz
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2005, o 06:30
Lokalizacja: Mysłwowice

Post autor: malymiszcz »

co powinienem zmienic zeby dobrze chodzilo? Co powinno byc ustawione w zakladce RAM? Na czym polega w zakladce CPU - szybkosc emulacji procesora ragulowana pomiedzy CPU a chipsetem? Od tego zalezy szybkosc gry?
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

malymiszcz
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2005, o 06:30
Lokalizacja: Mysłwowice

Post autor: malymiszcz »

no jestem najwyrazniej wyjatkowo niekumaty... :?
Wszystko mam tak jak tam jest napisane. Tylko oczywiscie zmienione na OSC13 : Kick 1.3, 512KB Chip, 0MB Fast, 512KB Slow, OCS Chipset, Approximate A500 speed. Gra mi sie uruchamia po dokladnie 5 min czekania i chodzi tak wolno i tak zacina ze nie jest sie w stanie zagrac. Co powinienem zrobic?
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Mi czasem Win wolno chodził jak miałem wlączone emule lub inny program do ściągania.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
malymiszcz
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2005, o 06:30
Lokalizacja: Mysłwowice

Post autor: malymiszcz »

nie mam nawet zainstalowanego zadnego programu do sciagania, ale dzieki
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Inne gry też tak chodzą?Jeśli nie to....ściągnij gre z innego źródła.Jeśli inne też mulą to coś skopałeś :D
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
malymiszcz
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2005, o 06:30
Lokalizacja: Mysłwowice

Post autor: malymiszcz »

A najlepsze jest to ,ze wczoraj jakims cudem w to gralem i wszystko elegancko chodzilo. Nic z tego nie kumam :)
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

A masz zapisaną konfigurację, czy po każdym uruchomieniu WinUAE ustawiassz wszystko od nowa ?
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

może spróbuj ustawić by cpu było "fastest possible " ....u kolegi który miał wolnego kompa... pomogło
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Właśnie jaki masz sprzęt?Bo chyba nie 386? :D
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

jakiś Vodka mi się przypomina :wink:
Ps. jak masz g-forca kartę grafiki to zainstaluj nowe sterowniki -powinno pomóc ;)
ODPOWIEDZ