Problem z filmikami z www.smog.pl

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Kisztel82
Posty: 210
Rejestracja: 1 lis 2005, o 21:07
Lokalizacja: woj. łódzkie

Post autor: Kisztel82 »

:mrgreen:

PS. moze ktos by napisal jakas wypas przegladare :wink:
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Amigaz pisze:Argument ladniej wyglada, jest wzgledny, ja wole prostote przegladarki. Nie podoba mi sie idea przegladarki w stylu "pokoloruj razem z nami". FF jest stabliny, prosty, pa podstawowe funckje.
Tak, FF 1.5 zajmuje 5MB, a O 8.54 aż 3.7MB. Z tym, że FF jest uboższy o wiele funkcji. Nie podobają Ci się, nie musisz z nich korzystać. Można wyłączyć i jest jakby ich nie było. Druga sprawa: próbowałeś uruchomić obie przeglądarki na kilkuletnim (>5) komputerze? Opera ładuje się dużo szybciej i zajmuje dużo mniej pamięci.
Amigaz pisze:Zeby nie bylo, ze nie mam podstaw do takiego zdania, to powiem, iz mialem opere. Chcialem sie do niej przyzwyczaic, ale nie moglem. Denerwowalo mnie, ze w ustawieniach domyslnych brakowalo mi podstawowych paskow, bez ktorych nie da sie obejsc w necie.
Nie bardzo wiem jakie paski masz na myśli, ale wygląd Opery można w dowolny sposób zmieniać.
Amigaz pisze:Po drugie brak "domku" na wierzchu ze strona glowna (www.google.pl u mnie, czesto przydaje mi sie "domek" jak chce cos wyszukac).
No tak, bo ustawić stronę startową to wielka sztuka.
Amigaz pisze:Pozatym opera miala glupie czcionki
Możesz wyjaśnić?
Amigaz pisze:Ale po co, przeciez jego juz mam, a skoro opere chcialem skonfigurowac jak FF to swiadczy tylko o tym, ktora przegladarka jest dla mnie bardziej sensowna
A skoro się nie udało, to może świadczy o braku chęci/umiejętności?
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

Dobra, to teraz odpowiedzi :P

Po 1.

Mam komputer, ktory ma wlasnie wiek okolo 5 lat i opera uruchamiala mi sie praktycznie tak samo, a ramu zzera identycznie, cos kolo 25MB

2.

Po prostu pasek podstawowych przyciskow, takich jak do przodu, wstecz, zatrzymaj, odswierz, byl jakos dziwacznie ulozony. Chodzi o to, ze nie bylo naraz "zatrzymaj" i "odswiez" tylko byly one na przemian w jednym przycisku, no jakos mi to przeszkadzalo.

3.

Ustawilem strone startowa. Chodzi mi o ikonke domku, ktora jest w FF na wierzchu i zawsze jak chce wejsc na google, to naciskam na domek i jest fajnie, a tutaj domek jest jakis wyskakujacy z paska, gdzie wpisuje sie strone. Troche mi to jednak przeszkadzalo.

4.

Moze zle sie wyrazilem troche. Chodzi o to, ze uklad formatowania strony podoba mi sie bardziej w FF. Hmm, czcionka w Operze pewnie jest do zmienienia, ale po co, skoro mam juz to w FF

5.

Moze braku checi. Umiejetnosci mam, ale wymagaloby czasu zanim skonfigurowalbym Opere tak jak FF. A po co, skoro juz mam FF i w zupelnosci mi wystarcza.


Podsumowujac, mozna powiedziec, ze przegladarki, dla zwyklego uzytkownika sa mniej wiecej rowne, i w zaleznosci od tego, jaka przegladarka spodoba sie wizualnie i funkcjonalnie, ktorych funckji potrzebujemy, to taka przegladarke wybierzemy. U mnie padlo na FF
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

A filmiki w Operze jak nie działały tak nie działają ;) . A wracając do tematu ( :P ) to ja takżę wolę Operę, ponieważ nie mam jakoś wyjątkowo słabego kompa i przeglądarka chodzi mi szybko. Cenię sobie u Opery możliwość przystosowania wyglądu przeglądarki do swoich upodobań (np. zmiana położenia pasków, zmiana skórki itp. ). W Firefoxie co prawda też jest taka opcja, lecz obie te przeglądarki mają zupełnie inny interfejs i to który jest ładniejszy, lepszy zależy od przyzwyczajenia. A widzę, że kolega Amigaz woli iść na łatwiznę, przyzwyczaił się do standardowych opcji Firefoxa i nie chce mu się przejść na inną przeglądarkę, jeśli miałby coś konfigurować. Ja jak na początku zainstalowałem Operę to też nie wyglądała szczyt moich marzeń, ale po odrobinie wysiłku przywróciłem przeglądarkę do pionu. Moim zdaniem warto się raz wysilić i skonfigurować przeglądarkę i później z niej wygodnie korzystać, niż nie robić nic i do końca życia żyć w przekonaniu, że nie ma lepszej przeglądarki od FF.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

W sumie to troche smieszna ta dyskusja wyszla.

Ludzie, to tylko przegladarka, to tylko komputer. Ja chce po prostu ogladac internet wygodnie, a FF im to umozliwia, a Opera nie w takim stopniu. Jedi masz racje, ze uwazam, ze FF jest wypas i wszystko inne skonfigurowalbym pod niego, ale po prostu to mi odpowiada, tak sie juz przyzwyczailem.

Moglbym nawet wziasc dzis ta opere, i zaloze sie, ze umialbym ja nawet zrobic jak FF, ale po co? Stracilbym tylko czas na ustawienia roznych pierdolek, ale to jest tylko jeden program, a ja nie jestem informatykiem, ale nie jestem rowniez zadnym lamerem. Jestem zwyklym uzytkownikiem, ktory uwaza, ze przegladarka jest dla ludzi a nie na odwrot :). Po prostu sciagam przegladarke i dzialam tak jak lubie, a nie chce bawic sie w ukladanie wszystkiego. FF mi to zapewnil

PS. Zreszta chodzi o bezpieczenstwo glownie. Obie chyba przegladarki sa rownie bezpieczne w internecie
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Nie będę kontynuował offtopica, ale dodam na zakończenie tyle że wyszła dziś Opera 9 i warto się z nią zapoznać ;-)
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

@Amigaz - dobra niech Ci będzie, jak nie chcesz odkryć tak wspaniałej przeglądarki jaką jest Opera to Twoja sprawa :P .
@Blod - zgadza się, szkoda, że jest tylko po angielsku. Ale zapewne po jakimś czasie i spolszczenie zrobią.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Jedi pisze:@Blod - zgadza się, szkoda, że jest tylko po angielsku. Ale zapewne po jakimś czasie i spolszczenie zrobią.
Najpierw sprawdź, a później się wypowiadaj. Nigdy odwrotnie. Instalator zawiera kilkanaście wersji językowych, w tym polską.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Ano tak, sugerowałem się tym, że w poprzednich wersjach była lista z dostępnymi językami i tam był polski, a teraz jest tylko English i International. Poza tym jak wszedłem na stronę http://www.opera.com/download/index.dml ... rm=Windows to była wersja tylko angielska, więc nawet nie ściągałem. Ale skoro mówisz, że w wersji międzynarodowej jest polski to sobie ściągnę.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
ODPOWIEDZ