Star Wars - Ogólna Dyskusja

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

Ee, najlepszym aktorem jest typ, który zagrał R2 :)
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Dla mnie saga Star Wars, jest niezwykłą międzygalaktyczną przygodą. Bardziej cenię, starszą sagę, bo tylko w niej fabuła odgrywa, ważną część filmu.
Tak więc moimi ulubionymi cześciami jest epizod V i VI.
Moim ulubionym bohaterami, z całej sagi są :
Luke Skywalker, Księżniczka Leii, Han Solo, Darth Vader, Anakin Skywalker, Kit Fisto ( :P ), Yoda.
Ulubione piosenki to :
Duel of the Fates
Imperial March
Across the star
Qui-Gon's Noble End
Imperial Attack
Cantina Band
The Throne Room And End Title
Ben's Death And Tie Fighter Attack
The Asteroid Field
Yoda and the Force
Stat Wars Main Title
Revenge of the sith
Battle of the Heros
The Dark Side Beckons
A new hope

.heh to napewno nie wszystkie :wink:
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Ja tam nie pamiętam nazw piosenek, ale trzeba przyznać, że muzyka z Gwiezdnych Wojen jest niczego sobie.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

A ja tam lubię uniwersum Star Wars, mam wszystkie części filmu, wszystkie gry, jakie się ukazały i książki i komiksy, jedyne, czego brakuje moim zdaniem, to "pełnokrwistego" symulatora lotu, bo to, co ukazało się do tej pory, jest godne pożałowania (niewielki wyjątek to "X-Wing Alliance", ale ile można grać w to samo? Pomijając oczywiście gry typu Shadow of the Beast I,II,II czy Turricany, czy też wszystkie Alien Breedy, że o Dungeon Masterach czy Beholderach nie wspomnę). Może też przydałoby się coś typu "Jump to the Light Speed", tylko, że nie płatne on-line, ale singiel, coś jak Freelancer albo X2 The Threat? Od zawsze na Ami brakowało mi symulatora w świecie Star Wars. Nigdy nie zapomnę, jak siedzieliśmy z kumplami w kinie na "Imperium kontratakuje" (czwarty dzień z rzędu :lol:) i marzyliśmy, żeby tak była taka gra, w której można speederem nad powierzchnią Hoth polatać. ehhh
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mierzwus »

Ja co do SW to lubie wszystkie czesci. Stara trylogia jest lepsza od nowszej pod wzgledem fabuly. I nie w kazdej czesci sa te cale happy end'y, bo np. w 2 epizodzie nie jest to calkowity happy end ( z jednej strony pokonali wroga a z drugiej Dooku uciekł ), w 3 śmierć Padme i zdrada Anakina, to samo w 5 czesci (utrata dloni Luke'a, utrata Han'a). Moimi ulubionymi epizodami jest 3 i 6.
Ulubiony bohaterem.
Kazdy utwor w filmie jest dobry zwlaszcza to bodczas bitwy
a co do kontynuacji sagi to powstala seria gry Jedi Knight ale moznaby ja zekranizowac.
No i co do gry aktorow to najlepszymi wg. mnie byli:
-Hayden Christensen - Anakin Skywalker/Darth Vader
-Ewan McGregor - Obi-Wan Ben Kenobi
zwlaszcza do 3 czesci podczas ich walki ( nie chodzi mi o te machanie mieczem :}, chociaz walka byla fajna i dluga)
-Natalie Portman - Padme
to w 3 czesci zauwazylem ze ona gra jak w teatrze :?
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Tą Natalie Portman, to wogóle dali za młodą w 2 części. Buhahaha, przez 10 lat, kurde tylko fryzurę ma inną. Niewypał.

Pytanie z innej beczki. Które gry firmy Lucas Arts, polubiliście ?
Bo ja "Jedi Knight : Jedi Academy". Prawdę mówiąc narazie znam tylko tą grę, ale zamierzam, nabyć inne.
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Dla mnie najlepszymi grami w klimacie Gwiezdnych Wojen były: Star Wars: Phantom Menace (ponieważ można zagrać w tych samych miejscach co w filmie oraz przeżyć ciekawe przygody, nie tylko te które były w filmie, ogólnie gierka jest dobrze zrobiona, mimo iż ma swoje lata, to jednak pamiętam ją bardzo dobrze i polecam wszystkim fanom), Star Wars: Knights of The Old Republic (za ciekawy rozwój akcji i pomysł na scenariusz gry, oraz za jej dobre wykonanie, mimo iż odbiega całkowicie od filmu, to warto zagrać w tą grę, bo jak się ją włączy to można od niej nie odchodzić, w zasadzie ciągle się coś dzieje, poza tym nie jest to tylko zwykła bijatyka w typu Gwiezdnych Wojen, ale także przeprowadza się dialogi ze wszystkim możliwymi postaciami, aby się o czymś dowiedzieć, albo żeby rozwiązać jakąś zagadkę, dobre jest też to, że w czasie rozmowy ma się wpływ na rozwój rozmowy, więc gra jest nieliniowa i można ją przechodzić na setki sposobów, raz będąc Rycerzem Jedi służącym Jasnej Stronie Mocy, albo Sithem będącym sługą Ciemnej Strony Mocy, naprawdę polecam). Co do Jedi Academy to jest dobra, bo można sobie powalczyć mieczem świetlnym z filmowymi (i nie tylko) wrogami, ale ogólnie nie ma jakoś bardzo wciągającej fabuły, może jest to spowodowane tym, że gra nie jest jedną całością, ale wykonuje się po kolei różne misje i przez to nie ma jednej zgranej fabuły i co chwila dzieje się coś innego. Za to ciekawsza jest poprzednia cześć Jed Knight 2: Jedi Outcast, tutaj już wszystko łączy się w całość i akcja też rozwija się nie najgorzej. Tyle, że ta gra jest już raczej liniowa, zresztą tak samo jest w 3 części serii Jedi Knight (w trójce można wykonywać misje w dowolnej kolejności, chociaż za bardzo to nie wpływa na fabułę). W inne gry o tematyce Gwiezdnych Wojen nie grałem.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Ja grałem w Rebel Assault 8) i czułem się jakbym grał w film,dziś już niestety nie ma takich gier,a szkoda.Także pogrywałem dawno temu w Dark forces,i tą giere z amigi.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Ta, szkoda, że dzisiaj nie ma takich gier jak SW: The Phantom Menace, gier w których można przeżyć przygodę z filmowej sagi.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mierzwus »

ja posiadam całą serie Jedi Knight, a jest ich 5:
-Star Wars Dark Forces (akcja dzieje się pomiędzy 3, 4 częścią filmu, główny bohater Kyle Katarn [brak walki na miecze świetlne])
-Star Wars Jedi Knight Dark Forces 2 (tu bym stawiał ze akcja dzieje się po starej trylogii, bohater Kyle Katarn, w 1/3 gry zdobywamy miecz i sami decydujemy jaką moc chcemy mieć i podobnie jak w KOTOR od nas zależy jaka historia będzie i po której stronie mocy będziemy, MP-Vader do wyboru)
-Star Wars Jedi Knight Mysteries of The Sith (kontynuacja poprzedniej, z początku gramy Kyle'em potem uczennicą Mara Jade, duży wybór mocy [w tym kilka nowych] nie ważne dla jakiej strony)
-Star Wars Jedi Knight 2 Jedi Outcast ( oczywiście Kyle a fabuła wg. mnie bardzo dobra)
-Star Wars Jedi Knight Jedi Academy ( najnowsza część z serii Jedi Knight. W to już każdy powinien grać jeśli jest fanem SW [fabuła du.ta] wg. mnie:}) może Star Wars Dark Forces nie należy do serii Jedi Knight ale rozpoczyna "kariere" Katarn'a :}
Awatar użytkownika
NNWNW
Posty: 240
Rejestracja: 19 maja 2005, o 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza [Śląsk-Zagłebie]

Post autor: NNWNW »

-Star Wars Jedi Knight 2 Jedi Outcast
-Star Wars Jedi Knight Jedi Academy
ukonczylem je po 2 razy kazda.dobre gry :)
w myster of shit gralem jak bylem mlodszy u wujka .potem zalatwielm sobie poprzednie czesci na swoj pc ale jakosc nie moglem ich przejsc zaciolem sie i wywalilem. dark forca starego wlaczylem pogralem i tez podziekowalem po dluzszej sesji.
ogladalem wszystkie sw.gralem w wiekoszsc gier.sledze filmy i gry.ale np. nie mam zadnego filmu ze swiata sw na dysku czy plycie.na calej nowej seri bylem w kinie.na 1 czesci poprawionej tez bylem kiedys. lubie sw.fanem nei jestem ale lubie.maja w sobie to "cos" miecze swietlne hehe i moc .
sw rouge sqadron zajeibsta gierka. (jej kontynuaje wyszly tylko na gamcubie)
NNWNW Nic Nie Wiem Nie Widziałem
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Heh może ktoś gra jeszcze w Jedi Academy :wink: ? Ostatnio tylko w to gram po sieci.

Hmm, a kim byście chcieli być, w świecie SW ? Jakim bohaterem ?
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

Darth Malak, bądź Qui Gon Jinn jeżeli chodzi o oryginalną trylogię.
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Bastylia :mrgreen: . A tak na serio to chyba też Qui Gonem Jinnem, tylko nie chciałbym tak szybko umierać :P . A jeśli chodzi o grę, to Kyle Katarnem, ciekawą "karierę" miał - od najemnika, przez szkolenie Jedi po Mistrza Jedi.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mierzwus »

Kyle Katarn = Obi-Wan Kenobi :}, a Bastilia to nawet jest laska :} tylko przydałaby się lepsza grafika dla niej :D
ODPOWIEDZ