zmiana dyskietek

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

iht
Posty: 8
Rejestracja: 3 sie 2004, o 17:35

zmiana dyskietek

Post autor: iht »

w grach takich jak goblins 1 i 2,flashback nie chcą mi sie zmieniać dyskietki.zmienianie z pomocą f12 też nic nie daje.byłbym wdzięczny jeśli ktoś by mi powiedział jak to zrobić.
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Tylko w tych grach tak Ci się dzieje?
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

iht pisze:w grach takich jak goblins 1 i 2,flashback nie chcą mi sie zmieniać dyskietki
Dyskietki same się nie zmieniają - masz dwie możliwości
-uaktywnić kilka stacji (nie każda gra będzie czytać dyski inne niż te z DF0)
-mieć włączoną jedną stację(DF0) i gdy gra poprosi o kolejny dysk wciskasz F12,wysuwasz dysk z DF0 i na jego miejsce wrzucasz kolejny

Flashback korzysta TYLKO z pierwszej stacji,możliwe że Gobliinsy też.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
iht
Posty: 8
Rejestracja: 3 sie 2004, o 17:35

Post autor: iht »

próbowałem tymi sposobami i nic-tylko ciągle prosi o następny dysk.a dzieje się tak nie tylko z tymi grami(poprostu na nich najbardziej mi zależy).tak samo jest np. z lotus3.
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

a jak masz wersję emulatora?jaką konfigurację i czy na pewno korzystasz z DF0 - trzeba to rozwiązać bo sprawa jest dziiiiwna :?:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
iht
Posty: 8
Rejestracja: 3 sie 2004, o 17:35

Post autor: iht »

mam winuae0827,a w konfigu nie zmieniałem nic poza dżwiękiem i wgraniem kick13.wgrywałem też konfigi na amige500 i 500+ ale też nic nie daje.dziwne jest też to że wczesniej nie chciały mi sie zmieniać dyskietki w traps and treasures a na konfigu do a500 da sie to zrobić z f12 (bez tego ani rusz)
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

być może po włożeniu dyskietki trzba zatwierdzić klawiszem a masz źle skofigurowane porty. Ustaw w zakłądce Game and I/O ports dla portu 0 Pc mouse, a dla portu 1 Keyboard layout B i wtedy kierujesz strzałkami a prawy ctrl to fire i może kliknij fire po włożeniu dyskietki
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
iht
Posty: 8
Rejestracja: 3 sie 2004, o 17:35

Post autor: iht »

to też zrobiłem ale ciągle wyświetla się "insert disc2".w okienku gdzie widać wgrywanie się dyskietki(nie wiem jak to fachowo sie nazywa)widać że coś się wgrywa,ale po chwili staje
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Hmm w WinUAE Dyski można zmieniać TYLKO z poziomu menu(czyli F12 podczas gry) inaczej się nie da,nie rozumiem tylko zależności tu Ci się udało a tu nie :?:
Wirus - we Flashbacku nie trzeba zatwierdzać zmiany dysku,masz pomysł o co może chodzić?
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
iht
Posty: 8
Rejestracja: 3 sie 2004, o 17:35

Post autor: iht »

w wielu grach zmieniają mi się automatycznie(tak jak powinno być).a w traps andt. nie chciały mi się zmianiać tak jak w tamtych grach ale na tym konfigu mi sie udało(w tej jedynej grze z którą mam problemy).
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

iht pisze:w wielu grach zmieniają mi się automatycznie
O co Ci chodzi z tą automatyką?masz na myśli to że dyski same się zmieniają?czyli że masz uaktywnionych kilka stacji?
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
iht
Posty: 8
Rejestracja: 3 sie 2004, o 17:35

iht

Post autor: iht »

właśnie o to mi chodzi
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Więc gry o których pisałeś korzystają najprawdopodobniej tylko z DF0.
Zrób tak jak poradził Ci Martini:
Martini pisze: - mieć włączoną jedną stację(DF0) i gdy gra poprosi o kolejny dysk wciskasz F12,wysuwasz dysk z DF0 i na jego miejsce wrzucasz kolejny
AXE Capoeira!
iht
Posty: 8
Rejestracja: 3 sie 2004, o 17:35

iht

Post autor: iht »

tak też robiłem.robiłem już wszystko co przyszło mi do głowy i wszystko co znalazłem na tym forum.mam straszny wkręt na te gry ale chyba jednak sobie w nie nie pogram.
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Głupia sprawa, bo trudno powiedzieć czemu tak się dzieje. Też kilka razy mi się zdarzyło (m.in. Another World*, Flashback), że mimo włożenia do pierwszej stacji kolejnego dysku gra tego nie zauważała. Nie mam pojęcia czy to wersja emulatora czy ustawień. Pewne jest to że po długiej walce udaje się uruchomić grę.


*co ciekawe ta wersja gry nigdy wcześniej, ani później nie stwarzała żadnych problemów
|||||||||||||||||>--- [90%]
ODPOWIEDZ