jak zpisywać w lost dutchman mine

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
cichy bob

jak zpisywać w lost dutchman mine

Post autor: cichy bob »

mam problem nie umie se zapisać stanu fry może mi ktoś wytłumaczyć procedure krok po kroku zpisywania ???
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Już tłumacze. Żeby mieć pewność, że będziesz mógł zapisać grę, podczas "wkładnia" dyskietki odznacz (jeśli masz zaznaczoną) opcje "Write protect" (znajduje się w zakładce Floppies). Jeśli już uruchomiłeś grę na ekranie widzisz tam ikonki: jedzenie, stan zdrowia, itp. oraz dyskietke. Klikasz na tą dyskietke. Ukazują się różne opcje, interesować Ciebie będą tylko dwie. "Load state" i "Save state". Chyba wiesz która służy do czego, jak jednak nie to save do zapisywania, a load do odczytywania. Klikasz na save, ukazuje się okno, wtedy wpisujesz nazwe Twojego savu np. lost (tak nazwałem swój zapis) i klikasz na ok. Gra jest zapisana. Odczytujesz swój zapis w prawie taki sam sposób z tą różnicą że klikasz na load. Starałem się w miare najbardziej wytłumaczyć jak tylko potrafie. Jakby coś było jednak nie tak to daj znać.
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
cichy bob

Post autor: cichy bob »

ale czy jak wyłącze emulator i ponownie włącze czy ten zapis bedzie dalej istniał???
cichy bob

Post autor: cichy bob »

robie tak jak mówisz ale wyskakuje mi okno ldm is not walited
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Zostal popsuty "porzadek" na dyskietce za ktory odpowiedzialny jest disk-validator w katalogu L:
Z dyskietki da sie tylko odczytac dane, ale nie da sie nic zapisac, dopoki nie zostanie przywrocony "porzadek" przez program np. FIXDISK.
Ten blad powstaje wtedy jak Amiga niezdazy w niej poprawek w czasie nagrywania na dysk i wtedy wlasnie psuje sie ten "porzadek"
Niekiedy za cos takiego odpowiada wirus SADDAM, ktory atakuje wlasnie disk-validator,a z uszkodzonym tym plikiem, wystakuje taki blad (tylko kick1.3)

ps. Chyba za bardzo nie namieszalem :)
c9ichy bob

Post autor: c9ichy bob »

a na jakiej stronie jest ten plik?????
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Disk-validator jest na dyskietce z gra, a FIXDISK ftp://de.aminet.net/pub/aminet/disk/salv/FixDisk.lha
cichy bob

Post autor: cichy bob »

ta stona jest nieośiągalna
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Bardzo dziwne, ze u ciebie nie dziala. To jest jeden z wielu adresow na Aminet.
Przed chwile bez problemu sciagnalem ten plik
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Może wyśle Ci jeszcze raz tą gre? Nie będziesz musiał nic kombinować, ale utracisz swój save. Coś za coś, musisz wybrać.
Moge też Ci wysłać ten FixDisk (u mnie też się ściągnęło bez zarzutu).
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Mozesz mu podeslac, bo save i tak nie nagral na dyskietke, bo bylo not validated
cichy bob

Post autor: cichy bob »

ale czy jak wyłącze emulator i włacze na nowo czy te savy będą
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Savy będą działać. Gierke Ci wysłałem, na wszelki wypadek zrób sobie kopie zapasową. A jeśli chodzi o sposób zapisywania jest podany wyżej. U mnie sprawdzałem i działa świetnie!
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
ODPOWIEDZ