Trainer

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

Noovy

Trainer

Post autor: Noovy »

Czy ktoś wie jak się robi trainery ?

Może ktoś z Was już próbował zrobić trainera do jakiejś gry ?
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

wydaje mi sie, ze nie jest to proste zadanie. Zawsze mi sie wydawalo, ze trzeba zlamac gre, zeby moc zrobic trainera
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

A gdzies widzialem opis jak łamać kody, przechodzić z ułatwieniami, jak to wszystko odnaleźć - w każdej grze :) . Ale kurka za ChRL nie pamiętam gdzie to widziałem :(
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Action Replay MKIII - tam masz możliwość dopisania praktycznie wszystkiego, ale jest jeden problem: nie pamiętam, jak to się robi. Miałem kiedyś MKIII i stosowałem różne sztuczki (pamietam tylko dwie komendy - "trainer" i "deep trainer", ale parametrów niestety nie). Bodajże gdzieś w necie można znaleźć rom Action Replaya MKIII i podpiąć go pod WinUAE (config A500 i pod zakładkę "plik cartridge rom"), ale nie bawiłem się w to, bo już nie pamiętam nic (w końcu to już chyba 15 lat minęło). Jeżeli się nie mylę, to komendy wszystkie z MKIII wyświetlały się po wpisaniu "help".
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Noovy

Post autor: Noovy »

Ja niedawno gdzieś czytałem, że cartridge w Amidze wykorzystywano do wprowadzania zmian w grze, ale nic więcej na ten temat nie wiem.
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Była też kiedyś taka dziedzina jak hackowanie save'ów. Bodajże polegało to na otworzeniu pliku z save do danej gry w edytorze tekstu i podmienianiu konkretnych wartości. Trzeba było jednak mieć spore rozeznanie aby wiedzieć co i na co podmienić.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

Slesz pisze:Była też kiedyś taka dziedzina jak hackowanie save'ów. Bodajże polegało to na otworzeniu pliku z save do danej gry w edytorze tekstu i podmienianiu konkretnych wartości. Trzeba było jednak mieć spore rozeznanie aby wiedzieć co i na co podmienić.

No ostatnio sie tak bawilem w NFS Hot Persuit2. Wystarczy w txt podmienic ceny wozow z x tys. na 10 i tak wszystkie wozy i juz mamy samochody tanie :)
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Slesz pisze:Była też kiedyś taka dziedzina jak hackowanie save'ów. Bodajże polegało to na otworzeniu pliku z save do danej gry w edytorze tekstu i podmienianiu konkretnych wartości. Trzeba było jednak mieć spore rozeznanie aby wiedzieć co i na co podmienić.
Tak, artykuły na temat grzebania w hexach były zapoczątkowane w śp. Secret Service (wtedy jeszcze nie wiedziałem o co w tym chodzi), a potem również kontynuowane w CD Action pod nazwą "Poradnik Hakera". :P Po przeczytaniu kilku z nich sam zacząłem się w to bawić i to z całkiem niezłymi rezultatami (głównie z "HoM&M 2" i "Resident Evil"). Jednak najtrudniej było rozpracować daną grę samemu i rozszyfrować, która komórka do jakich wartości się odnosi. Grzebałem wyłącznie w grach na PC, gdyż tam łatwiej znaleźć wszystkie pliki i potrzebne programy. Poza tym, gdy miałem Amigę to byłem za mały i za głupi na grzebanie w hexach. :wink:
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

a wie ktos skad mozna pobrac ten Action Replay MKIII :?: bo bym sie w nim pobawil trochu :lol:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Noovy

Post autor: Noovy »

Coś znalazłem na www.planetemu.net
Są trzy Action Replay jako .adf. Poniżej zamieściłem link.

http://www.planetemu.net/index.php?section=roms&dat=375

Ale nie wiem co dalej !
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Takie sprawy opisywano kiedyś np w Top Secret.Był to rok mniej więcej 94/95 więc raczej trudno te gazety w kioskach dziś znaleść :wink:
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Noovy

Post autor: Noovy »

Bebokus pospolitus pisze:Takie sprawy opisywano kiedyś np w Top Secret.Był to rok mniej więcej 94/95 więc raczej trudno te gazety w kioskach dziś znaleść :wink:
W kioskach może i trudno coś znaleźć na ten temat, ale w internecie na pewno są. :D
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

ja mam jeszcze gazety SS ale najstarsza jaka posiadam to 96 rok bodajze no i przy okazji jak juz sie chwale to mam tez Swiat Gier Komputerowych (takze stary jak swiat :lol: ),lecz w zadnej z tych gazet nie wspomniano nic o Action Replayu.W sumie poco gadac kilka razy o jednym i tym samym :wink:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Noovy

Post autor: Noovy »

Myśle, że w necie gdziś są potrzebne informacje, jak nie na polskich stronach to zagranicznych.
Przydałby się Action Replay rom i opis jak co się robi.

Mam nadzieję, że ktoś pomoże. :)
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

sciagnolem to z planet emu i to jest to chyba ale niwiem jak cos w tym zrobic :oops: przydala by sie instrukcja :D
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
ODPOWIEDZ