GODS

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

maqmaq
Posty: 44
Rejestracja: 24 lip 2005, o 11:35

GODS

Post autor: maqmaq »

Na końcu pierwszego levelu w lewym górnym rogu jest przycisk, aby móc go przycisnąć musi się wysunąć platforma, na którą będę mógł skoczyć. Moje pytanie: Jak powciskać przełączniki, aby się wysunęła? 100 lat temu robiłem to na Amidze, dziś próbuję na emulatrze i nie pamiętam. Proszę o pomoc.
krocionóg
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2005, o 13:17

Post autor: krocionóg »

hehe, sam chciałbym wiedzieć, próbuje ostatnio i za cholerę mi nie wychodzi. Pamiętam tylko, że chyba trzeba było na koniec wyjść trochę za drzwi do drugiego etapu i się cofnąć. jak chcesz i kminisz trochę angielski lub niemiecki moge Ci rzucić linka do pełnej solucji. sam nie bedę czytał, bo drugich Gods mi nie zrobią, i w co będę pocinał na stare lata :wink: ?
1991 - to był rok!
maqmaq nie zalogowany

GODS

Post autor: maqmaq nie zalogowany »

no już wiem. napisze od poczatku. pierwszy przycisk wlaczasz i wylaczasz, drugi tak samo, pod toba przesuwa sie blok, pakujesz sie na dol i dostajesz gema + teleport. to mnie dziwi bo wydostac sie nie mozna, trzeba sie teleportowac, a teleport przenosi cie za te hmmm. igly ;) zeby wrocic do przycisku 3,4,5 trzeba poswiecic zycie. wciskasz 4 przycisk, chowaja sie "igly" potem wciskasz 3 pojawia sie skrzynia, nastepnie odciskasz 4 i wciskasz 5 spiepszasz na gore, otwierasz treasure room, bierzesz world key i na gore, zabijasz typow, dostajesz zycie + energy, otwierasz world door wychodzisz kawalek, wracasz i platforma sie przesunela, dostajesz fire gema <jupi> na przejscie levelu masz 2 minuty inaczej nici z bonusu, dzieki ;)
krocionóg
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2005, o 13:17

Post autor: krocionóg »

Spróbuj w ten sposób, żeby na początek 1 i 2 przełozyć tylko raz, załatwić sprawę z "igłami", wrócić na dół i dopiero wtedy przełozyć "z powrotem" 1 i 2 - kamień się przesunie, a Ty teleportujesz się za "igły", których już nie będzie- jak tam pobiegasz i pobawisz się przekładniami to spadnie special bonus. Wydaje mi się, że jak obgonisz w 2 minuty (o ile to mozliwe :wink: ), to uda się wysunąć i ostatnią półkę. chociaż w Gods pewne bonusy się wykluczają i rzeczywiście czasem trzeba strzelić samobója żeby coś zdobyć. Grałem w to setki razy, a i tak ślizgam się po wierzchu. Najlepszy wynik punktowy po przejściu 1 levelu (4 world'y) o jakim wiem wynosi 179166. Ja uciułałem zaledwie około 120000 :P .
1991 - to był rok!
maqmaq
Posty: 44
Rejestracja: 24 lip 2005, o 11:35

Post autor: maqmaq »

a powiedz jak w pierwszym levelu, trzecim worldzie otworzyc ta skrytke ukryta za scianą z tych kamiennych bloków. Znajduje się ona przy wychodzeniu na powierzchnie. POdobno należy mieć więcej niz 2 życia i najmniej 80k punktów. spełniam te warunki ale syf nie chce się otworzyć. jak chcesz to zrobię jakiegoś screena.
krocionóg
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2005, o 13:17

Post autor: krocionóg »

Chodzi o czas - od momentu rozpoczęcia worldu masz na dotarcie tam trochę ponad dwie minuty.
1991 - to był rok!
maqmaq
Posty: 44
Rejestracja: 24 lip 2005, o 11:35

Post autor: maqmaq »

A są potrzebne jakieś klucze? Podobno trzeba przynieść dwa 'treasure key' powciskać przycisk i się powinno otworzyć, ale coś mi nie idzie.
krocionóg
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2005, o 13:17

Post autor: krocionóg »

O ile wiem, to tylko punkty, czas i życia, nie kojarzę tam żadnych kluczy. może myślimy o innych miejscach?
Sprawdź priv.
1991 - to był rok!
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

krocionóg pisze:Spróbuj w ten sposób, żeby na początek 1 i 2 przełozyć tylko raz, załatwić sprawę z "igłami", wrócić na dół i dopiero wtedy przełozyć "z powrotem" 1 i 2 - kamień się przesunie, a Ty teleportujesz się za "igły", których już nie będzie- jak tam pobiegasz i pobawisz się przekładniami to spadnie special bonus. Wydaje mi się, że jak obgonisz w 2 minuty (o ile to mozliwe :wink: ), to uda się wysunąć i ostatnią półkę.
Właśnie przed chwilą udało mi się wysunąć tę półkę wg. rad maqmaq i to bez samobója o "igły". 8) W dodatku na mojego nosa to grałem nieco dłużej niż 2 minuty.

Teraz ja mam pytanie:
World 1-2: Jak dostać się na górę do tej maski i energii, które zaznaczyłem na screenie czerwonym kółkiem: SCREEN?

PS Jeżeli ktoś dysponuję jakąś solucją ze wszystkimi secretami do "Gods" (zarówno w języku polskim jak i angielskim), to proszę zarzucić linka. Z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony 17 mar 2006, o 17:17 przez Nosferatu, łącznie zmieniany 1 raz.
THE BEST IS YET TO COME
krocio

Post autor: krocio »

http://www-hotz.cs.uni-sb.de/home/chadz ... /gods.html

czy są tu wszystkie sekrety, to nie wiem.
nastaw stoper i sprawdź :wink:
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

O to mi właśnie chodziło! THX! :wink:
krocio pisze:czy są tu wszystkie sekrety, to nie wiem.
Wszystkich nie ma, bo udało mi się odkryć jeden duży sekret o którym nie jest powiedziane wprost w tym opisie. W World 1-2 po zdobyciu 'big jump potion' zamiast od razu iść na maksa w prawo po tę maskę i energię o które pytałem, to lepiej jest wskoczyć do góry na lewo i potem skakać po platformach aż pod samo niebo. Znajduje się tam dodatkowe życie, skrzynka, mnóstwo innych cennych pierdół oraz niewidzialny chodnik w powietrzu na którym leży kilka masek. :D :twisted: Po zdobyciu tych masek można śmiało spaść na sam dół prosto na platformę i wreszcie można wziąść w/w maskę i energię.
maqmaq pisze:jak w pierwszym levelu, trzecim worldzie otworzyc ta skrytke ukryta za scianą z tych kamiennych bloków. Znajduje się ona przy wychodzeniu na powierzchnie. POdobno należy mieć więcej niz 2 życia i najmniej 80k punktów (...)A są potrzebne jakieś klucze? Podobno trzeba przynieść dwa 'treasure key' powciskać przycisk i się powinno otworzyć, ale coś mi nie idzie.
Oprócz co najmniej 3 żyć i minimum 80.000 pkt. trzeba tam jeszcze dojść w czasie nie dłuższym niż 2:20 min. Mi się to udało i nie miałem przy sobie żadnych kluczy, bo wszystkie wykorzystuje się po drodze (a już na pewno nie ma szans, żeby skombinować skądś 2 Treasure Keys). :idea:
krocionóg pisze:Najlepszy wynik punktowy po przejściu 1 levelu (4 world'y) o jakim wiem wynosi 179166. Ja uciułałem zaledwie około 120000 :P .
Ten najlepszy wynik to chyba jakaś ściema. :? Ja wykręciłem ok. 126 tys. punktów, a zebrałem wszystkie możliwe bonusy wypisane w TYM poradniku + jeszcze kilka innych za czas, energię, itp. BTW - w każdym Levelu są tylko po 3 Worldy. :!:
THE BEST IS YET TO COME
maqmaq
Posty: 44
Rejestracja: 24 lip 2005, o 11:35

Post autor: maqmaq »

Tak się chwalicie wynikami to ja zdradzę, że przed chwilą na koniec pierwszego levelu po zabiciu bossa miałem 143 826 punktów i kilka diamentów mi uciekło :P A powiedzcie ile macie żyć po zakończeniu pierwszego levelu (nie licząc kupionych) bo ja 6.
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

maqmaq pisze:Tak się chwalicie wynikami to ja zdradzę, że przed chwilą na koniec pierwszego levelu po zabiciu bossa miałem 143 826 punktów
Jak Ty to zrobiłeś ? :shock: Ja jak już mówiłem grałem z użyciem tego angielskiego poradnika i zdobyłem wszystko co było do zdobycia, zabiłem wszystkich po drodze (z wyjątkiem 3 kamiennych mord wystających ze ściany w World 1-2), nie straciłem żadnego życia i przechodziłem wszystkie etapy z maksymalną energią na koniec. Dlaczego mam aż o 20.000 punktów mniej? :?

Co do żyć - nie pamiętam ile ich miałem na koniec pierwszego Levelu, ale właśnie przeszedłem Level 2. i mam 12 albo 13 żyć (dokładnie nie wiem, bo pasek u góry ekranu pokazuje maksymalnie tylko 10 ikonek). :wink:
THE BEST IS YET TO COME
maqmaq
Posty: 44
Rejestracja: 24 lip 2005, o 11:35

Post autor: maqmaq »

Screen z początku drugiego levelu, po naliczeniu punktów i bonusów z pierwszego. Wiem, że nie wszystko zebrałem, bo nie zabiłem kilku potworaków i kilka diamentów mi uciekło. Wieczorem zrobię jeszcze jedną próbę żeby zebrać wszystko. W tym miejscu mam 8 żyć (razem z kupionym).

Obrazek

A powiedzcie, do czego służy ten przycisk?

Obrazek

Przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale ogniwa już wyczerpane.

Ach, screeny pochodzą z PCtowskiej konwersji tej gry.
krocionóg
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2005, o 13:17

Post autor: krocionóg »

w każdym Levelu są tylko po 3 Worldy. :!:
Fakt, doliczył mi się boss - wyniki o których pisałem dotyczą 3 worldów( :!: :!: :!: ) - przed bossem. ten wynik to raczej nie ściema, należy do typa, który gra w gods maratonami po kilkanaście przejść pod rząd (jak przejdziesz, to gra napieprza po raz kolejny, tyle, że jest trudniej) i ma tą grę w 1 paluszku, nie wiem jak, ale go weryfikowali. spotkałem coś takiego, jak permanentny konkurs w gods i typ jest nie do pobicia. Oczywiście jeden warunek - grasz bez solucji( :!: :twisted: ). za gnoja byłem w to lepszy i dobierałem się do trochę większej ilości kasy i punktów niż potrafię dziś.
1991 - to był rok!
ODPOWIEDZ