Win Uae zakladka Output!

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Win Uae zakladka Output!

Post autor: Szoszo »

witam wszystkich.jak pewnie kazdy wie win uae posiada cos takiego jak mozliwosc nagrywania pracy emulatora w plik *.avi.Zapewne kazdy tez wie ze opcja ta znajduje sie w zakladce output.I tu jest moje pytanko jak moge ustawic opcje tego nagrywania zeby podczas gry nie zwalnialo mi masakrycznie emulatora (zwalnia gdy nagrywam).prubowalem kazdej opcji,to albo masakrycznie zwalnia ze nie da sie grac,albo wogole czarny ekran.z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc :wink:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

prawdę mówiąc ta opcja to przerost treści nad formą. Nie ustawisz UAE tak, żebyś spokojnie nagrywał to, co się dzieje na ekranie w pełnych 25fps. To nierealne, proc poprostu nie wyrabia z obróbką danych i dlatego masz co masz. Jednym z wyjść (ale tez nie najlepszym) jest użycie programu FRAPS do łapania klatek i składania tego do AVI. Powinno iść lepiej, ale rewelacji sie nie spodziewaj.

Cytat:
"Fraps umożliwia mierzenie wydajności systemów w grach. Monitoruje ilość klatek na sekundę, obsługuje DirectX oraz OpenGL. Program nagrywa statystyki na dysk. Program umożliwia również tworzenie zrzutów ekranowych, a nawet nagrywanie sekwencji wideo z gier - od 15 do 30 fps." http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&id=701&t=47

Jak wygląda "łapanie" do AVI "Fraps'em" możesz zobaczyć na tym kawałku filmiku który jakiś czas temu zrobiłem na symulatorze "Flight Simulator 2004", który "zjada" dla siebie ile się da z mocy procesora, a mimo to, udało się dość płynnie nagrać film :)
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
ODPOWIEDZ