Kod błędu:103

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Felix
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2005, o 13:50
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Kod błędu:103

Post autor: Felix »

Ostatnio byłem zmuszony do instalacji nowego Windowsa ,a żeby nie stracić moich gier amigowych przeniosłem cały folder winUAE na płytę.Po "udobrochaniu" systemu skopiowałem ów folder na dysk i uruchomiłem winUAE.Spróbowałem uruchomić pierwszą z brzegu grę.Pokazał mi się tylko niebieski ekran konsoli z napisem:
Unable to load (nazwa gry):Error code 103
Spróbowałem z resztą gier (mam ich trochę) i we WSZYSTKICH historia się powtarza.

Co to za błąd 103? Czy mogłem ustawić coś nie tak w konfiguracji?
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Miałem to samo przy wypalaniu gier na cd - jest to jak mi się wydaje związane z systemem plików. Co prawda wyskakiwały inne błędy (np. nie dało rady sejwować w grach pod whd ;), lub poprostu whd wywalał się przed wczytaniem gry ), ale przyczyna jest ta sama. Gdy ów system przed nagraniem zmieniłem, częśc gier zaczęła działać. Ale żeby wszystko było cacy - najpierw trza zzipować gierki (ale koniecznie pod winuae), zarchiwizować w tej postaci i następnie wypakować (również pod winuae).
AXE Capoeira!
Felix
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2005, o 13:50
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Felix »

Tyle że ja wyciściłem cały dysk twardy i jedyne do mi pozostało po grach to pliki .adf i paczki .rar.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Także musisz wszystko wrzucić od początku...pouczony, następnym razem zrobisz backup ;) (tak jak polecam - przez zzipowanie danych pod winuae, bądź skopiowanie na inny, 'bezpieczny' dysk).
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A jakie masz bity protekcji w plikach pod emulacja Amigi?
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Bez bicia się przynam że nie wiem co to takiego ;). W każdym razie pliki które wypaliłem, kaszaniły się nie tylko pod UAE ale także na prawdziwej ami (cd32 promodule). AGS np w ogóle nie widział skryptów startowych (nie mówiąc o tym że ikony straciły kolory, co zdaje się już bardzo dziwne 8) ) mimo iż były w tym samym folderze.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Hmm, ja wypalałem sporo plików adf (luźno, niespakowanych) na DVD przy pomocy Nero i działają poprawnie. W trakcie wypalania koniecznie należy zaznaczać, aby sprawdził zawartość płyty po wypaleniu (czasami coś potrafi skaszanić).
+ jeśli używacie PC to polecam ściągnięcie sterowników ASPI firmy Adaptec. Bez tych sterowników zdarzały mi się błędne wypalenia, czasami nawet miałem problemy z odczytem plików (np. mp3 zrzucone z płyty, niby wszystko w porządku, ale przy odtwarzaniu nie dało się słuchać). Sterowniki można ściągnąć stad: KLIK
W przypadku Windows 2000/XP należy kliknąć w plik aspiinst.exe po czym zrestartować komputer. Czasami po zainstalowaniu nowego programu korzystającego z CD/DCD system może w tajemniczy sposób utracić te sterowniki, dlatego warto je zachować i reinstalować. U mnie po instalacji CloneCD musiałem je instalować ponownie. Spróbuj tych sterowników i zrzuć ponownie dane z płyty na dysk, może jednak wypalone było dobrze, tylko z odczytem są problemy.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Felix
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2005, o 13:50
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Felix »

BadMojo:jak kompresuje się pod WinUAE :?:
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Musiałbyś ściągnąć Worbencha (do zassania z tej strony), uruchomić go pod Winuae, ściągnąć odpowiedni plik, np. z Aminetu, dokładnie nie wiem jakie są kompresory pod Amigę, bo nigdy się tym nie bawiłem, więc tylko tyle mogę Ci pomóc.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
phl22
Posty: 296
Rejestracja: 29 sty 2005, o 08:39
Lokalizacja: Newark UK (Zabrze)

Post autor: phl22 »

są rar,zip,lha,xpk(pakiet bibliotek)xadmaster(pakiet) :D
ODPOWIEDZ