zmiana dyskietek

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

A jak wkładałeś dyskietki?? Przyciskając na "Eject" czy na te obok kropki?? Ponieważ ja dla przykładu nie mogełem pograć w Push Over. Druga dystkietka dopiero zadziałala jak ją włożyłem za pomocą kropek a nie "Eject". Wątpie że to coś zmieni ale warto spróbować wszystkiego :wink:
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

Fre pisze:A jak wkładałeś dyskietki?? Przyciskając na "Eject" czy na te obok kropki??
Fre, [Eject] wyciąga dyskietkę ze stacji pozostawiając ją pustą, a [...] to jakby połączenie [eject + insert]
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Hmm rzeczywiście głupia sprawa...wiem że gobiiinsy uruchamiałem bez problemów na WinUAE w wersji 0.8.26. Spróbuj może to pomoże...
AXE Capoeira!
iht
Posty: 8
Rejestracja: 3 sie 2004, o 17:35

Post autor: iht »

niestety to nic nie dało.jeśli to coś pomoże-kiedy wkładam dysk 2 w goblins1 to wgrywa sie z 40 do 75(na wsażniku na dole ekranu)i staje.
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

DeathMieszko pisze:
Fre pisze:A jak wkładałeś dyskietki?? Przyciskając na "Eject" czy na te obok kropki??
Fre, [Eject] wyciąga dyskietkę ze stacji pozostawiając ją pustą, a [...] to jakby połączenie [eject + insert]
No kurde głupio się przyznać ale o tym nie wiedziałem... W każdym razie tylko "eject + insert" spowodował że mogłem pograć w Push Over.
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
Gość

Post autor: Gość »

Gdy wciśniesz F12 do zmiany dyskietki i zatwierdzisz (START),
kliknij klawisz 5, 6, alb0 7 z klawiatury numerycznej
Gość

Post autor: Gość »

Witam, przejrzałem całe forum (żeby nie było ze nie korzystałem z opcji szukaj hehe) i natrafiłem na pare tematów odnośnie problemu, no ale wyjaśnienia tez nie znalazłem, więc odnawiam ten temat.
Problem jest taki że w moim WINUAE 1.0, zresztą w poprzednich problem był podobny, nie dało się grać w żadną grę powyżej 4 dyskietek (bo zapełniały wszystkie dostępne DF), a motyw z wymianą dyskietek na f12 zwyczajnie nie działa, bo te dyski są po prostu nie czytane, naciskałem całą klawiature kombinowałem i nic.
Próbowałem w ten sposób uruchomić gry "Secret of Monkey Island II" i "Dark Seed". Stare amigowe dzieje, więc nie dziwne że człowiek na to napalony 8) . Te przyciski numeryczne też naciskałem i lipa. Gdzieś coś trzeba skonfigurowac czy co?
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Ano - F12 nie działa, bo trzeba jeszcze dyskietki zmienić ;)

Jedna z metod - gdy gra prosi o dyskietke:

wciskamy END + F1 montujemy obraz i chwile czekamy - zawsze działa :mrgreen:

Po za tym - niektóre gry obsługują tylko jedną stację dyskietek - i co trzeba było robić na prawdziwej Ami ? No właśnie - wyciągnąć dyskietkę i na jej miejsce włożyć tą, o którą gra prosi (i np. czasem też trzeba wdusić FIRE, aby zaczęło się wczytywać)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Gość

Post autor: Gość »

Wszystko to własnie robiłem, i przekładałem dyskietki 8) . Własnie problem polega na tym że on nie reaguje na te włożone dyskietki, choćbym nie wiem co potem naciskał itd
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Widać masz złą wersję gry - spróbuj innej.
Sprawdź najpierw , co pisze, gdy jest wymagana zmiana dyskietki ?
Może spróbuj po kolei wkładać :P - resztę dyskietek usuń*
A jak jest komunikat: press Fire - to trzeba nacisnąć klawisz odpowiadający za tą funkcję, a może trzeba kliknąć lewym klawiszem myszki ?
Włącz też dodatkowe kontrolki - może w tym czasie gra wczytuje dyskietkę ?

add

*uruchom jeszcze raz grę - ale dyskietki wkładaj tylko do pierwszej stacji (np. END + F1)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

A może miej włożone 2 pierwsze dyskietki, spróbuj, może pójdzie.
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Witam. większość gier o których piszecie instaluje się na HD. właśnie sprawdziłem Goblins 3 - działa super ino za szybko - trzeba pamięć fast wyłączyć i żadnej dyskoteki.
ODPOWIEDZ