Komis

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Komis

Post autor: Anthrox »

Mam do Was taką sprawę - może ktoś pomoże mi wycenić, ile mogę chcieć za poniższe komponenty ? Większość została wyjęta po dawnych przeróbkach, a chciałbym je sprzedać, bo są mi już nie potrzebne:

-Magabajt MGB-300ATX (aby dzialalo trzeba by wprawić wiatraczek, bo się spali ;)) - to raczej oddam za darmo z obudową, bo i firma kiepska i wiatraczek ucięty.
-Obudowa: ładna, z uchwytem do przenoszenia, z przodu uchylana klapka, gdzie jest schowane miejsce na IRDE, USB etc. kiedyś wydałem na nią ze 150 zł
-Płyta główna: K7VTA3/KT333 v. 5.0 (piny do podłączenia wiatraczka od radiatora działają, ale były lutowane, ponieważ nie miałem kiedyś wtyku i gołe kabelki trzeba było przylutować :mrgreen:)
- COMBO LG 16x48x24x48 (z najnowszym firmware)
- AOC 17`` 7Vlr CRT
- Lexmark Z-35 (z czarnym katridżem)
- klawiatura Tracer 21 dodatkowych przycisków
- radiator montowany na Socket A => aluminiowy z miedzianą podstawką
- Maxtor 40 GB
-----------------------
te elementy nie wiem czy na sprzedam("potrzebne" są), ale o nich też warto pomyśleć:

- pamięć RAM 512 MB 333
- głośniki MANTA Multimedia

Na razie to wszystko. Dodam jeszcze, że do w/w elementów mam pudełka, instrukcje itp. (jeśli były dołączone rzecz jasna)
Dużo za to nie dostanę, ale chciałbym się kogoś poradzić, bo przynajmniej będę wiedział, czy handlarz mnie nie oszukuje :)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 224
Rejestracja: 21 lut 2004, o 22:46
Lokalizacja: Śląskie

Wycena

Post autor: Arek »

Kto mieczem wojuje od pochwy ginie.Zapamiętajcie.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Dla mnie najgorsza :P => jakoś nie mam zaufania do Allegro ;) (chociaż mam tam w pełni zarejestrowane konto)
Chciałem to wszystko dać w komis do sklepu - jeżeli uzyskam odpowiednią cenę, to kupiłbym sobie za to jakieś fajne głośniki Creative`a (w końcu po coś tego SB A2 mam :))
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Na pewno dostaniesz duużo więcej na allegro, niż w sklepie w ramach rozliczenia. A co do głośników polecam zestaw Logitecha (nie pamiętam dokładnie oznaczenia modelu, ale jak chcesz to spytam ziomka który na nich jedzie) lecz nie wiem czy starczy kasy ze sprzedaży tego kompa ;).
AXE Capoeira!
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

To spytaj się :)

Myślałem o tych albo o tych
Mnie starczą tylko 3 głośniki - nie potrzeba mi z 8 - bo na razie jadę na Mancie - a to nie przystoi tak marnować mocy Blasterka :mrgreen:

A o to, co może w tym roku też "se" sprawie:

Monitor: Samsung LCD 770P (jeden z "lepszych" w/g różnych recek)
Nagrywarka DVD: BENQ DW1650 Bulk Black (opinia niezła, a dla modelu 1640 znaczek jakości) ale wszedł właśnie nowszy - chyba go kupię ;]
Drukarka: Epson Stylus Photo R220 - na tą zdecydowałem się dlatego, ponieważ facet wytłumaczył mi, że zdjęcia dużo gorzej wychodzą na laserówkach.
Dysk twardy (zamiast 40GB MAXTOR): Samsung 250 GB SATA II

Chyba dobrze wybrałem ? :)
Przyda mi się trochę świeżości - bo od kupna Catwela troszkę się zaniedbałem - za dwa latka kupię płytę (jeszcze nie wiem jaką - ale najlepszą do overclocku), procek (coś z AMD raczej), radiator Zalman i kości Corsair 8). Ale to daleka przyszłość - na razie to co mam wystarcza mi w zupełności - nic nie tnie w najwyższych rozdzielkach i max detalach 8)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

http://allegro.pl/search.php?string=log ... egory=4396 - nie widziałem się jeszcze z kumplem ale z tego co widzę to na 99% to są te same. Zebrały wiele pozytywnych recenzji (min. w psx extreme) ale jak widać i cena jest konkretna :D.

Heh moja obecna konfiguracja to p2 433 512 ram 10gb hd ;) więc jak widzisz w porównaniu do mnie cały czas jesteś 'na topie' :D. Jest to kompik mojej staruszki, w moim spaliła się płyta.właśnie może ktoś ma jakąś płytkę pod pIII 800 ? :mrgreen:
AXE Capoeira!
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Oooo, aż łezka mi się zakręciła - konfiguracja podobna do mojego pierwszego kompa, który "zupragowałem" (obecnie ma go moja kuzynka :))

A wracając do głośników:

http://allegro.pl/show_item.php?item=81520213 - o tych mówisz ?
Cena straszliwa nie jest, ale nie jestem przekonany, aby zakupić taki zestaw (jak wyżej => tyle głośników mi nie potrzeba :))
Ale dzięki za info - pomyślę o nich, ale raczej nie teraz => jak widzisz wyżej moja lista zrobiła się za długa :mrgreen:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

Anthrox pisze:
Monitor: Samsung LCD 770P (jeden z "lepszych" w/g różnych recek)
A nie lepiej CRT 19" za 300zl w komisie? Ostatnio brat taki kupil, stan idealny, super ostrosc jak LCD, kontrast rowniez nie odbiega
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Jak masz trochę miejsca w domu a zależy Ci na DOBRYM i MOCNYM dźwięku to wzmacniacz Diory WS 502 (ok 200 zł) i kolumny Tonsila np. Altusy, Mildtony,Altony (tak ze 300 - 400 zł) i masz taki zestaw że na sali gimnastycznej można zrobić imprezkę, a o jakości w porównaniu do śmiesznych creativeów, logitechów i takich tam nie wspominam :wink:


http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82222819

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82499399
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Jeszcze co do monitora - tak jak mówił AmigaZ - spójrz na allegro.mój ziomek kupił ostatnio CRT 21' w idealnym stanie za.230 (http://allegro.pl/show_item.php?item=77783672):)
AXE Capoeira!
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Wciąż się głowię - najpierw czy kupić Corsarza, czy Patriota ? czy tu podkręcić, tam przyciemnić, a może . ? Na szczęscie mam jeszcze kope lat, aby o tym pomyśleć - a na razie pójdę czegoś się napić, bo mnie suszy ;),

Wracając:

Głośniki:
trzeba by pomyśleć o takim wzmacniaczu i głośnikach - gdy będę zalewał kaca i w tym czasie przestanę robić imprezki, to może chociaż sąsiadów postrasze, a jak zgłoszą na policję to powiem: Panie Władzo, młodość musi się wyszumieć :mrgreen: (zresztą - jak będę to robił w dzień to mniej haków na mnie będzie ;)) - do tego płyta z gwarą targowiska i można zaczynać ;)

Monitor:

Akurat jadę na AOC 17`` i jest super, tylko tyle, że mam stosunkowo małe biurko i jest zapchane (skaner z prawej, mała lampka z lewej, pod spodem drukarka, bo się nie mieściła i głośniki, które jak tylko będę miał kasę na nowe sprzedam) z czego pokój aż taki mały nie jest - a więcej miejsca będzie jak przesiądę się na LCD :)

Kurde, ile ja kasy już włożyłem w tego kompa - a końca upradgu nie widać, ale cóż => za to pojadę na serwis do sklepu i wypucują mi wszystko za darmo (wiadomo, że jednostka przypomina odkurzacz)

Dzięki wszystkim za sugestie - łatwiej mi się podejmuje decyzje :)
Ciężko je tutaj podjąć - nie to co Amiga (stare, a jare) => wczoraj naprawiłem joystick, bo nie chciał działać i jest teraz czulszy niż od nowości (był z Amigą, czyli z drugiej ręki, ale wszystko zadbane)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

Anthrox: No fakt, CRT 19" ma okolo 47 cm w kazdym wymiarze, ale za to obraz jest naprawde super. Ja mowie o flacie, czyli ekran plaski, ale monitor duzy, stad cena "az" 300zl. Kontrast i ostrosc w takim monitorze nie sa takie jak na zwyklym CRT, ale sa bez zadnego kitu na poziomie LCD. Plus polega na tym, ze pod kazdym katem masz te same kolory, przekatna jest wieksza i czas reakcji szybszy, do tego mozna dodac jeszcze mala plamke. LCD o jakosci CRT powinien kosztowac okolo 3000 zl.
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

W CRT na pewno dużo się zmieniło od czasu mojego 1084S Commodore (którego oczywiście dalej mam podłączonego do Ami). Przyznaję, że w jakości CRT ws. LCD jest tu górą (ponieważ za LCD z taką klasą wyświetlania trzeba kupę kasy wywalić => tak jak pisałeś Amigaz)
Myśl o zmianie monitora odkładałem kilka razy - zawsze było coś ważniejszego => np. mój Leadtek 6800 ;)
I teraz ten czas nadszedł

Ale podsumujmy:

LCD:

+ LCD pobierają też o połowę mniej prądu niż CRT (chociaż nie o to mi chodzi - bo na rachunki zawsze starcza ;))
+ są zdrowsze (nie promieniują)
+ oczy nie bolą od korzystania
- drogi w porównaniu CRT
- a jak się pojawią bad piksele ? (ale na CRT też to jest możliwe)

CRT
+ jakość obrazu
+ cena
- dużo miejsca kradnie
- oczy szybciej się męczą, większe promieniowanie niż LCD


I coś tam jeszcze

Na ten typ zdecydowałem się, ponieważ u kuzynka grałem na jego monitorze i wrażenia określam jako "pozytywne" (w nocy najlepiej wyłączyć światło) Niemniej nie uważam, że CRT to gorsza kategoria :)

Własnie !
Zapomniałbym

Niedlugo jade go kuzynki i chcę jej puścić Mario z Pegasusa (NES) i inne.
Ma procek 400 MHZ 128 MB 8 MB karta bez akcelka - jaki emu najmniej bedzie szarpał ?
A i Ami jej zainstaluje może - tutaj wybiore win fellow :)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Kolaborant
Posty: 25
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:57

Post autor: Kolaborant »

Czy ktos oprócz mnie odnosi to samo wrażenie, że Anthrox co krok chwali się swoim bogactwem?
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

Anthrox, mysle, ze na 400 Mhz to nie bedzie problemow z NESEM a nawet ze SNESEM. Do NESA nie znam emu, ale mysle, ze na tym procku zaden nie bedzie cial
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
ODPOWIEDZ