Workbench i AMIGA 1200

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Marcin T
Posty: 9
Rejestracja: 12 cze 2004, o 18:44

Workbench i AMIGA 1200

Post autor: Marcin T »

Hej!
Właśnie ściągnąłem z „ELBI” partycję z Workbenchem. Mam w związku z tym kilka pytań:
1.)Czy można zrobić taką partycję z Workbenchem działającym pod Amigą 1200( tzn. Chipset AGA, 2 MG Chip, Kick ROM 3.1, CPU 68020) na WinUae ale tak żeby miała ona jeszcze kilka MGBytes wolnego miejsca?
2.) Czy można taką partycję zrobić poprzez wykasowanie z tej ściągniętej z „ELBI” kilku plików np. obsługi trybu Picasso i innych bajerów z tymi rozwijanymi okienkami tzn. Caboom itp. żeby można ją było odpalić jako A1200? Jeśli tak to jakich żeby mi potem to działało i co mam skasować ewentualnie w startup sequences?
Pozdrowienia dla wszystkich bawiących się emulatorami.
Ps. Fajna strona ale dajcie więcej strategii J.
Senior Martinez
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Stworz sobie drugą, wieksza plikopartycje, a potem przegraj to wszytko z tej zamieszczonej na ELBI.
Ty chcesz to wykorzystac do emulatora, czy prawdziwej Amigi?.
Bo jesli to pierwsze, to po co emulowac stardardową A1200, jak mozna z prockiem 040, Picasso i wiekszą iloscia pamieci.
Marcin T
Posty: 9
Rejestracja: 12 cze 2004, o 18:44

Senior Norbi

Post autor: Marcin T »

Hej!
Dzięki za zainteresowanie. Partycja z Workbenchem pod A1200 jast mi potrzebna żeby zagrać sobie w UFO: Enemy Unknown bo tylko tak można utworzyć save dysk.
Martinez
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Workbench

Post autor: Amos »

Niekoniecznie.... jeśli masz tą gre w Adf'ach to nie musisz tak to robić....Jakiego emulatora używasz?jeśli WinUae to możesz zrobić save'a w każdym momencie Wchodząc do Kategorii MISC a potem Save State...
A potem jak chcesz zrobić loada to klikasz Load State....A jeśli już jednak chcesz to pod WB to klikasz w zakładce Hard Drives Przycisk ADD HARDFILE... i tam obok przycisku CREATE masz puste pole... wpisz tam ile MB ma mieć twój dysk i kliknij Create.... potem wpisujesz nazwe i gdzie go chcesz zapisać... on automatycznie doda sie do Dysków twardych....Pamiętaj jednak żeby po odpaleniu sformatować ten dysk bo inaczej WB widział go będzie jako Nie dosowy i nic z nim nie zrobisz...Żeby go sformatować należy
1.Kliknąć 1 raz lewym Półdupkiem myszy na ikonke Tego dysku
2.Potem Prawym Półdupkiem
3.Wejść w zakładke Ikonki
4.Kliknąć SFORMATUJ DYSK
5.Nadaj nazwe swemu dyskowi i zaznacz Tryb FAST FILE SYSTEM (dzięki temu dysk będzie szybszy)
6.Wyłącz tryb ZAŁÓŻ ŚMIETNIK
7.Kliknij Formatuj
8.Program zapyta czy napewno - Kliknij Tak
9.Po Sformatowaniu Zrestartuj Amige (emulator)
10.I już masz gotowy dysk :wink:

Teraz już tylko skopiować to co chcesz i już!
Proste Prawda? :wink:

To Norbi : Widzisz? Coś już umiem :)
Marcin T
Posty: 9
Rejestracja: 12 cze 2004, o 18:44

Hej Amos !

Post autor: Marcin T »

YO!
Wiesz co ale jak tak zrobię to ta gra się wiesza po kilku minutach grania bo ona działą dokładnie na strandardowej Amidze 1200 nawet tej emulowanej. A ja nie wiem jak zrobić partycję pod HD taką bootowalną lub żeby załadował się Workbench 3.0 dla Amigi 1200 a spod niego potem ją odpalić. Wiem że można ją umieścić na pustej utworzonej partycji i tak zrobiłem ale jak mówiłem ta gra się kaszani z ustawieniami takimi jakie są na tej partycji ściągniętej z ELBI. A ta gra strasznie mnie kręci :o .
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Zdecyduj sie Marcin!!!!
Rozmawiamy o A1200 czy emulatorze Amigi?
Bo to jest równica. Chyba sam to zauwazyles? :D
Ostatnio zmieniony 29 lip 2004, o 09:14 przez norbi, łącznie zmieniany 2 razy.
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Re: Workbench i AMIGA 1200

Post autor: DeathMieszko »

Marcin T pisze:Hej!
Właśnie ściągnąłem z „ELBI” partycję z Workbenchem. Mam w związku z tym kilka pytań:
1.)Czy można zrobić taką partycję z Workbenchem działającym pod Amigą 1200( tzn. Chipset AGA, 2 MG Chip, Kick ROM 3.1, CPU 68020)
na WinUae ale tak żeby miała ona jeszcze kilka MGBytes wolnego miejsca?
2.) Czy można taką partycję zrobić poprzez wykasowanie z tej ściągniętej z „ELBI” kilku plików np. obsługi trybu Picasso i innych bajerów z tymi rozwijanymi okienkami tzn. Caboom itp. żeby można ją było odpalić jako A1200? Jeśli tak to jakich żeby mi potem to działało i co mam skasować ewentualnie w startup sequences?
Pozdrowienia dla wszystkich bawiących się emulatorami.
Ps. Fajna strona ale dajcie więcej strategii J.
Senior Martinez
samo wykasowanie latek nic tu nie pomoze, bo i tak nie ruszy na 020, musialbys wymienic jeszcze czesc plikow systemowych (biblioteki 040 -> 020, matematyczne 040 -> 881/NOFPU), przekonfigurowanie niektorych latek, mcp, itd..

sciagnij sobie AIAB - jest zrobione pod 020
kope lat minęło..
ODPOWIEDZ