Problemy z emulatorem UAE

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problemy z emulatorem UAE

Post autor: Szoszo »

Witam.Mam dziwny problem z emulatorem Win Uae ver. 0.8.27 (sciagnietym z tej strony wraz z kickstarem 1.3/3.1 ,mam 2) a mianowicie kiedy odpalam jakąkolwiek gre (rom) to (w niewyasniony sposob :x )manitor PC przechodzi w stan hibernacji (wygasza się) i mam czarny ekran musze wcisnac ALT + TAB zeby wyjsc spowrotem do Windowsa.Niewiem czemu sie tak dzieje konfiguracja (choc chyba nie ma tu nic do rzeczy) jest zgodna i najdziwniejsze jest to ze emulator normalnie dzialal i nie bylo zadnych takich sytulacji.Prosze o pomoc z wyjasnieniem problemu :roll: ,z góry dziekuje :)
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Spróbuj przeinstalować sterowniki do karty graficznej.
Zajrzyj też, czy nie masz namieszane z opcjami graficznymi w WinUAE (rozdziałka itp.). Albo po prostu przeinstaluj WinUAE i kickstarty (ponownie ściągnij). Sprawdź czy masz problemy z innymi aplikacjami.
maqmaq
Posty: 44
Rejestracja: 24 lip 2005, o 11:35

Post autor: maqmaq »

Może to wina zbyt wysokiej częstotliwości odświeżania monitora?
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

Zależy czy tak dzieje się tylko z WinUAE czy z każdą aplikacją.
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

własnie tylko z Win Uae :( raz dziala smiga wszystko pieknie a raz wogole nie odpali. :cry:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Ale po wejściu w WinUAE masz diodę wyłączonego monitora, a komputer chodzi? Czy po prostu masz fullscreen czarno i nic.

Możliwe że karta graficzna, która nie ciągnie jak trzeba wszystkiego lub ma problemy ze sterownikiem. Przeinstaluj DirectX, sterowniki do karty na nowsze i spróbuj. Sprawdź czy masz poprawnie dociśnięty RAM i kartę graf. Skoro to tylko WinUAE to sądzę, że nie powinno być to konieczne i wystarczyłoby przeinstalowanie WinUAE, kicków i configów (no świeżo ściągnięte), instalacja nieco nowszego WinUAE - polecam te z serii 0.9. Może to także jest jakiś złośliwy wirus lub spyware.
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

Zależy jeszcze jaka karta, bo np. przy Geforce 2 mi chodziło wszystko ładnie. Teraz mam tak, że czasami wiesza się przy jakichś aplikacjach(głownie grach) monitor przechodzi w stan hibernacji, a reszta wraca do normy. Używam Radeona 9600 Pro
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
ODPOWIEDZ