stan gry

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

harwaster
Posty: 55
Rejestracja: 5 lut 2007, o 12:32

stan gry

Post autor: harwaster »

czy ktos zapisywal stan gry w kajko i kokoszu utworzyłem dysk i nic
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

"Uwaga! Przed rozpoczęciem gry należy przygotować czystą dyskietkę, której nazwa powinna brzmieć "Zapisy". W przypadku gry z twardego dysku należy przypisać komendą Assign logiczną nazwę "Zapisy:" do dowolnego miejsca na dysku, w które ma następować zapis stanów gry"

informacja ze strony ppa.pl
harwaster
Posty: 55
Rejestracja: 5 lut 2007, o 12:32

Post autor: harwaster »

mam juz dyskietke tylko gra mi chodzi nie z twardego tylko zz dyskietki mozesz jeszcze raz bo ja gier nie instaluje a jak chcialem zapisac to wyskakuje mi włóż czystą dyskietki do stacji df0 ja ja wkladam ale gra jej nie zapisuje tak jakby jej nie widziala :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

"Uwaga! Przed rozpoczęciem gry należy przygotować czystą (SFORMATOWANĄ) dyskietkę, której nazwa powinna brzmieć "Zapisy".
harwaster
Posty: 55
Rejestracja: 5 lut 2007, o 12:32

Post autor: harwaster »

gra gitara dzieki norbi na kajku juz to dziala spróbujmy jak sie zachowuja inne gry na tej zasadzie jak tak bedzie jak w kajku to jest git :mrgreen: :P :P :P
harwaster
Posty: 55
Rejestracja: 5 lut 2007, o 12:32

Post autor: harwaster »

mam jeszcze jedno pytanko czy moge uzywac tej samej dyskietki o nazwie zapisy do zapisywania innych ger czy musze tworzyc nowe dyski sprawdzalem to przed chwila na grze teenagent i wyskoczylo mi włoz dyskietke savagent sprobowalem na tej od kajk ale nie chce jej zapisac wygladalo by na to ze do kazdej gry trzeba robic sobie inna dyskietke o innej nazwie voluminium czy mam rację :lol: :lol:
harwaster
Posty: 55
Rejestracja: 5 lut 2007, o 12:32

Post autor: harwaster »

cos chyba jest nie tak robilem dyskietke i sformatowalem wb i nic gra odmawia mi zapisania stanu gry teraz juz sie pogubilem myslalem ze ten spodob zapisu bedzie dawal rezultat na wszystkich grach chyba ze sie myliłem :oops:
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

harwaster pisze: (...) spróbujmy jak sie zachowuja inne gry na tej zasadzie jak tak bedzie jak w kajku to jest git :mrgreen: :P :P :P
chyba zartujesz !

Kazda gra w inny sposob zapisuje SAVE. Czasami nawet nie ma takiej mozliwosci.
harwaster
Posty: 55
Rejestracja: 5 lut 2007, o 12:32

Post autor: harwaster »

no i co ja mam kurna zrobic mozesz sprobowac zapisac teenadenta i dac znac ja tez sie postaram cos zrobic niby teenagent ma opcje zapisania tak jak kajko ale jednac cos jest nie tak :roll:
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Możesz użyć opcji "save state" emulatora (F12 podczas gry, a dalej AFAIR zakładka 'misc'). Musisz jednak pamiętać że podczas takiego zapisywania, stacja dysków nie może czytać nic z adf'a (ikonki na dole ekranu nie mogą mrugać).
AXE Capoeira!
harwaster
Posty: 55
Rejestracja: 5 lut 2007, o 12:32

Post autor: harwaster »

badmojo dzieki wlasnie to zrobilem zapis jest bezproblemowy na wszystkich grach tylko czemu maja nie swiecic lampki bo ja kilka razy zapisalem podczas gdy swiecily czy cos sie moze spierdzielic :roll:
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

harwaster pisze:tylko czemu maja nie swiecic lampki bo ja kilka razy zapisalem podczas gdy swiecily czy cos sie moze spierdzielic :roll:
No u mnie np. kiedyś w "Traps 'n' Treasures" po wczytaniu gry zapisanej za pomocą funkcji save state, gra sypała się po wejściu do sklepu lub jaskini kończącej etap (ekran był cały czarny, nic się nie działo, ale w tle słychać było dźwięki). Dlatego należy być ostrożnym.
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Przecież gry mają normalnie możliwość zapisu stanu więc nie rozumiem po co używać tego save state.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Zależy z jakiego punktu na to spojrzeć - np. niektórym wygodniej jest jednym przyciskiem zapisać. A nie bawić się z żonglowaniem dyskietkami :wink:
Odpowiedź retoryczna :P
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

amigafan pisze:Przecież gry mają normalnie możliwość zapisu stanu (...)
Nie wszystkie, np. wspomniane przeze mnie wcześniej "Traps 'n' Treasure" nie ma, a to tylko kropla w morzu. Większość Amigowych gier bazowala na kodach.
THE BEST IS YET TO COME
ODPOWIEDZ